Alati i radionice

Kiraj otkud ti ne dolaziš na okupljanje?
Tebi makar blizu

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Zna li neko šta je ovo plavo pored prekidača? Neki kondenzator? Radila je i samo se odjednom ugasila. Mislio sam da je prekid negde u kablu, otvorim je i vidim da je to puklo. U pitanju je stara AEG bušilica od 900w.
1627bda217ce8bdd3b8e506efd2b2e0e.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Iz ovog ugla liči na blok kondenzator,slikaj sa prednje strane bolje će se videti,ili skini da vidiš oznake.
 
Aj prodaj taj AEG
Moja, (tatina momačkaAEG) zadimila na rotoru
Ima bar 6_7 drugih ali mu žao te stare što je kupio 1976 polovnu kad je učio zanat


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Je l bio neko u onoj Eko Uniji u Krnjaci? Kazete ima limarije iz IMTa. Treba mi blatobran za IMT 539, zakacio mi letos sleper, pa smotao.
Ako neko vidi, neka javi, castim pivo prvom prilikom :ppozdrav:
 
Iz ovog ugla liči na blok kondenzator,slikaj sa prednje strane bolje će se videti,ili skini da vidiš oznake.
Jedino imam još ove slike. Večeras je otac odneo tu nekom lokalnom majstoru da proba da popravi.
Aj prodaj taj AEG
Moja, (tatina momačkaAEG) zadimila na rotoru
Ima bar 6_7 drugih ali mu žao te stare što je kupio 1976 polovnu kad je učio zanat


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
Imamo i mi još jednu takođe "tatina momačka", ne seća se kada je uzeta. Izbušila mali milion rupa, na njoj već treći futer. Malo zezao potenciometar, očistio i sada radi super. Što kažeš i pored drugih i novih i lakših, ona je nekako uvek na dohvat ruke.
A na ovu naletim sasvim slučajno za male pare i uzmem je u ispravnom stanju. Ali nije dugo izdržala, u slučaju da ne uspem da je sredim ostaje za rezervne delove ovoj drugoj.
ac7d8abfd99a49da6b7c1ae45689d3f5.jpg
f4f6c9923646f44b9420274989030802.jpg


Послато са SM-J510FN помоћу Тапатока
 
Kada spominjete AEG ,ovu bušilicu sam davno kupio ,kompletno je očistio i skoro zaboravio za nju .Ima raznoraznih podešavanja ,može da koristi pinove (kada se skine futer).
 
Ja sam uzeo okasti 20-22, dopalo mi se jer je stari unior. posle razmisljam kad ću koristiti 20, ali nek stoji

Послато са SM-A310F помоћу Тапатока
 
Kad sam počeo da radim na Čeneju normalno zadužim nov alat unior a kutija i tezga polovna,
A neki složeniji alati su se nasledjivali moment ključ, špijuni, radapcigeri, velike gedore 3/4

Radio je tu i jedan stari tip 65_67g jednom prilikom mi pokloni nov komplet JOHN DEERE colovnih ključeva, kaže evo ti da i ti imaš, zahvalim se čoveku kaže toga je bilo na tone 60_70 tih godina
A tih što ih zovem DIVLJIH kojučeva 21_23, 25_28, 29_31, toga imam i kući dosta
A npr bio sam primoran da kupim gedoru 33 na 1" zbog scania


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Radila brusilica
Uvek kupim ključeva kad naletim bitno je da je brend a rdja i to nema veze
A imam gadnu naviku da kad mi treba prepravim ključ, odsečem,iskrivim, itd


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam tako uradio sa 2 neka ruska kljuca,jako dobri ,a brojevi 21 i 23 lol,bili mi beskorisni potpuno,malo brusilica i sad se koriste redovno.
 
Nazad
Vrh