Arenda- pravila, obicaji....

Kod nas je pogodjena jedna arenda po 1500kg kukuruza JUS kvaliteta i da vlasnik zemlje moze da proda kukuruz po trzisnoj ceni kad hoce. Na taj nacin je prosle godine placeno 1kj arende 330e. Jako puno, jer je na 6.5kj koja su zakupljena na 3kj bilo posejana psenica. Sami zakljucite isplativost.
 
Pa zar nije arenda 800 kg/kj kukuruza?

Ne bih ja te ljude koji placaju po 6000/kj tek tako nazivao budalama. Realno, bizMismenima patriJotama je poklanjana zemlja. Sada oni to polako krcme, kao onaj u Beceju, i ta zemlja je bila nekih 3000 eur/ha. Mene interesuje, da li su se Becejci probali udruziti, i kod neke banke trazili kredit za tih par hiljada hektara. A sta cemo mi koji nemamo Becej? Neki imaju dobru mehanizaciju, imaju i lovu od par proslih godina, i normalno je da ce probati da ukrupnjuju posed, cak i po toj ceni, jer jednostavno nemaju drugi izbor u ataru. Jos ako ta zemlja rodi tih 7t/kj kukuruza, i cene budu slicne ovim, matematika je jasna.
 
Arenda je onoliko koliko se jedna i druga strana usaglase i pristano na obostrano zadovoljstvo. Cena varira od 500 do 1100kg psenice. Kukuruza klipa od 1000kg do 2500kg klipa, mnogo zavisi od mesta, kvaliteta zemlje, alavosti jedne ili druge strane i sl.
 
Par sela od mene se pojavio jedan sto daje 300e/kj,seje covek puno repe,kupio holmera velikog a posla nema pa se sad "za slamku hvata".
 
@NA
Ti sto su u kreditima su najnesigurniji. A kad je u pitanju kredit za Holmera, ta slamka je zdravo slaba. Tu ne pomazu hektari zemlje....
 
UUU al je kod vas skup zakup,kod mene to ide ovako,jedan ha-6 dzakcica brasno ili u najskupljem slucaju ide do 100eu jedan ha.ali i to vise niko ne daje
 
Arenda je onoliko koliko se jedna i druga strana usaglase i pristano na obostrano zadovoljstvo. Cena varira od 500 do 1100kg psenice. Kukuruza klipa od 1000kg do 2500kg klipa, mnogo zavisi od mesta, kvaliteta zemlje, alavosti jedne ili druge strane i sl.
Pa posto se ovako lepo rastegljivo dogovarate na opste zadovoljstvo, onda je sasvim normalno da arenda izadje na 300 eura/kj. Ono sto cu reci, to je da toga nema u ove krajeve.
 
kod mene je zakup 100-150€ kj ako je parcela do moje ne pravim pitanje i za 200
 
Требало би са једним човеком да сејемо кромпир "на пола".
Моја њива и вода, његов рад и механизација.
Како да поделимо: гориво, семе, ђубре и остало; да би на крају принос делили подједнако 1/2:1/2, а да не буде оштећених страна?
 
Требало би са једним човеком да сејемо кромпир "на пола".
Моја њива и вода, његов рад и механизација.
Како да поделимо: гориво, семе, ђубре и остало; да би на крају принос делили подједнако 1/2:1/2, а да не буде оштећених страна?
Pa sta je to problem kad ste vec napravili raspodjelu za zemlju, rad i masine.Ovo ostalo podijelite tako sto ce te kupovati repromaterijal fifti_fifti.
 
Значи принцип:
- Први улаже: земљу, воду и 1/2 вредности горива, семена, ђубрива и осталог.
- Други улаже: механизацију, рад и 1/2 вредности горива, семена, ђубрива и осталог.

Да ли сам добро разумео?
 
Много вам хвала! Не само да сте ми решили дилему већ сте ми и указали на потенцијалне непрецизности код договарања, самим тим и каснијих нервирања и несугласица.
 
Kod mene najeftinije 500 € za hektar , pa ide i do 700 € što plaćaju ovi povrtari ...........
 
A ja sam odbio da uzmem u zakup po 200e/kj i da podelimo subvencije... :sta: Velik rizik mi se cinio, no videcemo da li sam pogresio ili ne :osmeh:
 
kod nas je oko 200e uglavnom za dobre(vece) parcele!za male i udaljene cena je od 150 do 180e!

Sandore jel to cena koju traze ili koju vec placate?jel moze da se nadje ili kao kod mene tri godine moram pripremati i napadati da bi je uzeo!kod mene ima par ljudi koji traze 220-250e al nema zainteresovanih za tu cenu,traze toliko a kad vide da nece niko da plati daju i po 200 kao i drugi!
 
Nazad
Vrh