Alati i radionice

f113ee37676f1de661e8be1c6b0daf20.jpg


Kad ga malo upregnem ,javljam utiske
Ja jutros svratio u Lidl po ovakav magnet,i poslednji što je bio,uze čovek ispred mene
::jako_besan::
 
Kod tih kinezarija rotori i statori obicno i nisu problematicni. Iz mog nekog iskustva su im najveci problem zupcanici i javljaju se stalno vibracije pa utrne ruka prilikom rada. Onda i povecana buka i greju se dosta, a i lezajevi zbog svega toga brze stradaju. To je neko moje iskustvo sa nekoliko kinezarija
И проблем је наћи те зупчанике, а налазио сам на нпр. сајтовима украјинских фирми које, између осталог, продају и делове, зупчанике такође, за тушту и тму кинеских електричних алата. Ево само једна фирма - https://rotorua.com.ua/category/shesternya/ . За ситне новце да средиш посусталу брусилицу или бушилицу и наставиш да радиш. ...Ал' то можеш у Украјини, не код нас... .....Или ја нисам нашао сличну фирму код нас.
 
Tu masku za varenje sto si dobio uz aparat prvo probaj kakva je,da ne bi jaukao nocu.
POznat mi taj osecaj. Jednom sam zavarivao nesto sitno naravno bez maske. Radio posle toga jos par sati, legao da spavam i ubrzo se probudio od bolova. A na oci nisam mogao gledati. Jedva se dovukao do kupatila da se umijem. Popio brufen i nekako zaspao. Laknulo mi malo kad sam ujutru stavio kapi u oci i malo dremnuo. Svakako neprijatno iskustvo.
 
Тај апарат није предвиђен за 3,25 али ко ће га знати можда ће и моћи на краће и са паузама
 
Išao sam juče da ga kupim, i (srećom) nije ga bilo.
Mada kada bolje razmislim, mislim da ću ići na Hugong. Imamo ih dva u firmi i rade kako treba već više od godine i to u industrijskim uslovima.
Mislio sam da mi Parkside za neke sitnice završava posao, ali izgleda da to nije ništa bolje od Kubzura, a to neću..
 
Ja sam kupio Hugong pre mesec dana, 180 A. 3,25 elektrodu ne oseti. Sprzili smo par komada za redom i nije bilo problema. Kupio sam ga na osnovu pozitivnih iskustava sa foruma i reci prodavca da imaju vise reklamacija na Varstroj nego na Hugong u klasi aparata za varenje elektrodom.
 
Ja sam sa Jasicom prezadovoljan.
Inace pazario sam trimer Demon i radi odlicno,daleko je od 5.2ks sto su napisali,ali u radu se ne stidi puno od stihla
 
Prodaje ih ista firma kao i varstroj, ista boja, možda je isti proizvođač oba aparata, stim što je varstroj znatno skuplji..
 
Мирости, да ти Милован није поменуо "Џасик", поменуо бих га ја. Они су више неко коректни са тим односом цена /квалитет.

А је л' ко имао додира са тим малим инверторима са PFC технологијом, или како се већ зову те форе које чине да инвертор ради и са великим варијацијама напона из мреже? Видео сам како то ради код једног "Џасика", чак налетео на један "но нејм" кинески апарат на "Купујем-продајем" са том технологијом, али нешто нисам чуо да људи обраћају пажњу на то и да им нека таква одлика апарата нешто значи у пракси.
 
Nazad
Vrh