Alati i radionice

Znači dodaje se da bi bio bolji sjaj i da je lakše nanositi, pitam se zašto već nije dodat u smesu mada sam neđe pročitao da nisu dobre te farbe koje već sve imaju izmešano.
 
Farba se razredjuje da bi pakovanje bilo praktičnije kao i da bi mogao da sam šteluješ gustinu farbe.
Koje je na kraju resenje za zapekle srafofe u aluminujumu ?
Grejanje pa hladjenje i onda odvrtanje ili odvrtanje dok je ugrejano ?
Grejanje da. E sad hladjenje je ne radim nikad već kad se samo ohladi malo (20-30 sec) odvrćem. Pgotovo ova kombinacij alu čelik jer se aluminijum brže raširi nego čelik i bolje je da ostane tako raširen. Ne grejem nikad do crvenog usijanja.

Za alu felne mislim da bi nakon tog grejanja najbolje bilo koristiti ručni udarni odvijač jer on ujedno udara felnu (odvaja je od šrafa) i rotira šraf.
 
Kome je brezon zapekao na aluminijumski felnu zna šta je to, samo me zna kako se to zove.. Neki prosto kažu sex...
Ja sam imao problem sa skidanjem glave motora na wartburgu. Isto aluminijumska a šrafovi čelični. Tri dana je visila na flašencugu diže auto ali ne odvaja glavu. Jedva sam je skinuo. E to je sex ali kereća poza.
 
Malo o kvalitetu Parkside kupio kad je bio na akciji njihov "Hilti" delovao kao dobra kupovina,ali kako obično biva izdao je kad je zatrebao izbušio samo 3 rupe i tu mu je bio kraj.Klasičan armirani beton ništa specijalno,a nismo ga ni mučili kako dolikuje čim je pogodio u armaturu stao i više se nije javio.Čak nije ni zapeo pošteno.

Epilog bačene pare.
 
Malo o kvalitetu Parkside kupio kad je bio na akciji njihov "Hilti" delovao kao dobra kupovina,ali kako obično biva izdao je kad je zatrebao izbušio samo 3 rupe i tu mu je bio kraj.Klasičan armirani beton ništa specijalno,a nismo ga ni mučili kako dolikuje čim je pogodio u armaturu stao i više se nije javio.Čak nije ni zapeo pošteno.

Epilog bačene pare.
Pa kad si ga silo. Nisi valda mislio da je to naprvljeno za beton? Namna te udarne bušilice je da jednom nedeljnom ulpaš 3 jaja u kajganu. :)

Pare čak nisi toliko bitan faktor cele te priče sa Parkide pošto se uglavnom radi o jako jeftinim altima. Ko će živce da mi plati? Ko će da mi plati to što mi je opala vera u ljudski rod? Koće da me teši kad noću krenem da plačem zbog parkside alata? :) :D
 
Malo o kvalitetu Parkside kupio kad je bio na akciji njihov "Hilti" delovao kao dobra kupovina,ali kako obično biva izdao je kad je zatrebao izbušio samo 3 rupe i tu mu je bio kraj.Klasičan armirani beton ništa specijalno,a nismo ga ni mučili kako dolikuje čim je pogodio u armaturu stao i više se nije javio.Čak nije ni zapeo pošteno.

Epilog bačene pare.
A garancija? Može li da se zameni ili pare nazad?
 
Od ovi jeftnih alata najsigurniji je einhell. Još ako je expert verzija to je dodatni plus. Ja jedno 6, 7 godina imam einheloc hilti od 1600 w. Onaj plavi dok je bio. Izbušio je puno rupau betonu. Isteštemao dobro tvrdog betona. Koristim ga u skladu s namjenom, kad se dobro zagrije, pauza 5, 10 minuta.
 
Ja pre par godina kupio Einhell busilicu i na drugo busenje rupe joj otpala stezna glava. Otkidao se sraf sto je drzi.
 
Imam par einhell alata i zadovoljan sam zasada. Ovu njihovu liniju power x change svi hvale jer jedna baterija pase na stotine uredjaja a i sami uredjaji su dobri.
 
A garancija? Može li da se zameni ili pare nazad?
Nema servisne podrške nema garancije,samo možeš da dobiješ pare nazad,al ko da nadje račun :D

Zamenio ga odmah Villager 10.000 i dve godine garancije,mnogo ozbiljnija mašina i teža.A i uz Villager se dobija mast za glavu,uz parkside ne.Pribor je isti tako da sad imam dupli,ako ništa drugo.

