Alati i radionice

Tako sam i ja dok nisam kupio onu masku sto se stavi na glavu.Jednom rukom drzim drugom samo malo da pecnem tako skoro ceo dan.Kad uvece kao prvi dan na moru izgorelo lice peku oci:haha:
 
Dragan 82 to su magnetne busilice i ima ih u upotrebi vec dugo. Radio sam sa njom u firmi pre vise od 8god kad su 2kom nabavljena za busenje vecih precnika. Ne da je stvar nego idealno za mnoge stvari i samo polako raditi. Sipa se voda u posudicu iznad za hladjenje frezer burgije. Mana je sto su kvalitetne frezer burgije veoma skupe a nemarom rukovaoca se lako osteti.Drugo samo u BG je jedna firma imala alat da ih naostri i to je skupo. Mi smo busili do fi 95mm rupe u plocama i do 70mm debelim. A moze i vertikalno i bocno busiti samo sto se vezuje sigurnosnim lancom zbog slucajnog nestanka struje jer moze nekog ubiti tezinom. Veca sa kojom sam radio je blizu 20kg teska
 
Kupio sam jucer aparat Mig/mag za zavarivanje jeftino sam ga dobio aparat je Iskra Varmig 190A 230/400v, posto mi je tesko auto limariju radit uljanik posto je glomazanne mogu ga vuci po radionici, probao sam varit jucer s ovim i iznenadio me ljudi pljuju te aparate ja sam zavario 2 ploče od 5mm na 400v ploče su se usjajile, cak da sam sporije vuko propalio bih ju, moje zapazanje je da taj aparat moze odrađivat i neku sitniju bravariju dal ima tko takvoga, evo slika s neta isti ovakav jedina zamjerka je sto nema euro prikljucak al sta je tu je :)
145p9z.jpg
 
Mi smo imali u firmi neki Iskrin ali profi verzija od nekih 250A koliko se secam. Jako je lepo vario i deblje limove. To kod tebe je amaterska verzija ali odradjivace on posao samo tako. Te kabluse su vrlo jeftine i samo moraju biti ispravljene dobro da nije uvrnut i radi sasvim pristojno. Za nase poslove sasvim dovoljno.Moj varstroj 160-180 odradjuje debele limove i plocevinu preko 5mm ko od sale,a tu su po snazi oba
 
Imam ja jednog uljanika mig 400A sa esabovim dodavačem, al to je industrijski aparat jednom rjecju čudovište je, jasi na njemu 3 dana i 3 noci nista mu ne moze bit dok ovaj to ne moze al mi je lakse rukovat ovim malim kada radim autolimariju
 
Samo sa jasenicama sam imao uvek problema dosad tako da uzmi slobodno za probu jer unapred niko nezna. Ja i ove sto nabavljam cisto sumnjam da nisu kina ili tajvan najverovatnije ili koreja.Na kutiji svasta moze pisati jer samo prodaja moze po njima da ide
 
Koje elektrode kupujete i koliko placate ? Ja sam za probu kupio pola kile Jadran elektroda 2.5mm i kostaju 300din/kg,2 starija majstora su bila kod mene i probali aparat-dali savete i kazu da lepo liju i vare.
 
Koje elektrode kupujete i koliko placate ? Ja sam za probu kupio pola kile Jadran elektroda 2.5mm i kostaju 300din/kg,2 starija majstora su bila kod mene i probali aparat-dali savete i kazu da lepo liju i vare.

Jadran isto... tu je oko 300-zavisi gde uzmem....
Odgovara mi jer je 'tolerantniji" prema rdji,necistocama.... a stisle finansije,retko kad se nesto novo radi,vec sa otpada i iz radionice pa preradjuj i prepravljaj(mislim ja za sebe radim po potrebi)....
To je neko moje iskustvo sa jadranom...ne znam kakva su vasa iskustva...?
 
Koje elektrode kupujete i koliko placate ? Ja sam za probu kupio pola kile Jadran elektroda 2.5mm i kostaju 300din/kg,2 starija majstora su bila kod mene i probali aparat-dali savete i kazu da lepo liju i vare.

Po tvojim postovima si pocetnik u varenju, skoro si kupio aparat , sumnjivog kvaliteta (bez ljutnje), drugarski savet da pocinjes ucuti sa recimo SAF-FRO elektrodama, jako slicne recimo ESAB 46.00 debljeg rutilen sloja.

Jadran koji si naveo ima trvdju, grublju sljaku i teze krene var zbog karakteristike elektrode
2006-145_324_jpg_300Wx300H.jpeg
http://www.kupujemprodajem.com/Elektrode-SAF-FRO-fi-2-5-mm-20798644-oglas.htm?filter_id=32344317
 
Nazad
Vrh