Aparat za mužu krava, kako da se odabere dobar

Što ne bi napravio mlekovod?
 
Objekat gde mi je laktofriz mi je udaljen oko 80 metara od stale i imam par objekata izmedju i jos je postavljen dijagonalno na placu u odnosu na stalu pa bi mi mlekovod sekao i dvoriste. A da pravim novi objekat pored stale mi je neisplativo posto bih morao i nove prilaze. Imam beton ali nista nije armirano i kad bi par puta prosao kamion samo bi se raspalo. Plus sto je uzano izmedju nove i stare kuce pa bih verovatno morao da rusim terasu od jedne kuce. A ako bih resio da betoniram prilaz koji koristim za mehanizaciju duzina bi bila preko 200 metara jel ide okolo svih objekata. I jos sto imam otkupno mesto za mleko i necu da mi se druzina skuplja u stali dok muzem

Sent from my LG-P710 using Tapatalk
 
Kolege stigla i kod mene prinova. Kako vam se cini izbor?



e4CW4
 
Milane kupljena je u V. Siljegovcu kod coveka koji uvozi samo opremu za mlekarstvo. Montazu radim u sopstvenoj reziji tako da ce sve skupa izaci oko 650e.

- - - - - - - - - -

Danas napravljen nosac, muzilica postavljena na zid i prikljucena struja. Sutra vakum instalacija i proba.


lBQpq
 
Hvala Gorane, Nisam obracao paznju da li postoji neko stelovanje na pulzatoru. Uzeo sam Alfa Lavalov Pulzator.
 
Koju muzilicu bi mi preporucili za muzu 3-4 krave.Novu ili polovnu, bitno je samo da ne muze sve 4 sise istovremeno. Budzet je oko nekih 300evra.
 
Treba preporuka koju zidnu muzlicu uzeti muzlicu za desetak krava sa jednom bi kantom, da je proporcionalno kvalitet - cena ? Gledao sam u gumilu pro 2000 cena je 650e sa prohromskom kantom .
 
Radi se o muzilicama Tulsan....
Za 3-4 krave ne treba ti nista bolje od klipne muzilice i one su oko 250-260e u Rumi na vasaru.
 
Ja nemam nikakva iskustva sto se muzilica tice, dok smo imali krave bio sam jos klinac, imali smo neku virovitica muzilicu kupljenu 80-ih, ne znam tacno kad ali je pamtim od kad znam za sebe. Radila je do 2003. dok nisu krave rasprodane i poklonjena je nekom rodjaku. E sad su me iskusnije kolege ubedile da muzilica da bi bila dobra po kravu mora da ima pulsator. I sad trazim takvu muzilicu . Neki kazu da je bolje kupiti polovnu linijsku za 300-400 evra, neko kaze novu tursku za 400-500 ... I sad vise ne znam sta da radim, a junice treba da se tele jos malo...
 
Ja sam uzeo novakovic prosle godine . pumpa je ok , usluga i muzne case i muzne gume nisu . Neznam dal je turska bolja od njihove i kako stoje sa izdavanjem racuna
al ja dajem svoj glas za novu i da kosta preko 60 000 da mozes postici povracaj i da za cenu polovne kupis NOVU
 
Ako je u radnom stanju nista joj ne fali a i ako joj nesto fali lako se nadomjesti osim plocica za vakum pumpu to moze biti problem za pronaci.
 
Bjezi od ovoga, ovo starije od Isusovog magareta, a i kanta je aluminijumska. A vozi i pezoa.:haha:
 
Nazad
Vrh