Alati i radionice

@ kiraj

Koliko je dugacka ta poluga bila?I gde si je nabavio?
 
Kod mene radnik skoro polomo Dowidatov okasto-viljuskasti kljuc 22. Puklo okce. Iskreno iznenadio sam se. Jeste da mu je bar 30 godina bilo i da je da kazemo izradjen, ali nisam ocekivao da ce tako puci.
Miltone, nedelja ujutru na Najlon u NS i nacice se nesto
 
Posolite sodu bikarbonu u patike, cipele i brzo cete se resiti smrada. Ako duze tako radite zna i koza oko prstiju da se oljusti, ostane mlada koza i neko vreme nema smrada.
 
Ja vec dugo trazim takvu polugu na 1/2 samo unior i nema ih nigde na oglasima. A vasara vise ni na vidiku.
Uniorovu sam ja polomio ali ne ovaj deo nego jedan krak .Nije mi bilo jasno zašto tako da pukne iako je nisam silio.Imam jednu Bahco Argentinska proizvodnja ,malo je uvrnut ovaj deo gde je Dowidat pukao ali još funkcioniše
 
Kod mene radnik skoro polomo Dowidatov okasto-viljuskasti kljuc 22. Puklo okce. Iskreno iznenadio sam se. Jeste da mu je bar 30 godina bilo i da je da kazemo izradjen, ali nisam ocekivao da ce tako puci.
Miltone, nedelja ujutru na Najlon u NS i nacice se nesto
Petak je meni idealan. Odes tako kao nista ne treba, na kraju potrosis 300e na sitnice.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Dok sam držao vulkanizersku radnju kod najlona u Povrtarskoj svako veče mi je stizala vrela roba
Ili donesu do ponoći ili rano ujutru
Uzimao sam šta mi je trebalo po više nego povoljnim cenama
Od alata do goriva, akomulatora, točkova
Sve šiptari cigani iz rita
Meni radnju nisu dirali nikad



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Uniorovu sam ja polomio ali ne ovaj deo nego jedan krak .Nije mi bilo jasno zašto tako da pukne iako je nisam silio.Imam jednu Bahco Argentinska proizvodnja ,malo je uvrnut ovaj deo gde je Dowidat pukao ali još funkcioniše
Nije li mozda bolje uzeti 3/4 polugu i koristiti ako bas treba onaj adapter na 1/2 ,poluga ne bi sigurno pukla,samo adapter ,koji je jeftin spram poluge.
 
Nije li mozda bolje uzeti 3/4 polugu i koristiti ako bas treba onaj adapter na 1/2 ,poluga ne bi sigurno pukla,samo adapter ,koji je jeftin spram poluge.
Imam alata od 3/4 cola ali ovakav tip poluge još nisam našao.Imam onu polugu gde se prihvat "šeta",imam i adapter ali ...Ipak nije toliko siljeno da tako lako pukne.Kada radimo nešto oko pluga ,gde su veći šrafovi i treba jače da se stegne uzimaju se 3/4 alati ...
 
Jedan mehanicar mi je rekao da te poluge relativno lako pucaju i da ih ne koristi za neko jace potezanje
I ja sam skoro polomio dowidat okasti 17, stao sam nogom da popustim saf i cujem "svak" i krenu kljuc... ali nije popusti saf
 
Nema ništa do maskirnog prsluka M93
Dje taj pokrije nema zime
Ciradna bunda za MAŠINJISTU
Vunene čorape, cokule, somot rifle
Štrikov "hvala ti bako"

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nema ništa do maskirnog prsluka M93
Dje taj pokrije nema zime
Ciradna bunda za MAŠINJISTU
Vunene čorape, cokule, somot rifle
Štrikov "hvala ti bako"
Sva ta vojna oprema što se prodaje po vašarima to u opšte više nije vojna. Ranije je bilo opreme iz vojnih skladišta koja je na ovaj ili onaj način dolazila na tezge i od koje je ponešto bilo vrlo dobrog kvaliteta. Danas se to šije namenski i po modellima koji su nekad korišćeni u vojsci, ali i gomila stvari koje vojska nikad nije koristila.
Zanimljiv fenomen kod nas kako ta maskirna boja prodaje robu. Jedan deo kupaca kupuje zato što se pali na vojsku, drugi deo zato što veruje da je to kvalitet kao ranije, a treći iz navike jer 90ih svaka kuća je imala ponešto od vojne opreme. :)

Od te vojne opreme moram da uzmem JNA porciju za jelo M 69. Stvarno je odličnog kvalitet za te pare plus dizajn je jedan i boljih na svetu ako ne i najbolji. (Video sam mnog stranih).
Vidim da ih ima i novih https://www.mmoc.rs/proizvod/porcija-za-jelo/. Sad ne znam da li su to zaostale vojne ili se prave nove koje su verovatno mnogo lošije.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh