Alati i radionice

Ja sam iskoristio dva ključa 21-23 da bih napravio 70-ku ključ pa još i za osmougaonu navrtku. Inače na novijim autima sad forsiraju 11,14,18 i sl. ključeve.
 
Povela se prica o ključevima, pa sad razmišljam o srafovima, maticama. Da li kupujete pojedinacno šrafovsku robu ili od negde nabavljate mi najčešće na vašarima od Rumuna uzimamo, e sad kakav je kvalitet istih..

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Nekad sam kupovao unaprijed raznih koji idu ima al komsije ulaze u supu kao u samoposlugu uzmu kad im sta treba pa sam prestao da kupujem samo kad treba .elektrode i ploce isto krijem . Zanimljivo kolko mogu komsije da raznesu a uzimaju samo po komad dvs
 
Nekad sam kupovao unaprijed raznih koji idu ima al komsije ulaze u supu kao u samoposlugu uzmu kad im sta treba pa sam prestao da kupujem samo kad treba .elektrode i ploce isto krijem . Zanimljivo kolko mogu komsije da raznesu a uzimaju samo po komad dvs
Resava se to veoma lako jednom malo krupnijom dzukelom. Kad im pocepa nogavice prestace da ulaze po volji.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Ma , ne zaključavam ništa po danu , a nema tu kradje nikakve , nego posudjuju pa vraćaju ,daj lanac , daj španer koji , aparat za varenje ,.. nekad pitaju , nekad ne , jedino je problem za elektrode , brusne ploče , vijke , to uzmu , kao samo 2 elektrode dok ne kupim , imaš vijak jedan da neidem sad u radnju i slično ... Moraću početi zaključavati , al mi sad neugodno , naljutiće se.
 
Imam 2 grebatora što zicaju elektrode i vijke, ploče,mast,itd
Ali njih ću uvek trpiti i džaba im raditi jel mnoge stvari mi odrade!!
Jedan mi zet a drugi kolega Djunta
Uvek u svako doba smeju uzet ključ i ući u radionicu i uzeti šta god im treba iz radionice i od poljo mašina traktora itd
Npr ja sam veći deo dana po terenu, ako im nešto crkne oni lepo dodju u radionicu ako znaju sami rastave, ja naletim odradim šta treba
U njih dvojicu imam apsolutno poverenje i sve im je dozvoljeno!!!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Meni je normalno da se komšije pozajmljuju sa alatom...javimo se jedni drugima,uglavnom znamo gde šta stoji,vratiš gde si našao i super...
 
Evo ja imam jednog zanimljivog komsiju, uzeo na zajam one rasklopive metalne merdevine, nije hteo da ih vrati godinu dana + su stojale napolju na kisi. Kada je otac otisao da ih uzme nazad samo sto ga nisu pitali kada cemo im vratiti nazad.

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Nismo ni svjesni kolki bi nam svima bio napredak samo sa jednim potezm koji nas ništa ne košta : da saradjujemo pošteno , komšije , rodbina ,... Da posudi neko nekome nešto u momentu kad mu stoji ionako . Vjerovali ili ne , bilo mi je iskreno drago , kad neko uzme od mene npr kamionsku prikolicu , koju koristim samo desetak dana godišnje i onda stoji , Zar nije super kad već stoji i trune , da ju neko iskoristi ? Najbolje od svega je bilo kad ju je posudio jedan komšija pred 2-3 godine da preveze kukuruz par dana , a ja već bio završio svoje . Čovjek inače radi više zemlje i ima više svojih prikolica , al mu zafalilo . Kad je vratio ,a ja vidim a on zamijenio jednu slabiju gumu , povario rudu kako treba na mjestu gdje je napukla , doštelovao kočnice , to me tako oduševilo.
 
Ma kakvi, svi zivi koje poznajem ukljucijuci i mene je u vecoj ili manjoj svadji sa prvim komsijama. Sve je to toksicno i misli najgore o tebi kakav god da si....

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Te metalne merdevine na rasklapanje su aluminijumske ne ?,kupio sam iste pre neku nedelju 3x12 ili 13 gazista i sad stoje napolju jos uvek,ne fali im nista bilo sneg ili kisa.Imam starih vatrogasnih drvenih po 3 metra sa alumunijumskim krajevima i sklapaju se jedna u drugu,e to treba cuvati,a imam i jednu drvenu od 9 metara iz jednog dela, teret zivi ...takve stvari trebaju biti u supi inace cim malo istrule to je samo za ogrev dobro.Penjao sam se jednom na losije merdevine i pukle su pod mojih skromnih 100-ak kg ,dobro pa sam bio blizu zemlje :p.
 
Nismo ni svjesni kolki bi nam svima bio napredak samo sa jednim potezm koji nas ništa ne košta : da saradjujemo pošteno , komšije , rodbina ,... Da posudi neko nekome nešto u momentu kad mu stoji ionako . Vjerovali ili ne , bilo mi je iskreno drago , kad neko uzme od mene npr kamionsku prikolicu , koju koristim samo desetak dana godišnje i onda stoji , Zar nije super kad već stoji i trune , da ju neko iskoristi ? Najbolje od svega je bilo kad ju je posudio jedan komšija pred 2-3 godine da preveze kukuruz par dana , a ja već bio završio svoje . Čovjek inače radi više zemlje i ima više svojih prikolica , al mu zafalilo . Kad je vratio ,a ja vidim a on zamijenio jednu slabiju gumu , povario rudu kako treba na mjestu gdje je napukla , doštelovao kočnice , to me tako oduševilo.
Ja bih tebe hteo za komšiju !!!!!! 🍻🍺
I kod mene je slučaj da alat kupujem samo ja, i skupljam, komšije uglavnom ništa nemaju, a i zašto bi se trošili kada sam se ja već istrošio !!!!!
Najjače mi je kad kupim neki alat pa zaboravim da imam, a komšija naiđe i pita, ja kažem da nemam, a on me narednih 10-tak minuta ubeďiva da imam i čak se nudi da mi pokaže gde stoji !!!!! 😂😂😂
 
I ja sam onda stvarno srećan čovek,kad imam komšije kao momo,a kad čujem i čitam kako ljudi imaju problema sa komšijama smatram da je to veliki problem u životu...
Vraćam se s njive,viče komšija da je zavrnuo vodu koju sam zaboravio u štali i kad je već bio tu naranio je svinje....jedan primer recimo...
Pa me lane smarao non stop kako treba kod svinja da stavim pojilice,a mene mrzelo za dve svinje da se zezam,jedan dan došao kući i vidim on sve namestio,i eno svinje piju vodu cele godine na njegov skarabudž...itd primera koliko hoćeš...
Pa zamisli kad sam imao puno stoke da razmišljam da li će komšija zapaliti slamu,ne daj bože,ovako znam da neko od njih uvek pazi,ko što sam i sam pazio ja na njihovo dvorište,pa kad je mu je prikolica u bašti gorela prvo sam išao da ugasim vatru tek onda ga vikao da mu kažem šta se desilo...i tako primera koliko hoćeš...
 
Vojvodina je daleko drugacija od juga Srbije. Kod nas su komsijski odnosi slicni ovome:

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 pomoću Tapatoka
 
Zavisi kakav je ko čovek,imam raznih primera,od toga da čoveku koji mi je rođak i komšija dam ispravnu prikolicu koju sam slabo koristio da se služi sa njom,kad mi je vratio umalo se nisam šlogirao.Iskrivljena stranica,pokidana sva creva i kabal za signalizaciju,otkinuta tri brezona i ta felna skroz uništena.Neverovatno,jedino što je pristao da učestvuje u troškovima popravke.Dve kuće od njega dam stručnjaku plug 610.14 i vrati mi sa pola zadnjeg raonika i kaže da je tako bilo.Dva puta mi slomi rudu na Emind 3.8 t zbog kratke poteznice uhvate ripne i krive i slome,odgovor isti,tako je bilo.Pre desetak godina završavam branje i planiram da odmah orem za pšenicu,samo da dovučem zadnje 3 prikolice klipa.Ulazim sa prvom,puno dvorište radnika što istovaraju,vidim nema jednog pluga.Kaže moja mama bio je kum,treba mu časom plug.Treću turu dovozim nema drugog pluga.Opet bio kum i uzeo i taj.Je*o reko kuma šta će mu dva pluga ima jedan traktor kad zove mene neki Pejka,kovač da nema šanse da plugove popravi dva tri dana,kum oba iskrivio,izlomio raonike,zlo.
Da nije sve crno,traži mi čovek traktor da vuče djubre.Vrati mi posle tri dana,nameštena leva kočnica koja nije radila(Imt 560) i stavio mi novu sajlu od pinjona za obrtaje i radne sate...
 
Ja vecinom imam komsiluk koji bi sve mufte.Da im uradis nesto traktorm nece ni gorivo da natoce.
Dolazem da se zajme alat, pokvare kada treba da se kupi ili popravi nema nigde nikog.

Retki su sa kojima lepo saradjujem.Ima uljudnih.Neke masine i alat nedajem nikom.Mogu da odradim nekosta nista samo da nepodrndaju.
Jefitnije mi tako nego da posle opet kupujem novo ili popravljam.Neki ljudi jednostavno neznaju da koriste neki alat a vecinu je briga sta kaze nije njegovo da on zavrsi poso a ti se posle jebi.
 
Nazad
Vrh