Otvorio sam ovaj Parkside,da vidim da nije prekidač,al nije,mrzelo me dalje da se zamlaćujem struja stiže do četkica.Sumnjam da nema neki osigurač,al kako proveriti kad nema servisne podrške.Prosto mi je čudno da je izgoreo zbog tako sitne stvari.Stari original Hilti dok nije pao sa sprata je mučen mnogo više i kad zapne u armaturu ili gredu zna da se otme kao besan,ovaj je bukvalno zakačio armaturu i stao.
 
Imam Einhell brusilicu malu (nekih 5 godina) i štemalicu nekih 15 godina. Brusilica se pošteno naradila ali štemalica (štema i buši, ima SDS prihvat) je izbušila hiljade rupa i ištemala tone betona, bez pretjerivanja, srušila pola štale (zidove), lupao ploču u štali sa njom (čini mi se oko 4m2), renoviranje u kući (3 ozbiljna posla u tih 15 godina, jednom sam neke zidove vadio, 2 prikolice šuta polupala), kada je 2018. dizan sprat na kući sa njom polupa ploču da prodju stepenice 6m2 i 15cm debljine, lupao betonsku konzolu na kući ukupno 38 metara dužine i 0.6m širine, lupala ploču kada je uvodjeno centralno grijanje da se provuče dimnjak...ne mogu se sjetiti ni 50% posla koji je odradila i još uvijek radi, nema lufta u glavi, sa njom sam prije par dana bušio rupe za tiplove fi6 kada sam postavljao zebra zavese na spratu, izbuši savršenu rupu. Nema danas više takvog Einhell alata, skontali su i oni da se ne isplati praviti takav kvalitet. Zet je prije 3-4 godine kupio istu takvu Einhel (isto izgleda, ista snaga i sve ostalo) i crkla je u prvom poslu kada je radio centralno grijanje i trebalo jedan zid porušiti.
 
Još jedan primerak je gotov, idemo dalje...
6d4fb6deec413bac6404cd3115d2f677.jpg
Spajki jel ovo od plinske boce?Posle koliko vremena od ispustanja gasa je bezbedno seci je?
 
Друг у Лидлу купио исто хилти после пола године и 15-16 одрађених купатила цркао. Срећа други друг који ради код њега кад су купили узео рачун и ставио код себе у новчаник. Отишли до Лидла и ови им вратили паре али на њихову срећу када су узимали хилти био је на некој акцији око 7-8000 дин ,а права цена му је била око 10000 дин и они им врате ту праву цену.
 
Bas pre par dana mi pricao komsija za secenje plinske boce. On se kaze raspitao tamo gde puni boce i oni mu rekli da napuni vodom i da tako stoji pa ponovo napuni sve dok se oseca plin. Napunio bocu i ispraznio i posle ponovo napunio, ali je spustio u kanal u garazu, a preko normalno daske koje dolaze na kanal. Vrata od garaze otvorena i kaze kako ko naidje svi pitaju sta se to oseca na plin, a bocu nigde ne vide. Onda je kaze jos par puta praznio i punio dok se nije izgubio taj miris jer nije smeo da sece dok se osecalo. Dal je bilo potrebno toliko da ceka i ispira ne zna ni on sam, al eto za svaki slucaj.
 

Auto boca nije problem,jer čim izvadiš plovak i multiventil ima dovoljno veliki otvor,pa nema pritiska za eksploziju.Ja sam ih uvek sekao tako što ostavim da prenoći puna vode i to je to.

Kod nas je jedan ostao bez pola face kad je sekao one jednokratne boce za plin od 10kg,mali otvor i nije mogao da čeka nego sipao ispraznio i odma na sečenje.E tu je već bila solidna eksplozija.
 
Laik sam, zanima me kako boca eksplodira ako je plin izašao? Dakle odvrnem ventil skroz i plin izađe, onda uzmem da sečem i boca eksplodira, kako to ako je plin izašao? Zašto bih uopšte htio da sečem bocu?
 
Kad se pritisci izjednače, u boci ostane dovoljno plina da u kombinaciji sa vazduhom, koji je ušao, stvori zapaljivu smjesu.
Pošto ta zapaljena smjesa nema prostora da normalno sagori ona detonira. Isto kao barut. U zatvorenom dođe do eksplozije a na otvorenom gori plamenom.
 
Nazad
Vrh