Alati i radionice

Ma vidiš da mu fali snage!
Intermitencija pada tj pada amperaža kao na švajs aparatu!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ja nedavno našao u Njemačkoj kompresor sa motorom od 10kW sa bocom od 500l za 100 evra, star ali ispravan sa sve regulatorom pritiska i pripremnom jedinicom, crijevima i gomilom pneumatskog alata, glava sa 4 cilindra, motor i glava posebno a boca posebno (nije motor i glava na boci montiran), kupio ali nisam mogao naći nikoga da doveze, koga god sam pitao sa kombijem kmeči te teško, te zauzima mnogo prostora, ovi sa šleperima neće jer im se ne isplati, objasnim Švabi, lik vrati pare...Jest da bi bio malo preveliki za moje potrebe ali neka ga, ne traži leba. Onakva prilika se jednom u životu nadje, lik umro, djeca rasprodaju sve jer su prodali kuću pa je moraju isprazniti. Kakvog je alata i mašina bilo, sve otišlo zamalo džabe, strug 200 evra sa pola tone alata bukvalno, glodalica, brusilice, bušilice, ključevi...da je sve tovareno odjednom bilo bi šleper robe. Po mojoj gruboj procjeni mislim da je sve komplet ako otišlo za najviše 1000 evra, bilo im bitno samo da se to odnese.
 
Zanimacija sa krokodilkom.Nije ni mrdala kada se pumpa.

Otvorio sam je očistio ,ali opet ništa.



Jedna kuglica nije imala dobro naleganje pa je pravila problem,otvarao sam je nekoliko puta .Sada diže ,diže i teret ali upusti posle par sekundi.

Danas nisam imao volje da tražim dalje ,sumnjam na manžetnu ,pošto deluje "ofucano"
 
Zanimacija sa krokodilkom.Nije ni mrdala kada se pumpa.

Otvorio sam je očistio ,ali opet ništa.



Jedna kuglica nije imala dobro naleganje pa je pravila problem,otvarao sam je nekoliko puta .Sada diže ,diže i teret ali upusti posle par sekundi.

Danas nisam imao volje da tražim dalje ,sumnjam na manžetnu ,pošto deluje "ofucano"
Problem rešen,dizalica drži prednji kraj od MF 2-3 sata bez "padanja".Dorađeno je ležište za kuglice na povratnom vodu i stavljena je malo manja kuglica .

 
Malo vremena i PUZZLE se sklapa
Jaka ova iskra
5b79b63d371ed33ffe35bf15278337c2.jpg
a20c3db9110a59861ca03c3ddf7ae5c1.jpg
51f10f8852cd8a4e7440d8682f878ef6.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ma gde će SOCIJALNA plazma u 20mm ploču
Nisam vario ploče se pomeraju, i skidaju, a može i šrafstock da se uhvati za ploče, ima i dizalica od lade stavljena diže i spušta astal, e sad možda odradim neku redukciju na pritiskanju(spuštanje) lančanicima a pomoglo bi i da se izmesti volan

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Daj Luka još koju malo precizniju sliku da ukrademo neku foru dok nisi patentirao i počeo serijsku proizvodnju.(y)
 
Nazad
Vrh