Alati i radionice

Može li mi neko objasniti šta ovo znači :sta:

Intermitenca:
25% - 160 A
60% - 103 A
100% - 80 A
 
Osnovna mera vremena zavarivanja je 10min a ti procenti označavaju koliki postotak vremena od 10min mogu da vare na nekoj struji.
25% - znači može da radi 2.5min na 160A, 7.5min se hladi
60% - radi 6min na 103A, 4min se hladi
100% - punih 10 min bez prestanka na 80A bez zaustavljanja i hlađenja.
Svakom promenom i pauzom produžuješ vreme rada jer u REL postupku nemaš pun kapcitet zbog promene elektrode i koječega. Kod MIG-MAG je to već druga priča.
Zato su ti kinezi jeftiniji jer ne možeš raditi duže od 2.5min sa njima na njihovoj nazivnoj jačini. Ili se uključi termo sklopka i hlađenje ili jednostavno (ako nema to) izgori. Kod skupljih aparata je taj odnos malko povoljniji.
 
Da i meni se cini da je to dobar aparat. Sto kazu ljudi "ako ne znas sta je dobro, gledaj sta je skupo". Medjutim to mi je vec preskupo jer sam ja planirao nesto oko 20000 RSD pa sam postepeno podigao do 30000 RSD, tako da ne bih kupovao skuplje od toga.
 
Ne znam da varim, i ne razumem se u aparate za varenje. Ali slučajno se juče zatekoh u prodavnici kad je jedan čovek doneo Villagerov invertor na reklamaciju, pokvario se sedam dana nakon što je kupljen... Kaže da čovek da je samo nešto puklo, i da se pojavio beli dim. :osmeh:
Profesor nam je govorio da se elektronske komponente nalaze od dima koji je unutra. Nevolje nastaju kad taj dim izadje.:haha:
 
Imas na slici aparat kolege iz S.Mitrovice i koliko mi se cini je oko 30000 dinara kostao a sluzi ga dobro i jos jedan je taki kupio.Prelistaj par strana nazad
 
Uglavnom ti buddy modeli i poneki caddy modeli esab koliko sam čuo su prepakovani wtl i naplaćeno dobro etiketa. Verovatno možeš naći wtl u originalnoj ambalaži po pristupačnijoj ceni. Ako gledaš te malko jače aparate onda obavezno obrati pažnju na oznaku " I1max " jer to označava koliko vuče amperažu iz mreže pri radu na maksimalnoj struji zavarivanja jer džaba ti je da ti on vuče 20-30 a instalacija kućna i utičnice su za 16A
 
WTL proizvodi Italija ?,vidim imaju njixov sajt.Ovi kineski WTL sto sam gledao po oglasima,250A oko 800-1k eura,dok ovi u Italiji su sigurno puno vise,to uopste nije mala cena,i uz nju mora imati neki kvalitet,daleko od profi naravno,ali opet daleko i od mnogih drugih koji za istu amperazu mogu kostati duplo manje,a takvih je puno.Ili su ove cene kineskih nabudzene u plafon...
 
Znaci u principu za neke manje pare se sve svodi na kineze, odnosno prepakovane kineze. Da dajem 400+ evra mi se ne isplati jer aparat nece da mi zaradjuje pare. Tako da sam odlucio da narucim onaj WALMER INVERTER 180 digitalni za 25000 RSD. Nije skup, a opet za moje hobi potrebe ima dobre karakteristike. Razmislicu jos neki dan, ali sam skoro siguran da ga kupujem.
 
Malo se ponovio danas:

Škare za lim marke Stubai:


I ova klješta nepoznate marke:


Zajedno nekih 7 eura.
 
Imam varstroj co2 i imam problema sa pistoljem ili krajem creva diznama i nosacima dizna. Jako su loseg kvaliteta. Koju marku preporucujete i da li moze na to crevo samo pistolj da se stavi kavlitetniji?
Kao što vele, imaš za kupiti celi set ili samo po djelovima. Dobri su varstroj pištolji, mi na poslu imamo sve od varstroja, preko 60 aparata i solidni su. Lako moguče da ti je bužir zaštopan, dizna zagorela ili je i problem u žici tj. kalibraži žice pa ne prolazi normalno kroz diznu. Pojasni malo bolje problem koji se javlja kod varenja. Mi smo pred 2mj vratili 3 palete žice od messera jer je kalibraža bila katastrofa i nije mogla proč normalno kroz diznu nego je svako malo štopala.
 
Da pitam ako neko zna, uradio bih platformu za sediste na traktoru, da ga dodantno amortizujem, iskoristio bih oprugu amortizera od stojadina, isekao bih tri komada, ako treba obrusio okolo da ih oslabim, i stavio izmedju dve ploce . Mene zanima kakva je opuga za zavarivanje? posto bi mi najlakse bilo da zavarim krajeve u jednu i drugu plocu, da li bi taj var izdrzao dinamicka opterecenja, ili bi ispalo krto za tako nesto?
 
Nazad
Vrh