Alati i radionice

Po meni bolje uljni klipni, možeš ga i opravljati!!!!
A tebi ne znači što je bez uljni, niti bešumni

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Danas mi je rodjendan pa sam dobio poklon...
f4f7d3d1f34ed470b3065ce6c55a0617.jpg


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
25 je u kompletu. Od tih većih Koristim 22, 24, 27 i 30. Ove druge ne sećam se kad sam koristio...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Bas tako, otac ga planira za tapaciranje kreveta i za farbanje, mada alat za farbanje jos uvek nemamo. Ja cu povremeno izduvati nesto od prasine i to je to.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
17.060 din, boca je 50 lit. Uzeli smo u jednoj radnji u mom mestu, tako da smo umesto troskova dostave uzeli crevo i pistolj za izduvavanje.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Luka stavljaš 'grifove'?
Da POP ŠTOLNE
potkovice kupi u nekoj radnji konjarske opreme, i kupi te štolne, onda bušimo i male varimo a velike kocke se uvrću pa urezujemo navoj m10
Zbog čega se to stavlja PARADNIM konjima ne znam?
Kontam za radne NONIJUSE što su moji nekad imali, prvo je ogroman težek konj, koji vuče velike terete!! Imam starih potkovica zakovanih u kapiju na šupi obično su štolne iscela iskovane sa potkovicom, retko koje na navoj!
I te od NONIJUSA su mnogo veće!!
A deda mi je pričao da su neki paori koji nisu puno terali konje potkivali samo 2 noge, deda je bio KIRIDŽIJA imao je 2 para konja, jedan par radi drugi 'ladi, nisu mogli da izdrže tempo da rade svaki dan uvek kastrati samo jednom je imao kobilu koja se oždebila
Pričao mi je da su to bili konji po "šest-sedam metara" teški kojima je rad u polju bio igra, tako da je imao samo dvobrazni plug
On je vukao kamen iz Beočina 45km daleko
Kao i svako paorsko dete gajim ljubav prema tim životinjama!!!!!




Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh