Alati i radionice

Zna li neko da li uz ove jeftinije kompresore ide neka oprema? Pistolj za izduvavanje, creva?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Moj otac misli da ide, ipak sam ja bio u pravu. Kakve su ove pneumatske busilice/brusilice? Bolje ili gore od elektrickih?

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Dobre su Ali za njih treba malo ozbiljniji kompresor

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ne greši, tako je. Na 20 % može da vari 2 minuta, a 8 minuta se hladi ...
To je na maximumu
Znači taj aparat NE može da nosi elektrodu kojoj treba maximalna snaga!!
Uvek se držim onog gledaj šta je 100%
Npr rade končar 250A ne pada ispod 160a 4-5mm bez brige tera
Ewm pico 162 nazivne snage 160A ne pada ispod 110A znači 3,25mm tera uvek

Burazerov einhel 130A trafo pada na 60A mnogo mu i 2,5mm idealno 2mm
Ćaletov Varex 180A pada do 100A taman mu 3,25mm
Nego malo radim klipove nedelja popodne pa malo rekreacije 5 klipova
ac1ac2b1c2b27d188e09da96dbecdf53.jpg
036f2f2bf91e75bbcd3668c17226e831.jpg
6d788d938fb2bb9b683652ea0584d079.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Od čega je to?
Od ovoga, uhvatilo se vremena da uradimo i te što flisuju, koji cure radimo u šumi a koji flisuju dolivamo dak ne uhvatimo slobodno vreme, radi se u ritovima NE branjena područja za čas dodje voda tako da je vreme novac
U maju_junu me zovu stala mašina voda dolazi, kad sam otišao voda je bila 0,5m ispod nivoa tla gde je mašina, kad sam je pokrenuo voda je bila na pola balona gume!!!!

Imam još njih da vratim, i papuču kočnice, staklo kabine, da uspem ulja u diferencijale i menjač, malo filtera hidraulike, auspuh i podmazivanje nek ide čudovište da radi
Imamo ugovoreno 6000m3 za sada, opet Vajska, Bačka Palanka, nešto malo Loznica i Sonta
Skroz zanimljiva mašinica

623a7fdcb3a3ab2b28a08325a6dd65b7.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Od ovoga, uhvatilo se vremena da uradimo i te što flisuju, koji cure radimo u šumi a koji flisuju dolivamo dak ne uhvatimo slobodno vreme, radi se u ritovima NE branjena područja za čas dodje voda tako da je vreme novac
U maju_junu me zovu stala mašina voda dolazi, kad sam otišao voda je bila 0,5m ispod nivoa tla gde je mašina, kad sam je pokrenuo voda je bila na pola balona gume!!!!

Imam još njih da vratim, i papuču kočnice, staklo kabine, da uspem ulja u diferencijale i menjač, malo filtera hidraulike, auspuh i podmazivanje nek ide čudovište da radi
Imamo ugovoreno 6000m3 za sada, opet Vajska, Bačka Palanka, nešto malo Loznica i Sonta
Skroz zanimljiva mašinica

623a7fdcb3a3ab2b28a08325a6dd65b7.jpg


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Pretpostavljam da si i kocijas u slobodno vreme

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Pitanje je vezno za struju(220v), a ovo mi deluje kao najbliza tema, radi se o problemu prilikom pokretanja i iskljucivanja elektromotora koji okrece pumpu za vodu.
Ovako, motor od 11kw pokrece odgovarajuci kontaktor koji pobudu dobija od releja. Relej je podzemnim kablom duzine 1km(kabl ima 3 zice, od kojih se dve koriste) povezan sa plovkom u bazenu za vodu koji kada je u donjem polozaju zatvara krug i pusta struju kroz relej, a kada je u gornjem obrnuto. Na relej su vezani i uslovi(sonde za minimalan nivo u bunaru iz kog se crpi voda), koji kada nisu ispunjeni on se ne moze zalepiti.
Problem je u tome sto se ponekad nakon podizanja plovka u gornji polozaj i prekidanja kola, u signalnom kablu javlja lazna struja (150-180v) koja nekad ,,zezne" relej i on ostane zalepljen iako je plovak otisao gore, pa ni kontaktor ne iskljuci, motor nastavi da radi i bazen prelije. Takodje, zbog te struje brljavi i asimetrija faza i ponekad ne izbacuje.
Kako da se resim te struje za koju pretpostavljam da je indukovana u drugom od paralelnih provodnika(u ovom koji je stalno u vezi sa relejom)
Sve komponente su Eaton, nove.
Iskljucena je mogucnost kvara plovka, stavljen je nov i desava se isto.

Послато са SM-J730F помоћу Тапатока
 
Luka, jel radiš remont klipova od zmajevki?
Ne
Nemam mašinu da honujem hilzne
Svako ko ti radi bez honovanja hilzni to je sviranje kuxcu
Moj savet
Ako je negde minimalno oštećena hilzna iscepa gumicu!!
Izbegavaj RACE GLISTA KARAVUKOVO!!!!!
PREVARANT!!
Skoro je čoveku upropastio šlepu

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Radili smo mi na našim klipovima bez mašinske obrade, samo zamenu gumica i bude to ok. Naravno ako nema velikog oštećenja.
 
Aj znaj jel ima jel nema, svaku hilznu bi trebalo ishonovati tako mnogo produziš vek gumicama!!!
Ja i od mojih prikolica trostubne klipove nosim na honovanje!!
To nije igra, jedan će zapeti i neće spustiti i eto BELAJA!!!
Bio sam prisutan kad klip od šlepe zapne i slomi se nije naivno uopšte!!
Race je čoveku upropastio šlepu svojom igrom i idiotizmom ja to neću da radim!!
Lepo skinem klip od šlepe i odnesem dole kod Vrčina u ovlašćeni HIWA servis, i moje od prikolica sam tamo nosio, teleskop klip nije igra!!!


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Evo sad otvorim KP i ukucam ručna presa ima koliko hoćeš, i na polugu i excentar, i špingla

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh