Alati i radionice

Da sam trosio samo 5kg zice mesecno x 48 meseci to je 240kg, tako da je izgoreo i vise. Elektrode jos vise od zice.
Nije strasno sto se pokvari, ali me bas iznenadi. To je moj Žućko, moj ljubimac.
 
Pratim jedan kanal na you tube ,iz UK neka firma koja radi popravke masina ,zavarivanje prvenstveno.To kad im dodje nesto veliko pa treba da se vari,za jedan taj posao aparat progura par stotina kg zice pa i do pola tone,ogromni poslovi ,ali jedan zavarivac radi uvek ,zbog valjda ako nesto ne bude dobro da imaju koga da krive :p.Kontam ako takav,iako profesionalni aparat ,trofazni,potrosi za svoj vek pitaj boga koliko tona zice ,onda ovi hugong ,hubong jasic i druga kineska cuda ,ne bi trebalo biti mnogo ni 500 kg za njih,pa mozda i tona zice pre nego sto crkne ...Mada opet mozda i gresim pa ocekujem previse od njih,opet su to aparati do hiljadu eura uglavnom a ovi su desetak ,i vise,puta skuplji,vodeno hladjenje je najveca prednost tu takodje.
 
Данас ми колега рече да је видио неки вилиџер комбиновани апарат за 450 марака на акцији (230€). Рел, миг, тиг, све у једном.

Не знам шта долази од опреме уз њега, али ми за те паре не обећава да ће иједан посао радити како треба. Мада, дају гаранцију 3 године па за кућне потребе можда и послужи.
 
Данас ми колега рече да је видио неки вилиџер комбиновани апарат за 450 марака на акцији (230€). Рел, миг, тиг, све у једном.

Не знам шта долази од опреме уз њега, али ми за те паре не обећава да ће иједан посао радити како треба. Мада, дају гаранцију 3 године па за кућне потребе можда и послужи.
Taj je svakako za kućne potrebe "Pecni ovde, pecni tamo :haha:" (Da ne kažem hobi varijanta).

Profi varijanta odnosno peckanje na duge staze:nono:.
 
Данас ми колега рече да је видио неки вилиџер комбиновани апарат за 450 марака на акцији (230€). Рел, миг, тиг, све у једном.

Не знам шта долази од опреме уз њега, али ми за те паре не обећава да ће иједан посао радити како треба. Мада, дају гаранцију 3 године па за кућне потребе можда и послужи.
Sve ce to da radi ako ga ne siluješ, kao da aparat zna dal si hobi ili profi.Ja sam Kzbur uzeo jer sam trebao nesto na visini da varim, mrzelo me da vučem Jasic i bocu, aparat 100€ posao naplaćen 400, reko i nek crkne ko ga jebe.Evo ga vec 5 godina radi i nema nameru da crkne, navarivao i kašiku sa njim.Za 100€ kad crkne ima da ga ocistim i stavim u dnevnu sobu :D

Lepo je kad možeš odmah da kupiš ekstra robu, al ko tek počinje ili nema finansije i taj kinez moze da ga služi.Samo je bitno da ne forsira ni sebe ni mašinu.

Danas me zove komšinica pre par dana joj montirali klimu, danas već ne hladi.Serviser se pravi lud ne radi vikendom ima posla do srede pa ce u sredu da svrati kad stigne da vidi sta je.Reko daj da vidimo, pali radi al ne hladi nista.Popnem se do spoljne a cev i ventil zaledili.Skinem holendere kad kao dete da je petrovalo.Jedna cev se rascvetala golim okom se vidi pukotina.Bitno da je naplaćeno 200€.A tek koja peripetija da se nađe gas nedeljemo popodne, al izašao čovek u susret.

Sve slikano i poslato servisu koji ugradjivao pa da vidimo dal ce da refundiraju.
 
Videcemo sta ce biti, toliko prosta i rutinska stvar i zajebeš, a naplaćujes 200€ ugradnju.Jos prodaju pricu kako je inverter pa ide vakumiranje, kao da mozak operišu :D A ili sam ja omatoreo pa se vise ne stavlja rezerva cevi ona čuvena 3m, odmah izašli iz zida i direktno u spoljnu.
 
Po meni nije mnogo za HUGONG da potrosi 500kg zice, ipak nije to najniza klasa aparata.
Mada, da budemo realni, aparati renomiranih proizvodjaca pa imaju kvarove i to koji nisu mnogo radili. Znam za takve slucajeve.
Izgleda da nista bez tri faze za neki iole ozbiljniji rad... moj 200lcd je izgoreo jedno 70-ak kg elektroda... za sada nema problema.
 
