Arenda- pravila, obicaji....

pa jel imate vi neke donacije ili sadite beli luk kad plaćate toliki zakup? Koliko je jutro kod vas m2?
 
Kod nas sve zavisi kako ko, ali uglavnom se krece od nekih 70,80-150 evra/kj (ali cena takodje varira dal je sa subvencijama ili ne) Mada ima takodje i onih koji traze po 200 evra/kj, sto je po meni mnogo :S
 
Kod nas ide za dzebe , ako daje potpis , a ako nema potpis onda neka se slika sa svoju pustinju.
 
Kod mene najeftinije 500 € za hektar , pa ide i do 700 € što plaćaju ovi povrtari ...........
A cije budu subvencije , zakupca ili vlasnika zemlje?

Inace skoro sam pito za neke parcele, oko 10-ak lanaca na 4-5 mesta, trazili mi 1400kg kukuruza i pola subvencija, a ako ne bude sunvencija ostaje 1400kg. Previse je to meni, a njima valjda i to malo ...
 
@optimista
Sad je skoro bilo, Draga Lukic je davao 18 jutara u arendu, na soncanskom u komadu. Od krecane 500 metara. Uzeo Cole advokat. Cena oko 4000e unapred isplata. Oko cene je neproverena informacija iz 5. ruke :osmeh:
 
Znam gde je zemlja, trazio je 5k unapred od Prgomelje, ma za tim pacijentom ne treba zaliti
 
Da ali 5k je trazio za 22.5kj (ima jos jednu parcelu na Krnajskom od 4.5kj) ne za 18kj.
 
OK , ali ko je jos davao arendu unapredi na kraju krajeva tip bas i nije normalan tako da je bolje bez toga
 
Kod nas ne verujem da iko u selu daje arendu vecu od 150 evra. Inace vecina plati arendu, kolko sam ja upoznat do 100 evra. E sad neki daju i pola subvencije a neki ne daju. Cudno mi je kako na nekim mestima sami sebi stvarate nevolje i dajete arendu do 300 evra i vise za kj.
Ne daj Boze da kukuruz ostaje na ceni od 16 din ili da jos padne ( sto srecom cisto sumnjam da ce se desiti ).
Uostalom kako sada stoje stvari neznam dali bi se dugo dvoumio da dajem svu zemlju u zakup da mi neko nudi 300 evra po kj. Jasno mi je ko dobar dan da je prosle god. a i ove bilo dosta vise profita od 300 evra po kj. ali se postavi pitanje kolko ce jos tako biti jer svi mi znamo gde i s kim zivimo.
Druga stvar su vremenski uslovi gde ne mozemo uticati uopste, a ove god smo mnogo srece imali sto krajem Jula je stigo onaj talas kise od 100 l po m2. Da nije bilo te kise u toj kolicini otislo bi sve u p... m...
Tako da zelim zakupoprimcima koji debelo plate arendu srecu i dobre prinose.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh