Arma Trak

Koje su specifikacije takvog traktora, motor, mjenjac, hidraulika? Jel se isplati uzet takav traktor?
 
Motor Perkins 4cil 73ks, menjac carraro 12x12 (3x4), hidraulika turska pod licencom bosch mehanicka oko 3t podizna moc. Da li se isplati znam moras odluciti. Ono sto je cinjenica je da je u nabavci jeftiniji od zapadne konkurencije.
 
Au nisam procitao bez prednje vuce, samo sa klimom da hoces. Povlacim sugestiju. Ni ja nisam video bez prednje nijednu armu sem onih mali bez kabine.
 
Ljudi ima li neko voćarski 804fg? Kakva su iskustva? Kako vam se čini? Jel ga video neko bar? Meni izgleda zanimljivo, za 25000€ mislim da nudi više od konkurencije za taj novac(težina, kabina, karbon filteri, 78ks) italijani za te pare su traktori lakši od 2000kg i 50ks koji su naravno odlicni, oni teži i jači su preko 35k€. I ono što me zanima je da li arma sama proizvodi perkins motore ili uvoze iz engleske i samo sklapaju?
Moj prijatelj ima ,prezadovoljan je.
 
Jedino mi se lično ne sviđa što mu je to prednje staklo tako zakošeno ,previše sunca u kabini.Rešio je sa folijom ali ja bi lično voleo da nije tako_Ostalo je ok,ima snage ,klima lepo radi ,potrošnjom je zadovoljan.
 
Mislim da sam pročitao na njihovom sajtu da ima ta 704 bez prednje sa klimom, ali nisam vidio to nigdje u praksi, odnosno da zastupnici to naručuju, trebao bih baš pitat.
 
@talianu E to sam hteo da čujem, baš malo informacija ima o njemu. Hvala svima na odgovorima... Svakako ću otići do NS kada bude bilo vremena da vidim uživo kako izgleda.
 
Ima komsija malog Basaka 60ks bez prednje vuce sa dobrom kabinom, po meni velika mana sto nema klimu. Lepo radi taj sa mehanikom 600l, rasipac oko 900-1200l,maja 4 reda i ostalo propratno.
 
Pitanje za korisnike armatrac od 110 ks, koja mu j podizna moc, da li bi mogao da radi sa poluteskom drljacom tupanjac 6.6 sa ojacanim ramom, i da nosi plug 4 brazde obrtac, u laksim peskovitim i srednjim zemljama da li bi mogao 4x30 da vuce, ili da gledam nekog jaceg riđana, taj od 110 mi je ozbiljno zapao sa oko...
 
Podizna moć Arme 1104 je među najvećima poredeći težinu traktora i podiznu moć. U lakoj zemlji bez problema može da vuče 4x30, kod mene vuče zahvat 132 cm, tj 3x44 bez problema. Ima na jutjubu klip gde u Rumuniji na spitu vuče plug 4x35 i za njega zakačen Arma 854 sa plugom 3x35 cm i sve na 20 cm dubine, oko 3,5 km/h. Problem kod tih teških oruđa mu je što je relativno lak napred, kad bi se dodalo još 200-250 kg ne bi bilo problema za plug. Tu veliku drljaču mislim da ne bi mogao lepo ni nositi ni vući, koliko je to teško?
 
Podizna moć Arme 1104 je među najvećima poredeći težinu traktora i podiznu moć. U lakoj zemlji bez problema može da vuče 4x30, kod mene vuče zahvat 132 cm, tj 3x44 bez problema. Ima na jutjubu klip gde u Rumuniji na spitu vuče plug 4x35 i za njega zakačen Arma 854 sa plugom 3x35 cm i sve na 20 cm dubine, oko 3,5 km/h. Problem kod tih teških oruđa mu je što je relativno lak napred, kad bi se dodalo još 200-250 kg ne bi bilo problema za plug. Tu veliku drljaču mislim da ne bi mogao lepo ni nositi ni vući, koliko je to teško?
Gledao sam i ja na yt kako vuče 4 brazde, ako bi i imao problema, skinuo bi tu 4 glavu pa bi radio sa 3, tezinu drljace ne znam ali vidjao da 5 metara poluteske nose sa 820 kako to izgleda u radu to nzm
 
Nazad
Vrh