Arma Trak

Pogodak Profesore, jedino nisam dobro rekao, on je imao 14 reklamacija a servis je išao 3-4 puta kod njega.
Pa šta mu sve falilo? Ja sam dvaputa već ležao ispod za 90rs. Oba puta spao osigurač. Jednom na blokadi od mrzle zemlje i jednom na blokiraču. A sad da preradim one na kočnicama strah me nmogo to lagarasto...

Sent from my SM-A415F using Tapatalk
 
Ja sam vozio od drugara 854, meni se taj traktor ne svidja, u pocetku mi je bio interesantan, lepo uklopljeni detalji nema sta, vizuelno je lep traktor.
Brdo vidi pre vozaca i to je ono sto me najvise nervira.
Solo traktor uz malo brdo negde i dve brzine nize mora.
Uzgred jako veliki potrosac, ne znam konkretno reci ali vidim da trosi prilicno.
Gde je 30k € tu je i jos neka tisuca pa da padne nesto iz SDF grupacije i da radi kao grom, ipak malo kvalitetnije, mislim da su i oni smanjili kvalitet ali ja iskreno daleko vise poverenja imam.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
U oranju na 30cm je trosio 11l/kj sa Lemkenom. Sa 757 je trosio 10% vise jer je imao manji zahvat. Sad je maksimalno iskoriscen. Trosi puno u vozanju jer nije 533/539. I rusic 820 trosi slicno.
 
U oranju na 30cm je trosio 11l/kj sa Lemkenom. Sa 757 je trosio 10% vise jer je imao manji zahvat. Sad je maksimalno iskoriscen. Trosi puno u vozanju jer nije 533/539. I rusic 820 trosi slicno.
Ljudi preterano paniče, meni se javilo sigurno 300 vlasnika Armi, dvojica su skroz nezadovoljni od kojih je jedan lud...Kao kad me zove i kaže Rus mu curi ili jedan što me zove svaka 4 dana kako mu ARma 1104 dimi...
 
Za oko 80 i mozda malo preko konjskih snaga, imas rusa 820, koji je malo potezniji, ali je i neudobniji i kruci, Lovol 754 je malo slabiji a cena skoro 24 hiljade eura, manje opreme, niti hidraulicni topling, niti sve poteznice, niti svi tegovi....Kubotu te snage nemas ispod 45-50 hiljada eura sve zavisi od opreme M5091 model, Solis 75 je oko 28 hiljada, a solis 90 preko 30, a manje opreme i slabiji traktor, od lamborghini imas strike 90 koji je 40000e i to sa ne ful opremom, kao i na kuboti skoro sve na rucicu nema nigde nista elektronike, zato i jeste cena ta, ne hvalim armu, jesu cene otisle i jeste mozda velika cena, ali kao traktor je skroz Ok za te pare i sa tolikom opremom, serviseri se odazivaju, a to je najbitnije kod novog traktora, moze on biti i 20000e, kad se on pokvari ti nemas traktora za rad.... Ovo je moje misljenje, ne pocenjujem ni jedan traktor, jer su svi Ok, samo zavisi do ukusa, po meni ako se vec nema za steyr, case, fendt, valtru, kubotu, bolje uzeti rusa ili armu...
 
Za oko 80 i mozda malo preko konjskih snaga, imas rusa 820, koji je malo potezniji, ali je i neudobniji i kruci, Lovol 754 je malo slabiji a cena skoro 24 hiljade eura, manje opreme, niti hidraulicni topling, niti sve poteznice, niti svi tegovi....Kubotu te snage nemas ispod 45-50 hiljada eura sve zavisi od opreme M5091 model, Solis 75 je oko 28 hiljada, a solis 90 preko 30, a manje opreme i slabiji traktor, od lamborghini imas strike 90 koji je 40000e i to sa ne ful opremom, kao i na kuboti skoro sve na rucicu nema nigde nista elektronike, zato i jeste cena ta, ne hvalim armu, jesu cene otisle i jeste mozda velika cena, ali kao traktor je skroz Ok za te pare i sa tolikom opremom, serviseri se odazivaju, a to je najbitnije kod novog traktora, moze on biti i 20000e, kad se on pokvari ti nemas traktora za rad.... Ovo je moje misljenje, ne pocenjujem ni jedan traktor, jer su svi Ok, samo zavisi do ukusa, po meni ako se vec nema za steyr, case, fendt, valtru, kubotu, bolje uzeti rusa ili armu...
E sad dal Armu ili Basak koji su sa cenama tu negde jedino sto armu imas vise modela da biras,,,ili Hattat koji je oko 4 do 5 hiljadarki jeftiniji od ta dva modela a sa opremom si slicni ako gledas turke ovi zapadni su 1 ligu vislje al tako i cenovno
 
New Holland TD5 75 prošle godine u aprilu koštao 29.500 bez pdv.Koliko mu je u međuvremenu skočila cena ne znam ali eto može i on u razmatranje.
 
Ne znam vala al ja bi što moj kum Flojd reče od Turaka samo kupovao baklavu ili nešto slično, a od tratora ništa.
Kad samo kod sličnog cenovnog ranga zaboravili ste na YTO x904 koji je jesenas na sajmu bio 27.000e sa sve PDVom, sa klimom, kompresorom, reverzerom i bržim menjačem do 40km/h.
Uvek bih pre tako nešto uzeo, manje više provereno, i sa već dosta servisera i dostupnih delova i sa mnogo više pozitivnih mišljenja vlasnika nego turčina.
 
pa o misljenjima je diskutabilno pricati svako drukcije posmatra odredene stvari ja kad sam se odlucivo od ovih jeftinijih sta uzeti prico sa vise vlasnika i Yto,arma Basak,Hattat,,,Yto je prica za sebe,,a stose tice turaka sve je to jako slicno nijanse su u pitanju i sta se coveku vise svidja sve zavisi kakvu zemlju rade,kakav je vozac i sta ocekuje od traktora ako oce istocnu cenu i zapadni kvalitet to nejde to je po meni pogresno al kad sam prico sa vlasnicima vecinom su bili zadovoljni sa svojim traktorima nebitno dal arma hattat,basak yto...
 
Poslednja izmena:
New Holland TD5 75 prošle godine u aprilu koštao 29.500 bez pdv.Koliko mu je u međuvremenu skočila cena ne znam ali eto može i on u razmatranje.
Jeste to sve, ali new hollandi ti manji se sklapaju u turskoj koliko sam upucen, a opet je preko 35 hiljade eura, kad se vec sklapa u turskoj, bolje uzeti cistog turcina i za manje pare, a isti posao radi... Sto se tice dileme izmedju basaka i armatrac, to je jako diskutabilno, nekome se vise svidja basak, nekome arma, arma ima malo vise opreme, tipa hidraulicni topling, ima nekih detalja tipa da dize spolja poluge i to ako pricamo o ovim manjim 2075 protiv arme 704, isto i poteznice se sve dobijaju, cini mi se da je basak cak i malo skuplji, znam da je 2019 2060 bio skoro kao 704 po ceni mozda 1000e jeftiniji.... uz to agrotech ima jako dobar servis...
 
Izmedju turskog holanda i turskih traktora, uvek bi pre uzeo holanda...cenovno je konkretno arma blize zapadnim traktorima tako da vise i nije za poredjenje arma vs mtz, yto,foton,hatat, pre bi mozda mogli porediti landini, lambo oni su tu negde cenovno sa armom od 110 ks...
 
Izmedju turskog holanda i turskih traktora, uvek bi pre uzeo holanda...cenovno je konkretno arma blize zapadnim traktorima tako da vise i nije za poredjenje arma vs mtz, yto,foton,hatat, pre bi mozda mogli porediti landini, lambo oni su tu negde cenovno sa armom od 110 ks...
Sve to stoji druze, al znas kako nas narod kaže, treba na 30k dodati jos 5-10k, nije bas mala razlika, jer nas standard je takav da većina nas nema ni 30, kamoli 35-40
 
Nazad
Vrh