Alati i radionice

160A.Vari limove i ostale sitnice,ništa ozbiljno a kao da vari pločevinu umesto toga.Opada mu snaga,greje se a koristim 0.8 žicu.Od prepravke nema ništa,bio je u servisu i opet isto.

Postoje dve vrste Varstroj aparata profesionalni i amaterski. Ako su trgovci hteli da zarade pa ti prodali amaterski po ceni profesionalnog postoji i takva opcija. Inace i moj CO2 ima 160 ampera varim sa njim evo cetvrta godina prethodno sam radio sa daleko skupljim Elektrabackum aparatom i mogu ti reci da nema razlike u varenju. Ja sa mojim varim tanjirace,drljace,daske na plugovima sve i svasta pored redovnog posla koji obavljam, treba i nastelovati struju i zicu kako treba ja kad varim struja je na 3 a zica na 1/3 gas na 10 i vari samo lije na 4 kad pojacam struju 10mm mogu komotno da varim. Matori je varioc vec pred penzijom pa sam od njega naucio dosta toga o zavarivanju.
 
@goran.mislim da ova kipa mnogo lezi na prednje tockove ili se varam?
pomerio sam diferencijal da ne lezi
006.jpg

photo0659.jpg
 
I ja planiram ljetos da nabavim kakvu stubnu bušilicu, gledao sam kod jednog uvoznika iz Janje (kolege iz Bijeljine znaju gdje je to) neke manje stubne ali mogu da buše samo do fi15mm (mali futer) pa mi ne odgovaraju a cijena je pojaka, 150KM/75E. Pratim oglase u Njemačkoj ali problem je što je 99% stubnih bušilica, čak i ovih manjih, predvidjeno za trofaznu struju a ja je kod kuće nemam. Tu je naravno i prevoz, poštena stubna bušilica em je teška stotinjak kilograma em je glomazna. Od svih mašina ona mi je najpotrebniha, x puta mi se desi da mi zatreba da probušim nešto a nemam čime pa moram nositi u razne radionice a tamo oguliše sa cijenama. Može čak i manji strug da se nadje u Njemačkoj za nekih 250-300E al šta sa njim kad ne mogu da ga dovezem...
 
sava21 60 evra,evo zbog cega,meni je Bosch brusilica izgorila neki dan,sluzi vec preko 10 god kod mene bez kvara i sad nem se popraviti,izgorila skroz...majistor koji mi popravlja el masine mi daje tu black i decker uz garanciju da je sve ok sa bruslilicom...a nova Bosch al kineska je 140 evra kod nas..
Jel u pitanju mala ili velika brusilica?ako je velika nije losa cena ako ti zaista daje garanciju.Ipak bosh ne moze da se nadje za priblizne pare,ali obrati paznju na akcije koje daju prodavci plavog bosha,ne retko se pojavi akcija u kojoj daju jedan artikal koji se teze pordaje uz jedan artikal koji im dobro ide,tako je npr.pre par god kod nas u selu bila akcija velika brusilica i mala brusilica,obe plavi bos sa 3 god.garancije po ceni velike brusilice,tj nekih 15000 din.tako je tad bilo.procunjaj malo mozda naletis na nesto,ako ne verujem da ce te i ta bleck decker ako je ocuvana sluziti dugo godina.Najvaznije je sto Matic kaze da za taj stari alat postoje i delovi i servis dok se ovaj novi odmah baca cim se pokvarai.
I ja imam veliku brusilicu iskra za kamen 180 i aeg za kamen 230 nepoderive masine,a cale kupio pre 30 god.
 
Ima li gde da se pazari stubna bušilica iz uvoza polovna morze III?

Ima jedna Dalmastroj3 za 700 evra,to je ispod svake cene,ja sam takvu ali morze 4 pre 3meseca kupio u Adi za 2200.koga zanima nek mi se javi

- - - - - - - - - -

Postoje dve vrste Varstroj aparata profesionalni i amaterski. Ako su trgovci hteli da zarade pa ti prodali amaterski po ceni profesionalnog postoji i takva opcija. Inace i moj CO2 ima 160 ampera varim sa njim evo cetvrta godina prethodno sam radio sa daleko skupljim Elektrabackum aparatom i mogu ti reci da nema razlike u varenju. Ja sa mojim varim tanjirace,drljace,daske na plugovima sve i svasta pored redovnog posla koji obavljam, treba i nastelovati struju i zicu kako treba ja kad varim struja je na 3 a zica na 1/3 gas na 10 i vari samo lije na 4 kad pojacam struju 10mm mogu komotno da varim. Matori je varioc vec pred penzijom pa sam od njega naucio dosta toga o zavarivanju.

