Alati i radionice

dusanboss

Član
Učlanjen(a)
17 Jun 2014
Poruka
695
Јес', фора је што су бешумни (у односу на класичне клипне). Јесенас сам у једној продавници запазио неке "Вилиџерове" моделе са таквим главама и продавац ми рече да их узимају мајстори којима не треба велики проток, али треба да су тихи и да могу без бојазни да се преносе положени на бок, а да не цури уље или да дође до хидо удара. Ја сам јесенас у овој тем поменуо један са КП, који има чак четири такве бешумне главе.

Него има једна фора са декларисаним снагама мотора ових компресора. Овај "четворомоторац" са КП је наводно 4 х 1350 вати, а монофазни је, што кућна инсталација сигурно не би лако подносила, док они "Вилиџерови" које сам видео, декларишу нешто типа 750 вати по глави, што у варијанти овог "четворомоторца" нешто што личи да би радило без муке на једној фази. Другим речима, оно 4 х 1350 вати на једној фази је пресер.... теривање и да су 750 по глави реалнија цифра.
Zorge taj sa oglasa ima ustvari 8 glava tj klipa na 4 motora. Ti bešumni uvek idu u paru i izgleda da je žrtvovan protok za zvuk pošto svi veći su bukvalno prekriveni glavama.

Što se tiče dekleracija... ono je smešno. :) Snaga i obrtaji variraju drastično na glavama koje meni deluju potpuno iste. Pojavljuju se u 2 varijante ove novije crne našmikane i one starije bez plastike i farbe. Verujem da su u suštini iste. Na starijima piše 550w na novijim uglavnom 1350 w.
Ovde vidimo jedan ot tih starijih , apsolutno ista glava ko ove od 550w, ali nekako ovo istera 1800 w .:)
Zanimljivo da to radi na 2580o/min što mi deluje kao štamparska greška jer ne postoji indukcioni motor na toliko obrtaja. :)
Ne znam da li prave i te kao jače varijante od kako piše 1600w koje se vrte na manje obrtaja. Trebalo bi da bude nešto ispod 1500 ili a ove brže 3000, (2850) ali to kod njih nema veze nego opale tako neki broj radi reda. Ne znam kako ga uopše i dobiju. :)

Verujem da bi ta jedna glava sa dva klipa mogla da zameni ovu što ja imam isto bezuljnu koja se dere ko djavo.

majkan91

Član
Učlanjen(a)
4 Dec 2011
Poruka
165
Uzeta po preporuci od Luke..

Poslato sa EML-L29 pomoću Tapatoka

lovac luka

Član
Učlanjen(a)
24 Feb 2011
Poruka
5.388
Nije mi jasno, zašto ljudi na limundu licitiraju Fein od 1200 w za 6000 ako ima ovakva mogućnost?
Da li je fein toliko bolji ili ............
Kiraj veruj da sam pre uvek bio za polovan plavi Bosch, fein,makitu i reći ću da ništa nije večno
Popravka male brusilice kod električara u BP izadje oko 30e i garancija je 3 meseca
Kad sam uzeo prve dve crvene makite pozitivno sam se iznenadio
Ove Hitachi su me pozitivno iznenadile
Cena 35-40e garancija 3 godine

Sent from my moto e5 using Tapatalk

Arkadije

Član
Učlanjen(a)
11 Jul 2010
Poruka
3.917
Dosta se slabo razumem u elektroniku,gledam mozda da kupim starter neki,kolike jacine bi trebao biti da moze pokrenuti traktor npr rus 82 ,ili nesto od stotinak ks ?.

Vrh