Arenda- pravila, obicaji....

Prica mi drugar da u Pazovi vise nema prodaje zemlje za navek,nego ima jedan cika koji uzima u arendu i placa solarno 10g u napred sto dodje skoro isto kao se i proda zemlja,s tim sto je za 10g gazda opet moze prodati.
Ove godine ce mnogi izaci iz poljoprivrede kako su i usli.
Mozda ce izaci onaj ko ima sta drugo da radi,a takvi su retki.Mnogi su se poslednjih godina iz grada vratili na selo,na dedovinu i poceli da se bave poljoprivredom,jer im je to nuzno zlo, jer su ostali bez posla i nemaju drugog izbora,pa ce nastaviti u nadi da ce sledeca godina biti bolja
 
Miroslave,ti kao da se zahvaljujes bogu sto je susa!Mislis da ces ti imati od cega da ulozis u jos vise zemlje,iako nemas kredita,i dugova?
Ali ti ides po onom,nema veze sto meni nece roditi,samo neka komsija propadne,tako nikad neces uspti,u onome sto si zacrtao
Iskreno da ti kazem da mi je ZAO postenih-porodicnih ljudi koji rade zemlju i nece imati sta da ovrse,ali mi je jos draze zbog kurte i murte koji rade zemlju a ni sami ne znaju zasto rade i jos jos mi draze zbog budala koje su isle po selu i nabijale cene arende a sad kukaju. Kao sto su lane bili pametni i pricali po selu kako su vredni,sad nek pojedu to sto su ....
I sam sam od dzeparca odvajao novce za zemlju sto sam uzeo u arendu,svaki dinar ostavljao za djubrivo,seme,hemiju pa razmisli da li sam toliko lud da zelim da sve propadne.
 
Bolje da je taj dzeparac ove godine dao nekim damama sumnjivog morala nego sto ga je ulozio u arendu.
 
Juce gledam i neverujem...u Odzacima(cini mi se) izlicitirana drzavna zemlja za 99000din/ha. Naucna fantastika.....
 
Iskreno da ti kazem da mi je ZAO postenih-porodicnih ljudi koji rade zemlju i nece imati sta da ovrse,ali mi je jos draze zbog kurte i murte koji rade zemlju a ni sami ne znaju zasto rade i jos jos mi draze zbog budala koje su isle po selu i nabijale cene arende a sad kukaju. Kao sto su lane bili pametni i pricali po selu kako su vredni,sad nek pojedu to sto su ....
I sam sam od dzeparca odvajao novce za zemlju sto sam uzeo u arendu,svaki dinar ostavljao za djubrivo,seme,hemiju pa razmisli da li sam toliko lud da zelim da sve propadne.
Vidis da moze to i drugacije da se kaze:ppozdrav:
 
Ja sam uzimao arendu po manjim cenama nego trzisne i to odlicne njive ili su odmah iza kuca ili pored druma za ogled,jbg gotive me ljudi.
A sto se tice izlazaka .... :sreca:
 
Juce gledam i neverujem...u Odzacima(cini mi se) izlicitirana drzavna zemlja za 99000din/ha. Naucna fantastika.....
a ko je video da je toliko i uplaćeno :sta: niko pa to se tako i radi izlicitira se na nenormalnu cifru znači svi odustanu zemlja je njegova plati ohohoooooo manje i da koju kintu ovima iz komisije i ćao
 
Upravo tako. Podnese zalbu, ima u komisiji svog coveka koji odobri aneks ugovora tj. cenu vrati u vecini slucajeva na pocetnu. Uostalom svi znamo kako to rade...Alavosti - nikad dosta
 
Čuj @mirmag 99000? Pa kod mene su u opštini izlicitirali i PLATILI državnu zemlju 125000 po ha i to 150 ha tablu... Koja je tek to naučna fantastika:sta:
 
U septembru će kod nas biti licitacija za državno zemljište.Početna cena za 1ha I klase 36000din.Plaćanje naravno unapred.Prošle jeseni je za isto cena bila 29000din/ha.Eto gde nas vodi naša pohlepa za zemljom.
 
Sačekaćemo par godina da ti svi koji licitiraju te astronomske sume za zakup zemlje i svake godine kupuju novu mehanizaciju - propadnu, tj da ih pojedu banke, pa će nakon toga sve biti normalnije.
 
Nazad
Vrh