Prošle godine sam uzeo pred kraj sezone za radionicu neku VOX inverter na popustu 32.000 din.Sam je ugradio uz nju stigli i kablovi,ja kupio cevi i nosače sve ukupno za materijal nepunih 4.500 din i to sam ostavljao rezervu 3m, serviseri ugrađuju duplo manje cevi,dakle jos manji trošak + što imaju rabat na materijal dakle sam materijal ne moze da ih izađe više od 30€.Ako je montaža klima 170€ za dva radnika onda nek ide sve u pm

Dva sata meni trebalo sto sam klimu ugradjivao pre 15 god, pa sad ponovo.Serviseri koji svaki dan rade omlate to za sat vremena.Dok jedan priprema drugi već izbušio rupe, nabace unutrašnju i spoljnju povezu jedino čekanje im vakumiranje.za 8h rada mogu 5 komada da montiraju sa sve vozikanjem da se ne umore.