Alati i radionice

Imate dobre prodavce, kod nas na pijacu dolazi Jovica iz Novog Bečeja, ima lepe robe ali i jake cene. A što se tiče cenkanja, sa trgovcima i preprodavcima se obavezno cenkam, ali ako vidim da nešto prodaje vlasnik, neki deda ili baba, sa njima se ne cenkam, ako mogu platim koliko traže, ako ne onda ne kupim (računam kupiće neko drugi po toj ceni)...
 
https://i.postimg.cc/ydBQwhN1/1677445657713.jpg

Jedna korisna ideja, produzetak/poluga za viljuskaste kljuceve! Moglo je i duze ali su dimenzije prilagodjene kutiji u trakoru...
Stalno hoću da napravim ovako nešto uvek zaboravim. Mislim setim se kad vidim da ne mogu nešto da odvrnem bez produzetka. :)
Nije rebrasta armatura malo slaba za ovu namenu? Jel si ga testirao?
Ja sam pravio zbog ovih "jednosed" ključeva,em se teško razvale a nije ni velika šteta ako se razvale .;)
Jel ima neko slično nešto za okaste ključeve? Ja bi nešto da moze i jedne i druge.
Екстра ствар да разврнеш кључеве и да их после лакше побацаш.
Ako su kvalitetni ključevi ne znam šta bi trebalo da uradiš da ih zezneš. Pa čak i lošiji ako su masivni kao na slikam teško ćeš ih oštetiti.
Nije mi se desilo nikad u zivotu da ključ popusti. Ili se iskrvi poluga ili šraf prokliza, pukne , ali ne i ključ. Vidim da imam jedan polomljeni
okasti to je verovatno ćale nekad nekako uspeo ali to je manji ključ tipa 17 il 19.
 
Nekada u moje vreme se prosto uzeo komad cevi, nabio na ovakav ključ i to je to. Ali ako je ovo bolje.....

Послато са SM-A225F помоћу Тапатока
 
Imate dobre prodavce, kod nas na pijacu dolazi Jovica iz Novog Bečeja, ima lepe robe ali i jake cene. A što se tiče cenkanja, sa trgovcima i preprodavcima se obavezno cenkam, ali ako vidim da nešto prodaje vlasnik, neki deda ili baba, sa njima se ne cenkam, ako mogu platim koliko traže, ako ne onda ne kupim (računam kupiće neko drugi po toj ceni)...
Vašar je u pitanju ,prvi u ovoj godini .Skupilo se dosta prodavaca ,bilo je zanimljive robe ali .....Odlučio sam da smanjim kupovinu alata ali pored ovakve mašine nisam mogao da prođem.
 
@dusanboss Unior extra 36-41 i okasti i vilasti sam iskrivio,desi se jbg,kljucevi nisu unisteni,ali su pomalo krivi.Grejao sam sraf,lupao da popusti,prskao wd,nafta,benzin,nista nije pomoglo,2 metra poluga,ne vredi.Jedino je pomogao drugi kljuc sa istom 2 metra cevi,okasti ali samo na jednoj strani,on je duplo masivniji(duplo vise ''mesa'' na njemu) od ovih prethodno navedenih.
 
Nisam ozbiljnije probao polugu, armatura je fi16 a pipak je fi10. Poluga nije dugacka, da bi mogla da stane u kasetu. U kaseti je vec stajalo parce sire cevi u koju sam ubacivao kljuceve kada je to bilo potrebno, kao sto i svi rade. Na taj nacin nisam upropastio ni jedan kljuc. Sama cev je siroka i zauzima 1/4 kasete, to glavni razlog da se izbaci iz kutije.
Ova poluga moze da se koristi za viljuskaste i kombinovane kljuceve
 
@dusanboss Unior extra 36-41 i okasti i vilasti sam iskrivio,desi se jbg,kljucevi nisu unisteni,ali su pomalo krivi.Grejao sam sraf,lupao da popusti,prskao wd,nafta,benzin,nista nije pomoglo,2 metra poluga,ne vredi.Jedino je pomogao drugi kljuc sa istom 2 metra cevi,okasti ali samo na jednoj strani,on je duplo masivniji(duplo vise ''mesa'' na njemu) od ovih prethodno navedenih.
Hmmm. Ne znam koliko je to kvalitetan ključ kad se iskrivi. Mišljena sam da će kvaltetan ključ pre pući nego da se krivi.
Ja imam komplet nekih okasto-vilastih, kineskih... ovi manji rukom mogu da se iskrive. Koliko znam ovi stariji , kvalitetniji pre puknu nego što se krive.
Tako da je moguće da Unior i nije neki kvalitet (ne znam kakav je bio ranije).
Mada ajde, Ako kazeš da si ga samo malo usuko verovatno je to moguće i sa kvalitetnijim ključevima.

E sad opet se dvoumim :) ... Kvalitetni ključevi bi trebali biti od "žilavijeg" čelika (dal se termički obradjuje ???) koji ne bi trebao da dozvoli krvljenje.
 
Hmmm. Ne znam koliko je to kvalitetan ključ kad se iskrivi. Mišljena sam da će kvaltetan ključ pre pući nego da se krivi.
Ja imam komplet nekih okasto-vilastih, kineskih... ovi manji rukom mogu da se iskrive. Koliko znam ovi stariji , kvalitetniji pre puknu nego što se krive.
Tako da je moguće da Unior i nije neki kvalitet (ne znam kakav je bio ranije).
Mada ajde, Ako kazeš da si ga samo malo usuko verovatno je to moguće i sa kvalitetnijim ključevima.

E sad opet se dvoumim :) ... Kvalitetni ključevi bi trebali biti od "žilavijeg" čelika (dal se termički obradjuje ???) koji ne bi trebao da dozvoli krvljenje.
Pogledaj neke klipove na yt gde se se testiraju na presi raznoliki ručni alati od no name do brendiranih zvučnih imena pa ćeš videti koliko se savijaju pre pucanja.
 
Video sam na nekom forumu sliku stahlwille kljuc 2\3 puta uvijen u krug,hromiranje nije maknuo ni ljuspica nije ispala:)
 
@tole zr Taj hydraulic press channel je zaradio toliko para da je to jeb... komicno,od npr 100 video klipova koje ima na temu presovanja koje kakvih gluposti,mozda je 2-3 korisno.To narod gleda,i to you tube placa jednako kao i neki poucan video,nesto od cega se moze nauciti i slicno ...a ne presovanje bombona,cokolada,i pitaj boga sta sve nisu koristili,ja ih ni ne pratim ali sam pre gledao po neki video,glupost teska kao i gomila stvari na tom you tube..
 
Na YT itekako ima poucnih video klipova samo treba izdvojiti i ne gubiti vreme na nepotrebne gluposti.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ako jos jednom uzmem neki alat u Lidlu neka me odma pregazi tramvaj. Ja tamo nista nisam uzeo a da je radilo dva puta. Tracna testera, uzeo je pre godinu mozda jace. Sekao neke tada kutije za probu, super. Malo pre izneo neki flah precizno da izecem, krenula i stala. Skinem one zastitne plastike i imam sta da vidim. Svukla se ona gumena obloga sa pogonskog valjka, podvukla pod njega i isteglila se i deformisala. Ajd da pitam al otprilike znam, delovi za parkside u Srbiji jel ima negde?
 
Na alate iz Lidla je jamstvo obično 3 ili 5 godina. Često računi u tom vremenu toliko izblijede da s više ne vidi što je na njima. Zato, svaki takav račun, prije spremanja originala, skeniram. Preporučam svima da naprave sken ili fotku takvih računa.
 
Nazad
Vrh