Nista od ovoga...co2 od160A ne moze nista da ZAVARI od ovog sto si napisao,on jedva vuce 0.8zicu a za 10mm treba najmanje 1,2 i skoro duplo ampera...
 
Ima jedna Dalmastroj3 za 700 evra,to je ispod svake cene,ja sam takvu ali morze 4 pre 3meseca kupio u Adi za 2200.koga zanima nek mi se javi

- - - - - - - - - -



Nista od ovoga...co2 od160A ne moze nista da ZAVARI od ovog sto si napisao,on jedva vuce 0.8zicu a za 10mm treba najmanje 1,2 i skoro duplo ampera...

Ta tvoja prica da jedva vuce zicu 0,8mm moze da prodje kod nekog ko takav aparat nikad nije ni video kod mene na zalost ne moze.
 
Za tvoju informaciju,imao sam 2 takva varmiga 1600 i ljubicasti i zuti, i sad imam varmiga od 400a,i Migatronic od 250A koji je taman ya 0.8 a covek dosta varimo kod mene i sa alfa-in 3u1 to je sinergijski inverter koji ima i REL,i MIGi TIG postupak,pa ne moras nista da pricas za 160a.
 
@Mindjusar ti si strucnjak u svakoj oblasti ovog foruma i sve znas najbolje, posto sve znas najbolje jedno pitanje za tebe: Koliko godina varis sa varstrojem 160 ampera?
Zahvaljujem unapred na odgovoru.

- - - - - - - - - -

Za tvoju informaciju,imao sam 2 takva varmiga 1600 i ljubicasti i zuti, i sad imam varmiga od 400a,i Migatronic od 250A koji je taman ya 0.8 a covek dosta varimo kod mene i sa alfa-in 3u1 to je sinergijski inverter koji ima i REL,i MIGi TIG postupak,pa ne moras nista da pricas za 160a.

Ako imas iskustva sa Varstroj aparatima onda sigurno znas i gde se nalazi glavni servis u Srbiji?
Gde si nosio na popravku kad si imao problema sa varmingom 1600?
 
Covece,taj varmig se pregreje na ovoj hladnoci za 2-3minute ako pustis var!ako je za tebe zavarivanje da lepis ko lastavica gnezdo onda je to ok,al jednostavno taj aparat ne moze duze da vari i da vari deblje delove od 4-5 mm!
 
Covece,taj varmig se pregreje na ovoj hladnoci za 2-3minute ako pustis var!ako je za tebe zavarivanje da lepis ko lastavica gnezdo onda je to ok,al jednostavno taj aparat ne moze duze da vari i da vari deblje delove od 4-5 mm!

Nisi mi odgovorio na dva pitanja koja sam ti postavio.
Donesi tu plocu od 5mm da ti zavarim sa mojim aparatom od 160 ampera i odnesi posle toga na snimanje, zvarivanje u mojoj porodici ima tradiciju 3 kolena...

@mindjusar ako neznas da varis neces zavariti ni sa 380 ampera.
 
Taj ljubicasti varmig sam kupio od svercera koja ga je doneo iz madjarske jos nije bilo zastupnika u yu 1999.god a servis ima u smederevu,mada meni aparate odrzava Ferenc(feri)iz Debeljace,on sve moze da popravi.verovano ga clan sandor zna
 
Taj ljubicasti varmig sam kupio od svercera koja ga je doneo iz madjarske jos nije bilo zastupnika u yu 1999.god a servis ima u smederevu,mada meni aparate odrzava Ferenc(feri)iz Debeljace,on sve moze da popravi.verovano ga clan sandor zna

Glavni serviser za Varstroj aparate je u Smederevu ako imas problem sa tim varmingom 1600 odnesi neka ti stave potenciometre za zicu od profesionalnog aparata jer taj aparat je amaterski. Ja sam dva puta nosio svoj aparat kod njih dok je bio u garantnom roku dok mi nisu namestili ono sto sam zeleo od njega. Plocu 5mm mogu da progorim.
 
Slazem se da imas ali verovatno nisi ni upola zavario onog sto je jbrtka zato sam ti to i napisao,bez obzira da li se on i ja slazemo oko nekih stvari ili ne ali ovog puta je upravu.
 
taj aparat je amaterski. Ja
Ja nema vise te varmige 1600,imam varmig 400 tezak je oko 400-450kg i migatronic Automig 250XE,i rade ekstra.u taj servis necu nikad jer kad sam trazio da nesto poprave na ovom velikom prosle god hteli su da nabudze,a majstor Feri je sve popravio kao fabricki...
 
Nazad
Vrh