Alati i radionice

Brat odsece brest ili jasen ogulji koru i stavi na tavan na suselnje ko vesalicu.Koristimo i bagrem.

Taj trn koji spominjes ima nekoliko debla kod mene bas velika ali nisu moja.Ima trn ko ekser manji nedo bog da se nabode neko na njega.

Evo pogleda na kp ima lepih cekica polovnih i novih, tang stari videh jedan facom...
 
Poslednja izmena:
Da brat se jednom nabao u dlan malo mu se bilo nadolu ili nagnojilo bese.Zajebano drvo.Ima ih kod nas posot ima dosta parloga.
 
Čekiće nosim lokalnom drvodelji koji pravi drške i nasadjuje alat. Zadovoljan sam sa njim.Nebojsa,ako si u prolazu javi mi se, ostavi par komada čekića za probu da mu odnesem da ti uradi.
 
Evo ga ovde ,možda ustreba još nekome.
ili ako neko ne koristi FB.
Tel. 065/8-323-622,

Dragan

cocijaztr@gmail. com
 
Cekic uvijek uzimam na buvljaku i to onaj pri dnu najmasniji kojeg niko nece, oni obicno budu najjeftiniji ali i najbolji jer znaju da metnu odozgo ove nove pa svi polete za novim. Posto ih kupujem bez drske nosim covjeku sto pravi drske za sve zivo samo sto je obrusim smirglom i nekad prefarbam jer on samo obradi sjekirom okolo. Mislim da bi i neki stolar koji radi sa drvetom mogao napraviti drsku.
 
Миловане, ето ти се бизнис план сам нацрт'о! Враћај "Руса" у Нови Сад, па 'ватај сикирицу у шаке. ;)
 
Čekiće obično kupim polovne a posebno volim kad su mekani, smeje se!!!!
Smejao sam se i ja dok mi parče čekića nisu vadili iz glave u urgentnom!!!!
Držalje ako imam volje uradim sam bagrem ili jasen cepanje, makva i bude ko grom
Volim da je nazad baš deblje zbog masnih ruku!!
Cev kao drzalje imam samo na čekićima koji stoje po traktorima jer mi se dešavalo da na njivi pukne drška, onda od besa čekić bacim u susedno selo
Ako nemam volje onda kupim u poljoprivrednoj apoteci drzalje
Sad bi trebao sredjivati vidim u radionici ima sigurno 7-8_10 polomljenih
A ima i 10 _15ispravnih
Inače ne koristim čekiće lakše od 600g i njih retko obično 1_1,5_2_3kg to mi je mera za ruku
A i eksere zakivam sa 1_1,5kg
Dosta dobrih čekića se nadje na otpadu, kako se te kuće po selu prodaju ili čiste sve se baca, gvodjde ide na lokalni seoski otpad sekundarnih sirovina kod čuvenog KRUŠKASTOG
Ja tamo imam insajdera radnika Arkadija naravno pripadnika Romske nacionale manjine koji je moj drug brat kum šogor i još po nešto i lepe stvari ostavi sa strane pa me zove
Otpad je bukvalno u mom komšiluku
Svašta bude od novih stvari do polovnih alata i ispravnih vozila delova itd itd
A KRUŠKASTI ili od milošte KRULE je LAFČINA i uvek postoji mogućnost dogovora kompenzacija itd itd jer je naj bitnije da se trguje
Sve mi se čini kako me ledja njakaju da ću na najlonu kupiti džak držalja

A što se burgije tiče kad je vidim znam dal je oštra ili ne



Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh