Aparat za mužu krava, kako da se odabere dobar

tine

Član
Učlanjen(a)
14 Avg 2007
Poruka
608
Što ne bi napravio mlekovod?

pajac

Član
Učlanjen(a)
21 Sep 2013
Poruka
505
Objekat gde mi je laktofriz mi je udaljen oko 80 metara od stale i imam par objekata izmedju i jos je postavljen dijagonalno na placu u odnosu na stalu pa bi mi mlekovod sekao i dvoriste. A da pravim novi objekat pored stale mi je neisplativo posto bih morao i nove prilaze. Imam beton ali nista nije armirano i kad bi par puta prosao kamion samo bi se raspalo. Plus sto je uzano izmedju nove i stare kuce pa bih verovatno morao da rusim terasu od jedne kuce. A ako bih resio da betoniram prilaz koji koristim za mehanizaciju duzina bi bila preko 200 metara jel ide okolo svih objekata. I jos sto imam otkupno mesto za mleko i necu da mi se druzina skuplja u stali dok muzem

Sent from my LG-P710 using Tapatalk

vladj

Član
Učlanjen(a)
9 Okt 2011
Poruka
3.323
Milane kupljena je u V. Siljegovcu kod coveka koji uvozi samo opremu za mlekarstvo. Montazu radim u sopstvenoj reziji tako da ce sve skupa izaci oko 650e.

- - - - - - - - - -

Danas napravljen nosac, muzilica postavljena na zid i prikljucena struja. Sutra vakum instalacija i proba.

vladj

Član
Učlanjen(a)
9 Okt 2011
Poruka
3.323
Hvala Gorane, Nisam obracao paznju da li postoji neko stelovanje na pulzatoru. Uzeo sam Alfa Lavalov Pulzator.

Surdonja

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2011
Poruka
1.130
Koju muzilicu bi mi preporucili za muzu 3-4 krave.Novu ili polovnu, bitno je samo da ne muze sve 4 sise istovremeno. Budzet je oko nekih 300evra.

milan992

Član
Učlanjen(a)
5 Feb 2013
Poruka
788
Treba preporuka koju zidnu muzlicu uzeti muzlicu za desetak krava sa jednom bi kantom, da je proporcionalno kvalitet - cena ? Gledao sam u gumilu pro 2000 cena je 650e sa prohromskom kantom .

milan971

Član
Učlanjen(a)
2 Jun 2011
Poruka
3.651
Radi se o muzilicama Tulsan....
Za 3-4 krave ne treba ti nista bolje od klipne muzilice i one su oko 250-260e u Rumi na vasaru.

Surdonja

Član
Učlanjen(a)
5 Mar 2011
Poruka
1.130
Ja nemam nikakva iskustva sto se muzilica tice, dok smo imali krave bio sam jos klinac, imali smo neku virovitica muzilicu kupljenu 80-ih, ne znam tacno kad ali je pamtim od kad znam za sebe. Radila je do 2003. dok nisu krave rasprodane i poklonjena je nekom rodjaku. E sad su me iskusnije kolege ubedile da muzilica da bi bila dobra po kravu mora da ima pulsator. I sad trazim takvu muzilicu . Neki kazu da je bolje kupiti polovnu linijsku za 300-400 evra, neko kaze novu tursku za 400-500 ... I sad vise ne znam sta da radim, a junice treba da se tele jos malo...

Rale 83

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
22 Dec 2009
Poruka
3.718
Ja sam uzeo novakovic prosle godine . pumpa je ok , usluga i muzne case i muzne gume nisu . Neznam dal je turska bolja od njihove i kako stoje sa izdavanjem racuna
al ja dajem svoj glas za novu i da kosta preko 60 000 da mozes postici povracaj i da za cenu polovne kupis NOVU

gromil

Član
Učlanjen(a)
5 Avg 2014
Poruka
374
Ako je u radnom stanju nista joj ne fali a i ako joj nesto fali lako se nadomjesti osim plocica za vakum pumpu to moze biti problem za pronaci.

sova

Član
Učlanjen(a)
4 Feb 2011
Poruka
2.536
Bjezi od ovoga, ovo starije od Isusovog magareta, a i kanta je aluminijumska. A vozi i pezoa.:haha:

Vrh