Alati i radionice

I meni bi trebala jedna dizalica od 30t a plasim se ovih sa buvljaka da kupim neznam dal su sigurne??? I ako mi ne preporucujete te dizalice koje da gledam a da su stvarno dobre moze polovne...
 
Kako su se pokazale ovakve dizalice?



Nikako su se pokazale, eto. Da su dobre imale bi i lepu cenu a i veličinu (masu). Kao diže 20 tona a nema 3 kile u njoj. I ne bi se prodavale masovno na buvljacima i vašarima.
Imam baš ovakvu sa slike - od 20 tona. Ni kao nova nije radila, posle nekoliko dizanja manjeg tereta (do 5 tona) počela je da ''preskače'', odnosno u sred dizanja stane, pojavi se prazan hod (drži i dalje teret ali ne diže) i ako si uporan sa drukanjem proradi posle nekog vremena. Otvarali smo je, rasturali, dolivali ulje... Isto se ponaša. Gledao sam i druge ovakve plave dizalice, sve su iste.
 
Путарски компресор је 74л/сек или ти 4440л/мин,па знаш ли ти колики је то ваздух.Зашто се онда продају они полупрофесионални пиштољи који троше 300-500л ваздуха?

- - - - - - - - - -

И шта сад оћеш да кажеш да и за брусилицу треба путарски компресор???
ja ti nemogu objasniti sta je nesto sto ce profi da odradi posao i manji a kamoli veci. radio sam sa vazdusnim brusilicama i busilicama i znam koliko vazduha treba ako hoces da radi kako treba. za brusilicu malu treba bar 2 a mozda i tri moja dvoklipca.necu te ubedjivati nego radi kako mislis da je najbolje jer ko nije probao nije ni uspeo. zelim samo da ti kazem da nebacas novce uzalud za nesto sto najverovatnije nece moci da radi ili smesno malo uradi. to bar meni nije potrebno . pozdrav i sa srecom da uspe
 
Ајде ти мени објасни како да се подмазује компресор са камиона.Који је то механизам БУЋКАЊА?
 
Kako su se pokazale ovakve dizalice? Gledao sam ih u Vs na buvljaku, uglavnom imaju plave i crvene, od 5t, 10t, 20t , 25t, 30t. Ove slike su sa neta, nisam slikao dizalice kada sam isao da ih gledam. Uzeo bih ovu od 25t ili vecu, posto mi ove manje gabaritno ne ulivaju poverenje, iako na njima pise 10 ili 15t. NEkako mi ne deluju dovoljno jake za tu tonazu.


kad se vec govori o dizalicama, koje ulje najbolje nasuti u njih? Tata nasao jednu na otpadu, po preostaloj boji bi rekao da je vojna, nasuo bezvezno ulje da vidim je li ispravna i ba sam se iznenadio. Digla je zadnji kraj FAPa bez ikakvih problema:osmeh:
 
otprilike tako nekako. kod mene je vec 23 god i odradio sacuvaj boze. a kupio sam ga polovan tako da neznam koliko je jos radio pre toga. znaci nije fabricki nego sklapan iz delova.boca je od veceg kompresora 240L i naknadno dodata sklopka ,rislag ventil ,ovaj dvoklipac i motor 2,2KW trofazni. mislim da je od nekog dajca kompresor. jednostavno radi na neki princip buckanja ali nisam ga otvarao da vidim. nemogu da stavim sliku zbog lose konekcije ali bice
 
otprilike tako nekako. kod mene je vec 23 god i odradio sacuvaj boze. a kupio sam ga polovan tako da neznam koliko je jos radio pre toga. znaci nije fabricki nego sklapan iz delova.boca je od veceg kompresora 240L i naknadno dodata sklopka ,rislag ventil ,ovaj dvoklipac i motor 2,2KW trofazni. mislim da je od nekog dajca kompresor. jednostavno radi na neki princip buckanja ali nisam ga otvarao da vidim. nemogu da stavim sliku zbog lose konekcije ali bice
Јел му треба неки додатни довод уља или не?
 
