Alati i radionice

Jel ima neko ideju od cega iskoristiti osovinu da bi se napravila stocna prikolica u koju moze stati 2 bika?uglavnom su sve duzine oko 130 cm,a za ovo bi trebalo minimum 150 cm.
 
Kad sam ja hteo da pravim prikolicu tražio sam kolica za zmajev heder da od njih uzmem Osovinu. E sad koliko je široka ne znam.

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Uzmeš neku jaču osovinu i presečeš na pola i u srediti ubaciš kolko fali da odgovara širina točkova i ako treba uzmeš na otpadu U profil i zavariš preko cele osovine i nema da pukne nikad.
 
Neznam kako se na naškem zove alat ali na engleskom se zove
ADJUSTABLE PIN WRENCH
uglavnom ima pinove kao ključ za brusilicu a podesiv je
Izgleda kao šestar koji umesto i ima pinove postavljene pod uglom 90 stepeni
Koristi se uglavnom za hidraulične cilindre
Ako neko zna gde ima molio bih da pomogne
a2450df56b6ff91ecad5138c81db6288.jpg


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ne vidim tu neku veliku tehniku da se napravi

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Vidim da treba strašan kvalitet materijala
Meni treba od 600mm duzine sa pinovima 8 i 10mm
Probao sam mnoge izume i sad mi treba baš takav kvalitetan alat
Probao sam i probušit čeljusti na rocanglama pa za pinove vrat ventila motora, pa okrugli deo burgije, pa iglice iz nekog ogromnog igličastog lezaja, pa smo bušili na francuskom kljucu čeljusti nema šta nismo probali
Ali original je vrh pozajmljivao mi je lik takav kao sa slike 600mm izmenjivi pinovi snap on to je vrh alat !!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Za te kao rucke nije problem kvalitet jer mozes da ih napravis I od debljeg materijala I duze a za te pinove ako stablo ventila ne moze da zavrsi posao onda bem li ga,ja sam jednom rasturao klipove od 142 of hedera I odvio sam ih velikim rocenglama bez problema

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
BARBULA stvar je da ne ošteti klipove!!!!
Može to i čekićem i probojcem
Ali taj alat je predvidjen da ima snagu za odvijanje takvih stvari!!!
Drugar koji ima taj alat doneo ga je iz usa gde je radio par godina baš remont klipova
doneo je i podesive srpaste ključeve za KM matice isto SNAP ON

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ne vidim zašto bi ga oštetio ako napraviš nešto slično ovome samo je bitno da bude dovoljno jako i mislim da ne treba tu baš tolika sila, a za te pinove bi trebalo da šrafovi u kvalitetu rade posao a burgije kojima si probao nisu za tako nešto one pucaju kao staklo
 
Luka da li si svracao u eltec ili zvao, oni drze facom.
I ja imam muku sa tim, manje odvrcem seger klestima, a vece duslang u rupu pa pajser na klipnjace. Veliko je drkanje, dosta smo matica pravili zbog nemanja tog alata.
Ako nadjes javi
 
Koliko para bila,ja se razmisljam da uzmem neku sa buvljaka za 20 evra ali ne znam dal valjaju nesto ne varim nesto puno pa bi valjda posluzila

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Колега и ја узели 1000дин комад за дивно чудо све раде ,нисам могао да је не узмем
 
To su polovne,za te pare ako radi onda de ces bolje

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh