Alati i radionice

Evo ja malopre išao u susedno selo da meljem meso na svinjokolji...Crkao motor na koleginoj, a mrsko im da melju "na ruke", pa zvali da pitaju dal' bih "dao" moju, doće on po nju...
Rekoh, ne dam, al ću doći da sameljem...
Obratite pažnju na sled radnji...
Namontirao mašinu na muzilicu, spakovao u auto, otišao, samleo, popio par piva, ručao, i došao kući, razmontirao sve, muzilicu pod šupu, oprao mašinu, i evo, ona se suši u rerni a ja prelistavam Forum...
Pivo sam dobio, a ručak sam tražio, a hvala, ko preko one stvari...
A 90% ljudi ovde su takvi, verujte , pa se ni neljutim...
Uvek velim kako u Bibliji piše :
Iskaj, i daće ti se !!!
Ko ima mnogo i traži, dobiće još, a ko nema i ne traži, izgubiće i ono što ima...
U prevodu...
Što kaže Miksan, jeftinije mi bilo....😂😂😂🍻🍺
 
Poslednja izmena:
A i isteklo mi vreme za edit.Ja sam jednom pozajmio kadu.Na mojoj lose kocnice bile, a posao treba da se zavrsi.I da mi covek sve OK ja nisam ni zagledao gume kakve su samo da se odradi, kad posle 100km dve gume ispustile dusu.I sta da se radi zovi kupuj nove.Vratim coveku kazem mu, a on nema veze i onako su bile lose 😁 Mislim se u sebi daj bre pare, kad on nista srecan i zadovoljan, A ja bolje da sam kuci sedeo.
 
Pa ako te zeznu 5 puta kao mene,onda si budala.Posle nestanka motorke i aparata za zavarivanje(kojeg sam pronašao posle 2 godine) sam se opametio,pišem šta sam kome dao i slikam u kakvom stanju.Onom što mi je redovno vraćao istupljene raonike i slomljene sam počeo da dajem plug sa starim raonicima,nije me mrzelo da skinem nove i stavim stare.Naravno kad nešto dam normalnim ljudima nema potrebe za tolikom predostrožnosti,čak mi npr član Shale i njegov brat nešto i poprave i zavare ako nije ispravno.
 
Mašine ne dajem niti uzimam tudje
Prikolice mogu pozajmiti pametnim ljudima
Alate iz radionice ne dajem
Imaju 2 čoveka koji mogu dobit sve, ako nešto zajebu kupuju novo!!! Tipa raonik, motika,
Malo sam težak po pitanju mašina, otac je davao svakom i nije mario, ja sam drugačiji
Skoro sam pisao da sam prekinuo dugogodišnje prijateljstvo zbog elektro motora, nije meni do 70e vinklovanja ali nemoj da me farbaš!!!!!!!
Ako me farbaš za 70e šta ćr biti za 7000e

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Uz alat ide i majstor 😁 Ok je kad neko pozajmi nesto sto mu realno samo tada zatreba, a ne treba mu svaki dan pa da ima u kolekciji,ali oni sto pozajmljuju kljuc 10 i cekic takvih se treba cuvati, u stanu imam osnovan alat sve ostalo je u kuci i skuplja prasinu.Ali jedan komsija da nije mene nikad drva ne bi iscepao za zimu,uvek mu treba sekira na zajam kaze sa dve ide brze, pa kupi drugu 😁 I dok sam vozio oni sto na utovaru zajme rukavice, to je najgori soj ljudi 😁
 
Imam cepač spitalni ona burgija, motor je 4kw, dao sam ga drugaru da koristi i da stoji kod njega pod uslovom da samo on radi sa njim!!!!!!
Tako sam mu dao i mašinu za šurenje i čerupanje pilića i sad kad meni treba on donese mašinu uradi i vrati je kod sebe!
Ali skoro dolazi komšija koji radi 250kj zemlje ima 5_6traktora i bar 5_6 prikolica i traži dizalicu ključ za točak i rezervni točak za zasravu 5t
Rekoh gde je tvoj alat?
Kaže nemam ništa nisam nikad ni imao, a ni rezervni točak nemam
Rekoh mu točak ću ti prodati za 90e jel nemam više takvu prikolicu a alat ti NEDAM!!!
Kaže zašto nedaš, ako ti dam nikad ga nećeš kupiti!!!!
Kupio je točak od mene a i alat na vašaru pa me zvao da se pohvali!!!
Sad da se čoveku desi kvar na drumu, nego u dvorištu i nema alat



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Njagori su oni koje moras da podsetis da vrate, kad ih podsetis prave se ludi kao "nisam ja to uzo od tebe" ili mi kaze "vratio sam ti" nakraju moras da odes kod njega i da uzmes spostveno.
 
Znači svugde ista priča,nemam kod koga pa eto kod tebe dođoh treba mi start sprej neće da upali ,vrati se po spreja,šta treba ,znam da imaš treba mi sprej za rane seče terijerčićima repove,evo ti idi u vražu mater,kao da je tri nerasta štrojeno e toliko se potrošilo,i normala nikad me kući nema kad vraćaju ,ruku na srce u roku vraćeno,prodaje se prikolica,jedan oću **greška,drugi trule gume iskrivljena(što jest jeste),plače deda trebaju mu pare uzme drug kao pola sad pa kad može daće ,bio dobar sa dedom,stiže seno e jel može,zauzeto,žetva samo do kuće ,silaža jel može,pa reko što je ne kupiste kad vam treba,a bila prikolica kao seoska kurva,promenila je vlasnika sad vozdra.
Jedan meni dužan 5 god 100 evr,a prošle dao 100 od 200 duga,pazi 7 kj dao po 200 u arendu,neje se setio ni jedared da kaže izvini strpi se budalo,a tam mu onaj koji mu radio nije teo bez para da radi zemlju i tako dođe do mene a ja budala pristao ,ide u lov a ja batalio pre 15 god jer nisam imao para ,i jo priča kako me nije sramota da tražim ili kakvi smo mi to ljudi da tražimo da se plati ,nešto od ta dva.Stvarno da se zapita čovek kakvi su potomci ličana ,a to da su lenštine teške tema br. 2.
 
Zašto je mnoge sramota reći IMAM ALI NEDAM!!!!!
Mnogima sam to rekao!
Ne može nedam!!!
To je moje vlasništvo i ne želim da dajem, meni je to ok sasvim, to je kao da odeš kod tamburaša da ti pozajmi tamburu da malo ti učiš da sviraš, lako je svirati malo jednom malo drugom rukom i eto pesme
Tako i ostale stvari tipa već šesti put me zove isti tip treba mu baš nedeljom 2l ulja za motor, pa nema gde kupit, imam Total rubia nije problem da ti naspem 500 din je litra
Nikad još nije došao!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ловац Лука, има нас свакаквих. Поготово кад попију па кажу искрено "зашто ја немам то а ти имаш, где је мени?". Завид међу народом рекао бих никад већа. Опет немам баш година да тврдим то за сигурно. Али се некада може осетити завист и тензија у ваздуху, поготово кад прођеш испред продавнице испред које имају клупе и на њима грчки филозофи држе предавање као у форуму. Ту се може свега чути.

Послато са MI 9 помоћу Тапатока
 
Zavidnost je psihološko stanje, možda sam pogrešno odgojen ali tako gledam stvari
Skoro sam izbacio iz dvorišta nekog kome su svi krivi što nema mešalicu za beton, kao ti imaš ne koristiš daj je meni treba mi, imam ali nedam!!!
Opet ponavljam nije problem pomoći ljudima, ali dozvoliti da licemeri i grebatori koriste tvoju dobrotu to je IDIOTIZAM!!!!!
Još kad mi neko u svemu tome spomene decu, e onda bi se potukao!!!
Pa nek su ti živa i zdrava nisam ti ih ja pravio!!!!!!
Igranje na kartu ljudske slabosti, malo finiji trik od onih romkinja koje nosaju nadrogiranu decu po raskrsnicama u gradu!!!
Ni jedna ne stane pred pekaru i kaže kupi detetu burek gladno je, verujem da bi mnogi kupili!! Nego daj koju kintu!!
Čovek koji dolazi da nešto traži i manipuliše igra se sa vašim osećanjima isterajte ga bolje ćete se osećati verujte!!!
A opet dajte nešto onom ko ne traži, a vidite da mu treba
opet će vam biti srcu milo!!!
Ali kad čujem famozni argument ako nešto pokvarim jebiga opravit ću!!!!!!
Nisam namerno, ili još da prećuti!!!!



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Nazad
Vrh