ja ti nemogu objasniti sta je nesto sto ce profi da odradi posao i manji a kamoli veci. radio sam sa vazdusnim brusilicama i busilicama i znam koliko vazduha treba ako hoces da radi kako treba. za brusilicu malu treba bar 2 a mozda i tri moja dvoklipca.necu te ubedjivati nego radi kako mislis da je najbolje jer ko nije probao nije ni uspeo. zelim samo da ti kazem da nebacas novce uzalud za nesto sto najverovatnije nece moci da radi ili smesno malo uradi. to bar meni nije potrebno . pozdrav i sa srecom da uspe
Mislim da si u potpunosti u pravu imam mali kompresor koji mi je izgoreo pa je premotan na trofaz farbanje radi sasvim korektno ali zato za vazdušni pištolj nema dovoljno vazduha verovatno bi isto bilo za brusilicu ili pištolj za peskarenje
 
pistolj manje trosi vazduha ,bitan mu je pritisak. brusilica trosi dosta vise a peskara mnogo vise. radio sam sa malom brusilicom zimi na -10. radi otprilike celih 4-5min i zaledi se da rukavicu nemozes odvojiti sa nje. a radi se u varilackim rukavicama jer ruke nemogu izdrzati toliku hladnocu u bilo kojim drugim. onda skines pa na pec da se otkravi pa sipaj naftu u nju pa radis ponovo. sad zamislite koliko vazduha prodje kroz nju i pod kojim pritiskom kad se za 5min pretvori u santu leda takoreci
 
Ne radi to ni na malom ni na velikom,bacene pare.
mozda neki markirani i radi ali ovo ne.kao prvo brusevi nisu u balansu,cim ih dotaknes o metal,potrose se,a jedan malo bolji kamen kosta oko600din,bolje kupiti neki elektricni bijaks.
 
trebalo bi da ce moci ali zavisi koliko mali kompresor. tu pise protok 112L/min i pritisak 6,2bar mah. radio sam sa profi bijaksom koji trosi dosta vise. u svemu je jedino bitno da ovaj protok vazduha mora biti pod odredjenim konstantnim pritiskom da bi ravnomerno funkcionisalo. u tome je stvar a to vecina malih kompresora tesko moze da ispuni. zato se vecinom uzima bar veca boca da zaliha vazduha bar za jedno vreme bude odgovarajuca. kod mene slajferica pneumatska radi na min, 6bar ali i kad kompresor postigne taj pritisak vrlo brzo po ukljucenju opada do 3bar i to onda drzi ali slajferica onda nema ni 30% snage. tako se desava sa svakim alatom ako pogonskog [ goriva] nema u kolicini kojoj treba.tako da moce da radi ali koliko dugo u punoj snazi i obrtajima je pitanje jer tek tad obavlja posao kako treba.cim padnu obtaji sacekas da nadruka pritisak pa opet. tako je i kod mene
 

Ja sam kupio takav pre 8 god. za 900din mislio sam da nece izdrzati ni one uloske iz kofera da potrosi, a on radi samo tako.
Na njemu je non stop zicana cetka...
iskljicivo ga koristim za ciscenje korozije i secenje kosuljica lezajeva kada ne mogu drugacije da skinem... i bogami nasekao se posteno... i ne posustaje. Jedan drugar je kupio cini mi se Wurth-ov za 130€ nije sastavio ni godinu dana raspao se (ne moze sa radi bez nauljivaca sistema)...
A sto se tice udarnog odvijaca njemu ne treba pritisak nego kolicina vazduha... Moj fakom radi na 4 bara bez problema. Ali ako je tanko crevo nema konstante snage.
 
To je potpuno energetski neisplativa stvar, kompresor od 2kv je na granici da pogoni te sprave, onaj od 4kv je ok ali aj sad ti sračunaj kolko ćeš da potrošiš struje za obično brušenje....
 
Nije u pitanju isplativos, vec pristupasnost...
Cini mi se da nisam napisao da sve cistim i brusim sa njim...
 
Nazad
Vrh