Arma Trak

I tih 50 nije malo. Al je prihvatpjivije nego 75. I opet i taj steyr se takodje kvari.
 
Sve se kvari. Ove nase male Armice rade radnju. Moj je viljuskar proteklih mesec dana, pored procurele dve spojnice za sada fercera. Napravio 50 sati za utovar/istovar i potrosio oko 5l/rh.
 
Istice mi garancija pa bi sam da uradim servis ovo je drugi po redu hocu da zamenim filter ulja goriva i da zamenim ulje . Da li sami radite ili ovlascen servis ?Gde nabavljate filtere i koje ulje preporucujete ?
 
Menjam sam a kupujem kod njih ulja i filtere. Na 800 sati zvacu servis posto menjaju i u hidraulik, steluju ventile...
 
Uffff, šta ja da kažem. Ja još uvek teram gluvać de luhe verziju..... Stariji od mene 3 leta.
Nadao sam se da ću ga zameniti ove godine, meDŽutim......
 
Kad smo bili klinci, kao neki bajkeri, odemo do jednog drugara da vidimo da li će ići sa nama.... Idemo da napravimo par krugova po selu, možda skoknemo još negde.... A on, otvara rezervoar, gleda i kaže : Nemam vremena! :haha:
 
Ja bas ovih dana gledam neke traktorske viljuskare, imam na traktoru prednju hidrauliku pa sam mislio da kupim neki polovan traktorski. Koji je model viljuskara? Jesi to skoro pazario?

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Mislis kran od obicnog viljuskara elektricnog ili dizel(plin) , ako imas aparat za varenje i znas da varis kupis kran od rashodovanog viljuskara da je ispravan , vecinom elektro viljuskari prije odu u rashod i sam dovaris kopcanje za traktor i zavrnes brzokopcajucu spojnicu za hidraulik. Ja tako uzeo kran od nekog elektro stil viljuskara , taj se nije puno naradio , od trgovca koji svercaju strojeve iz njemacke i dovario kopcanje , uzeo najmanji koji je imao oko 250kg, ostalo bilo sve masivnije i vece.
 
Mislis kran od obicnog viljuskara elektricnog ili dizel(plin) , ako imas aparat za varenje i znas da varis kupis kran od rashodovanog viljuskara da je ispravan , vecinom elektro viljuskari prije odu u rashod i sam dovaris kopcanje za traktor i zavrnes brzokopcajucu spojnicu za hidraulik. Ja tako uzeo kran od nekog elektro stil viljuskara , taj se nije puno naradio , od trgovca koji svercaju strojeve iz njemacke i dovario kopcanje , uzeo najmanji koji je imao oko 250kg, ostalo bilo sve masivnije i vece.
Koliko te je to kostalo okvirno? Izvinjavam se za off.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Laki, mislim da još uvek ima u oglasima jedne viljuške modifikovane za kačenje na traktor za ~800 evra, tu negde u mojem šoru. Mislim da dižu 5metara. Po meni to je ok cena. Ja sam uzeo prošle godine za 525 ali sam morao menjati klip, gumice, ležajeve..... Cirka + 200e a visina dizanja 3.5m.
----------------------
Ups! Tema o Armi.... Sory!
 
Uzeo sam ja jedan pre mesec dana ima tri izvoda, baš zato što je pozadi isključuvo sam tražio sa bočnim pomakom 650 e. Diže 3m kad se okrenu viljuške i digne se na poluge bude preko 4 m, ide džambo u vučeni rasturivač bez problema. Mala stvarčica ali za seosko domaćinstvo veliki spas.
 
Uzeo sam ja jedan pre mesec dana ima tri izvoda, baš zato što je pozadi isključuvo sam tražio sa bočnim pomakom 650 e. Diže 3m kad se okrenu viljuške i digne se na poluge bude preko 4 m, ide džambo u vučeni rasturivač bez problema. Mala stvarčica ali za seosko domaćinstvo veliki spas.
Jesi kupio kran pa sam navario ili si uzeo vec namenski pravljen za traktor? Ako neko zna gde mogu da se nabave rashodovani elektricni viljuskari neka napise na pp da ne spamujemo vise ovde temu.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Koliko te je to kostalo okvirno? Izvinjavam se za off.

Sent from my SM-A405FN using Tapatalk

Kod svercera (ovdje) ti je oko 600 - 650E da ti doveze kuci , bio vec napravljen da se kopca za traktor ili ne , velicina krana im nije vazna i da li ima bocni pomak i tilt , prodaju na komad , od ovog sto sam uzimao imao onda 15-tak komada.
 
Nazad
Vrh