Alati i radionice

Nemam iskustva al volim da komentarišem i da se pravim pametan. :)
Ovako odokativno ono najeftinije i deluje nekako jeftino, ova od 3600 vidi se da je bolja a ima i drugačiji sistem hvatanja (6 pinova), za onu najskuplju na vidi se kakav je sistem mada koliko vidim to nije podesivo za različine veličine mazalica?

Pazi, ako ćeš dati 5000 za glavu kako bi sam mogao da podmazuješ, dodaj još 5000 pa kupi ovu mazalicu na kompresor što ide. Ja ću je kupiti ovih dana. Vidim da ih ljudi hvale. Muka mi je više od ovih ručnih. Uvek završim podmazivanje sa više masti na sebi nego u mašinama.
Kupio sam zakacku od 1900 din pre mesec dana. Isprobao na 2 traktora i radi odlicno.

Poslato sa SLA-L22 uz pomoć Tapatoka
 
Вид' стварно - исти човек на КП и овде.

Pazi, ako ćeš dati 5000 za glavu kako bi sam mogao da podmazuješ, dodaj još 5000 pa kupi ovu mazalicu na kompresor što ide.
...А онда да купим и компресор. :)

То колико код мене има посла за мазалицу, сасвим лепо одрађује и обична ручна, само што ми је једини проблем што немам, као Шива, мало више руку од ове две које су ми дошле као фабричка опрема. Тренутно решавам то питање како да обичну ручну мазалицу могу да користим и другачије осим да је држим двема рукама, а оваква једна глава може да буде добар део решења.
 
Imas mazalice rucne koje se koriste jednom rukom,imaju kao rucicu na njima slicno na biciklu kocnica npr ,i jednom rukom pritiskas i pumpas mast dok je druga slobodna.
 
Imam najobičniju ručnu i ako je crijevo u osi s niplom, na gotovo svim mjestima ide bez problema. Ništa ne ode okolo. Problem imam samo kod križa kardana za malčer. Tamo su možda nipli nešto manjeg promjera i više pušta okolo nego ide unutra. :(
 
Imas mazalice rucne koje se koriste jednom rukom
Знам. Видео сам и такве. Има и мањих радионичких за 6-7 'иљада, са ручним или ножним пумпањем, па можеш да имаш чак и две руке слободне.

Има чак и једноставније решење да главу мазалице добро притиснеш и да са две руке радиш ручном мазалицом - цевчица уместо флексибилног црева. Имао сам једну кратко време и био пријатно изненађен како поуздано држи да маст не бежи са стране, али сам је поломио. А да посебно купим цевчицу са тим империјалним навојем, нисам нашао.
 
Знам. Видео сам и такве. Има и мањих радионичких за 6-7 'иљада, са ручним или ножним пумпањем, па можеш да имаш чак и две руке слободне.

Има чак и једноставније решење да главу мазалице добро притиснеш и да са две руке радиш ручном мазалицом - цевчица уместо флексибилног црева. Имао сам једну кратко време и био пријатно изненађен како поуздано држи да маст не бежи са стране, али сам је поломио. А да посебно купим цевчицу са тим империјалним навојем, нисам нашао.
Mnogo si stiskao

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Mozda se neko seca mog posta o Zebra gedorama za 20.000rsd.
Danasnji pazar za 1200 dinara:
Nastavci i ova kolenasta rucka, kako se vec zove, su marke Usag.
9b94dc47444a5e5a117d3c55dbf828c9.jpg
47a57da44d38403593771bb1b4325232.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Mozda se neko seca mog posta o Zebra gedorama za 20.000rsd.
Danasnji pazar za 1200 dinara:
Nastavci i ova kolenasta rucka, kako se vec zove, su marke Usag.
9b94dc47444a5e5a117d3c55dbf828c9.jpg
47a57da44d38403593771bb1b4325232.jpg


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
Sve ovo je odlično ,malo ih "ušminkaj" a radiće još dugo.
Najbolje je kada se naleti na "frišku" robu ,možeš da biraš šta ti odgovara po pristupačnim cenama.Primetio sam da se povećava br trgovaca sa alatom, koji na svake pijace ili vašare prvi dođu ,obilaze i kupuju najbolje predmete od ljudi koji su direktno doneli robu.
Pre neki dan sam prisustvoao trgovini na veliko sa alatom. Za veliku gajbu alata (dvoje dobrih se muče da je nose) punu ključeva ,šrafcigera ,klješta ,čekića (bez držalja)je plaćeno 200 e.
 
Bas tako, danas sam naleteo na sveze, tek doterano i neprobrano. Bila je puna gajbica nasadni kljuceva, ali ipak daleko vise ima recimo 11,14,18mm nego 13,17,19.

Ova klesta su bila 100 dinara. Svidela su mi se jer deluju bas starinski.


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
5d0e31fbd8dcfcc5b1e2cafe3c9329f9.jpg
c0c2abae08d87e77566b9c51d7fd9da8.jpg
 
Poslednja izmena:
Imam Hazet malu Račvu.(slikam sutra) Nigde nisam video tako malu glavu na račvi. Vemo zgodana za prilaženje svuda. (E sad, :) pričam o ključu).
U par navrata sam mislio da ću je slomiti ... Ipak, evo živa i zdrava (i prava :)) i danas.
 
Bas tako, danas sam naleteo na sveze, tek doterano i neprobrano. Bila je puna gajbica nasadni kljuceva, ali ipak daleko vise ima recimo 11,14,18mm nego 13,17,19.

Ova klesta su bila 100 dinara. Svidela su mi se jer deluju bas starinski.


Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
5d0e31fbd8dcfcc5b1e2cafe3c9329f9.jpg
c0c2abae08d87e77566b9c51d7fd9da8.jpg
Jesu stara ali su "štrojena" .Plus toga ,vrhovi im nisu urađeni kako treba .Ne smeju vrhovi da su tako zašiljeni .Imam dosta seger klešta kojima sam pravio vrhove ,polako sa malom turpijom .
Evo jednih kojima sam pravio vrhove .
 
Imam jedno teorijsko pitanje iz hidraulike ....
Imam hidromotor koji mi trenutno pogoni puma od 12 kubika. Paniram staviti pumpu od 16 kubika. Da li mogu ocekivati 'vecu snagu' motora. Znaci nije mi potrebno da ubrzavam motor ali bi mi malo vise obrtnog momenta dobro doslo.
Interesuje me vase misljenje posto nemam puno dodira sa hidraulikom...
 
Ne.
Sa pumpom veće zapremine, pri istom pritisku, imaćeš samo veći broj obrtaja hidromotora, i problem sa pogonskom snagom( ako je nema dovoljno).
Da bi dobio veći obrtni moment, potreban je viši pritisak.
Pretpostavljam da si pitao za obrtni moment, jer snaga sistema ostaje ista.
Analogija ti je hidrocilindar koji je specijalan slučaj hidromotora, odnosno linearni hidromotor.
 
Otac ozbiljno krenuo da šopinguje pneumatski alat. Navodno je malo kvalitetniji pištolj
39d51673046a0e5d667776eb6507352b.jpg


Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Sve ovo je odlično ,malo ih "ušminkaj" a radiće još dugo.
Najbolje je kada se naleti na "frišku" robu ,možeš da biraš šta ti odgovara po pristupačnim cenama.Primetio sam da se povećava br trgovaca sa alatom, koji na svake pijace ili vašare prvi dođu ,obilaze i kupuju najbolje predmete od ljudi koji su direktno doneli robu.
Pre neki dan sam prisustvoao trgovini na veliko sa alatom. Za veliku gajbu alata (dvoje dobrih se muče da je nose) punu ključeva ,šrafcigera ,klješta ,čekića (bez držalja)je plaćeno 200 e.
Sigurno je kvalitetan alat u pitanju,lako se posle preproda na komad za mnogo vise para.
 
A kad smo kod kvaliteta evo slike motocangli koje su zardjale posle par meseci, stare su oko godinu dana.Nisu nikada pokisle i slicno, ovako nisu lose ali da zardjaju...


 
Mozda nije pravo mesto ali cu ovde mozda dobiti najbrzi odgovor da li je lezaj sa oznakom Y6206 - EES isti kao onaj sa oznakom UY 206 2S? Znam da S oznaka znaci da je spoljni prsten sferican a ne ravan ali najvise me buni sto kod jednog stoji EES a kod drugog 2S. Ima li razlike?

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh