Arma Trak

820 je jaci od 854. Koliko tacno ne znam ali tu 5-7% (10% je vec puno). Drugacije su koncipirani motori mtz a drugacije perkins. Mtz mozes da preopteretis on ce da zadimi kao lokomotiva ali ide uz masnu banderu. Ovog mozes preopteretiti ali jako malo, sledeca faza je pad obrtaja. Menjac na 854 u 4H (16 brzina) je brzi od 820 u 9zec (samo nijansu je sporiji od 892rm 9zec) i najveci je problem 15-16 brzina na Armi gde je 32% razlike. Tu da bi provukao dve maks natovarene Zmajevke jako mu je tesko i najmanji breg vidi pre vozaca. Isti koncept motora je i Iveco. Mtz koncept je gas do kraja i ne okreci se sta se desava nazad. Ako je za utehu 854 u 15 brzini je bas mocan. Ide bez problema sa 30t bruto po ravnom. Na usponu (5-6% u duzini 30m) ga vozim 14 brzinom i to savladjuje bez problema sa tim teretom.
 
Prijatelj se raspituje radio bi oranje, pripremu, setvu,prskanje,ima 82.1 98 godiste kojem je veliki zalogaj i vec posustaje i torpeda 48,pa bi nesto komfornije a neki max koji bi mogao da plati su turski traktori...
Ja bi Hatata izbacio iz priče i trilemu smanjio na dilemu. E sad, dosta zavisi šta tom čoveku treba. Meni je velika prednost Arme bila ta odvojena posuda za hidraulično ulje, ko ne meša priključke i traktore, njemu je nebitno. Jedno 25 % veća podizna moć.Hidraulična desna poluga je prednost ako ne curi...Bašak mi nešto robusnije izgleda, bolji raspored brzina i 10 litara veći rezervoar. Jako slični traktori...
 
Meni je bilo bitno da traktor bude jači od 820 rm, i posle razgovara sa tim čovekom odustao sam od 854. Svakako smatram da jeste udobniji od belarusa.
 
Onda bi mozda uz 854 najbolje isla neka poluteska sa 24 diska?! (ili 26 ?)
Знаш како, да имам шансу да у комбинацији са својим трактором (80+ коња) пробам у различитим условима неку вучену од 24 диска, можда бих се на крају одлучио и за то да посебно наручим и са 22 диска, широку тек толико да ми покрије ширину трактора.

Него, не рече - да л' би тањирачу са пакер ваљцима позади?
 
Ja bi Hatata izbacio iz priče i trilemu smanjio na dilemu. E sad, dosta zavisi šta tom čoveku treba. Meni je velika prednost Arme bila ta odvojena posuda za hidraulično ulje, ko ne meša priključke i traktore, njemu je nebitno. Jedno 25 % veća podizna moć.Hidraulična desna poluga je prednost ako ne curi...Bašak mi nešto robusnije izgleda, bolji raspored brzina i 10 litara veći rezervoar. Jako slični traktori...
Moze li objasnjenje zasto ne hatat rodjak se bas zainteresovao za njega pa me zanima.
 
Знаш како, да имам шансу да у комбинацији са својим трактором (80+ коња) пробам у различитим условима неку вучену од 24 диска, можда бих се на крају одлучио и за то да посебно наручим и са 22 диска, широку тек толико да ми покрије ширину трактора.

Него, не рече - да л' би тањирачу са пакер ваљцима позади?
Pa s obzirom da oni dodatno otezavaju traktoru, pitanje da li bi mogao da razmisljam o njima. Svakako da bi bolje bilo imati ih pa po potrebi koristiti ili ne, ali sa traktorom od oko 80ks tesko da tu mogu i valjci da se nabace a da traktor ima snage za sve to. Mozda na laksim zemljistima i bez puno brda, po Sumadiji vec tesko.
 
Moze li objasnjenje zasto ne hatat rodjak se bas zainteresovao za njega pa me zanima.
Koliko ja znam, A serija je imala običnu hidrauliku, čista mehanika. Ima tu još sitnica, mislim da i motor ne razvija 110 ks, priključci itd. Na Armi je automatska kuka standardna oprema na Bašaku i Hatatu nije bila, možda je to promenjeno...Kod mene je bio jedan, gazda nije bio zadovoljan, nisam baš istraživao šta je bio problem, uglavnom, prodao i kupio Armu. Ne bih da pljujem traktor sa kojim nisam radio, više bi ga izbacio iz priče zbog nepoznavanja mašine...
 
A kod mene ima 2 Hatata i ljudi prezadovoljni sa 110ks u teskoj zemlji vuku po 3 brazde. Po meni veca mana slaba firma koja im je zastupnik, daleko iza Agro Teka.
Nisam rekao ništa protiv Hatata, samo da mi nije dobro poznat. To što su oni zadovoljni ili ovaj moj nije, ništa ne znači. Ja sam zadovoljan sa Armom a neko hoće da je zapali...Jedan moj pratioc je razočaran u snagu 1221.3. Kaže da se usere(sa jakim šumadijskim naglaskom) sa trobraznim obrtačem na 50 cm dubine oranja...:udri::udri::udri:
 
Iz istog razloga gajim animozitet prema Basaku tj firmi koja ih uvozi. Firma gde kada zoves u 5 dana za plug Poetinger dobijes prvo cenu od 8500e, da bi za 5 dana bilo 9500e. Sta bi radili kada mi crkne nesto na traktoru? Odrali me kao zeca.
 
A kod mene ima 2 Hatata i ljudi prezadovoljni sa 110ks u teskoj zemlji vuku po 3 brazde. Po meni veca mana slaba firma koja im je zastupnik, daleko iza Agro Tek
Takođe sam cuo primedbe na firmu koja uvozi hatata, nisam imao saradnju sa uvoznicima turskih traktora ali gledajući pa netu i iz price, agrotech deluje najozbiljnije u odnosu na konkurenciju
 
Iz istog razloga gajim animozitet prema Basaku tj firmi koja ih uvozi. Firma gde kada zoves u 5 dana za plug Poetinger dobijes prvo cenu od 8500e, da bi za 5 dana bilo 9500e. Sta bi radili kada mi crkne nesto na traktoru? Odrali me kao zeca.
Necrkavaju ti Bašaci nešto,mislim da su ok traktori,dva ćoška od mene je njin servis.Majstor koji je od deteta radio sa ocem u radionici svi mogući traktori su prošli kroz njinu radionicu,kaže da su svarno dobri bašaci i dobro rešeni,mislim zabole ga ni da ga hvali nit da ga kudi,vidim da je i ..paraćinac,,zadovoljn sa njegovim, a firma ko firma svi su slični,i svi gledaju da te zavrnu,,.
 
Iz istog razloga gajim animozitet prema Basaku tj firmi koja ih uvozi. Firma gde kada zoves u 5 dana za plug Poetinger dobijes prvo cenu od 8500e, da bi za 5 dana bilo 9500e. Sta bi radili kada mi crkne nesto na traktoru? Odrali me kao zeca.
Ta firma je mom kolegi pokusala da uvali polovan prednji utovarivac a covek platio nov 7000 E,i da stvar bude gora ceka vise od 3 meseca i jos ga nije dobio
 
Ljudi ima li neko voćarski 804fg? Kakva su iskustva? Kako vam se čini? Jel ga video neko bar? Meni izgleda zanimljivo, za 25000€ mislim da nudi više od konkurencije za taj novac(težina, kabina, karbon filteri, 78ks) italijani za te pare su traktori lakši od 2000kg i 50ks koji su naravno odlicni, oni teži i jači su preko 35k€. I ono što me zanima je da li arma sama proizvodi perkins motore ili uvoze iz engleske i samo sklapaju?
 
Ljudi ima li neko voćarski 804fg? Kakva su iskustva? Kako vam se čini? Jel ga video neko bar? Meni izgleda zanimljivo, za 25000€ mislim da nudi više od konkurencije za taj novac(težina, kabina, karbon filteri, 78ks) italijani za te pare su traktori lakši od 2000kg i 50ks koji su naravno odlicni, oni teži i jači su preko 35k€. I ono što me zanima je da li arma sama proizvodi perkins motore ili uvoze iz engleske i samo sklapaju?
Bio sam na dva mesta kod kolega vocara koji ga imaju. Oni su za sad zadovoljni mada je jos taj model svez na nasem trzistu. Uglavnom veci deo mehanike ima isto kao i ratarski koji je samo gabaritno veci (druga kabina). Po meni za te pare i tu isporucenu snagu extra prica. Plus sto je u njemu motor starije generacije i nema cuda muda oko elektronike pa ce odrzavanje biti povoljnije. Ako se ide na ipard tu se zahteva traktor sa najsavremenijim motorom ali zato servis u nekoj buducnosti nemere bez laptopa i dobre slamarice. Trenutno ovaj model ne podleze nikakvoj subvenciji.
 
Da znam da ne podleže pod subvencije, mada videćemo kakvi će biti uslovi sada za ove preko svetske banke... Kako ti izgleda završna obrada? Čini mi se na snimcima koje sam video da je malo bučniji u kabini, nadam se da nije strašno toliko! Pretpostavljam da ima iste dečije bolesti kao veća mu braća koju koriste kolege ratari.
 
Koja je cena te arme od 83 ks? Koja firma je zastupnik u Novom Sadu i gde se nalaze ako neko zna?
 
Na delu gde su komande za podizanje poluga ima otvora koje su oni pokusali nekako da rese ali opet se vidi kroz njih pa je moguce da tu udje i deo prasine. To se naravno moze nekako bolje zapusiti. Ovako u kabini ima buke isto tako buka na snimku nije merodavna ali naspram buke traktora koji ja posedujem je dosta manja, jbg ipak je to traktor koji cenovno kosta manje od brendiranih gde je ko u autu. Zbog specificne kabine nema bas neku preglednost prema nazad mada se na to naviknes verovatno vremenom. Dok je prednost ta sto je niska i mozes prolaziti kroz vocnjak a da ne ostetis grane i ne moras da udises hemiju u tretiranju.
Ovi do sad nisu imali probema, jedan ima malo povrsina pod vocem dok je kod drugog mnogo vise pa ga bas arci i na oba mesta je ok.
Prodaje ih Agrotech ima i u NS-u plac pa se moze pogledati, cena 21000 + pdv
 
Nazad
Vrh