Danas me zove komšinica pre par dana joj montirali klimu, danas već ne hladi.Serviser se pravi lud ne radi vikendom ima posla do srede pa ce u sredu da svrati kad stigne da vidi sta je.Reko daj da vidimo, pali radi al ne hladi nista.Popnem se do spoljne a cev i ventil zaledili.Skinem holendere kad kao dete da je petrovalo.Jedna cev se rascvetala golim okom se vidi pukotina.Bitno da je naplaćeno 200€.A tek koja peripetija da se nađe gas nedeljemo popodne, al izašao čovek u susret.

Sve slikano i poslato servisu koji ugradjivao pa da vidimo dal ce da refundiraju.
:ideja: Inače žena nije trebala da pusti montera da ode sve dok se ne proveri (Minimum 3 minuta) da li sve radi kako treba ili ne.

Samo pazite da ne nepišu na reklamacionom listu ne prihvata se reklamacija zbog toga što je treće lice otvaralo uređaj a ne ovlašćeni servis. (Prihvatiće samo uz doplatu a ne besplatno što sleduje u garatnom roku).

Praksa kod servisera u zadnje vreme.
Ja sam još uvek pošten i izlazim svima u susret (I pored toga što vidim da je oštećena hologramska nalepnica ili je skinuta boja sa šrafa i još nešto samo moje ali to ne otkrivam :osmeh: ::svaka cast:: :haha: ).
 
Poslednja izmena:
Radila je to veče, sutra ujutru kad su hteli da se opet rashlade nista :D Imaju malu bebu pa nije moglo da se čeka pogotovo juce po onom paklu od vremena :D Izašao je jedan poznanik u susret doneo bocu napunili vakumirali i eno je radi :D

Meni i je i dalje fenomen da su naplatili 200€ prostu montažu klime :D
 
Prošle godine sam uzeo pred kraj sezone za radionicu neku VOX inverter na popustu 32.000 din.Sam je ugradio uz nju stigli i kablovi,ja kupio cevi i nosače sve ukupno za materijal nepunih 4.500 din i to sam ostavljao rezervu 3m, serviseri ugrađuju duplo manje cevi,dakle jos manji trošak + što imaju rabat na materijal dakle sam materijal ne moze da ih izađe više od 30€.Ako je montaža klima 170€ za dva radnika onda nek ide sve u pm :D Dva sata meni trebalo sto sam klimu ugradjivao pre 15 god, pa sad ponovo.Serviseri koji svaki dan rade omlate to za sat vremena.Dok jedan priprema drugi već izbušio rupe, nabace unutrašnju i spoljnju povezu jedino čekanje im vakumiranje.za 8h rada mogu 5 komada da montiraju sa sve vozikanjem da se ne umore.
 
Radila je to veče, sutra ujutru kad su hteli da se opet rashlade nista :D Imaju malu bebu pa nije moglo da se čeka pogotovo juce po onom paklu od vremena :D Izašao je jedan poznanik u susret doneo bocu napunili vakumirali i eno je radi :D

Meni i je i dalje fenomen da su naplatili 200€ prostu montažu klime :D
Znači vidi da ima prioritet (👶) i on traži izgovore (Radi pa nek ide o tvom trošku, ja tako razmišljam).
 
Prošle godine sam uzeo pred kraj sezone za radionicu neku VOX inverter na popustu 32.000 din.Sam je ugradio uz nju stigli i kablovi,ja kupio cevi i nosače sve ukupno za materijal nepunih 4.500 din i to sam ostavljao rezervu 3m, serviseri ugrađuju duplo manje cevi,dakle jos manji trošak + što imaju rabat na materijal dakle sam materijal ne moze da ih izađe više od 30€.Ako je montaža klima 170€ za dva radnika onda nek ide sve u pm :D Dva sata meni trebalo sto sam klimu ugradjivao pre 15 god, pa sad ponovo.Serviseri koji svaki dan rade omlate to za sat vremena.Dok jedan priprema drugi već izbušio rupe, nabace unutrašnju i spoljnju povezu jedino čekanje im vakumiranje.za 8h rada mogu 5 komada da montiraju sa sve vozikanjem da se ne umore.
Mogu ali neće :haha: (Obično pošalju jednog i to je to).
 
Izgleda da nista bez tri faze za neki iole ozbiljniji rad... moj 200lcd je izgoreo jedno 70-ak kg elektroda... za sada nema problema.
Ne znam stvarno. Recimo nikad nisam imao problema da se pregreje i da se aktivira zastita. Zavarivao sam uvek koliko sam hteo i to jako cesto sa elektrodom 4mm. Mnogo vise elektroda je izgoreo ovaj moj od tvog. Sve nesto mislim mozda je zbog prasine poceo da zeza, mada je unutra bio vrlo malo prasnjav.
 
Nazad
Vrh