Alati i radionice

Немам ја намеру да правим пескару за зараду.За почетак бих направио тј. преформулисао компресорски сет од камиона са двоклипним компресором од 240л.То би ми служило да нешто очистим ваздухом,издувам,надувам или офарбам.А онда бих можда и купио алат за своје пескарење,лепа је то ствар.Само не знам да ли би овај компресор 50-1000ф био компатибилан.Ако неко зна...нека помаже.
 
Има ли неког да се разуме у компресоре ППТ и у апарате за пескарење???
Ako hoces da pravis kompresor, najbolja solucija je kompresor od vojnog Tama 110 ili 150. Zver od kompresora. Za max 1 minut nadruka 8 bara na istom kamionu. Imas i kompresor kao na Fergi, Rakovici ili FAp 1314, klip 74mm i mnogo slabije druka od ovog prvog. Takav sa klipom 74mm mene zajebava na kamionu. Salbo druka(losa glava, a tesko naci ispravnu ili delove za remont). Takodje postoje i dvoklipci, ali o njima ne znam nista.
To je oko kompresora, a o peskarenju ne znam skoro nista:osmeh:
 
Tuj sam.
Sve ti objasnio clan vica.
Inace,kazu da se peskiranje po Bg-u radi po 1e - 1minut.Da li je tako,neznam.
 
ako se nevaram,za manji pistolj za peskarenje treba oko 6oo lit. a kamionski kompresori to ne postižu da stvore
 
Vrlo zanimljiva ideja za kompresor... Automobilski motor od 2000 kubika ima da piri kao lud ako ga imas cime adekvatno pogoniti ;)
 
Kompresor 50-1000f je dvoklipni kompresor sa protokom od 240l u minutu.Pistolji trose od 400-1000l.Ovi mali trose oko 300l.Ja bih tu postavio i kamionske one rezervoare za vazduk 3 kom. po 60l to je180l.U krajnjem slucaju ne znam da li mogu da montiram dva dvoklipna kompresora u okviru jednog uredjaja?
 
ako ces mi poverovati nemoj se zamantavati sa tim. to je previse smesno za peskirnicu. moj kompresor je kamionski dvoklipac i boca 240L. moze da postigne 8bar ali da drzi protok nece da moze. imam kruznu slajfericu na vazduh kojoj treba 6 bar najmanje ali ni to nemoze a kamo li peskirnicu. moze ali to bi bilo toliko mizeran alat otprilike pisak ko od hemijske olovke. za iole peskirnicu po meni najmanju treba vijacni kompresor onaj putarski. bio sam u brodogradnji gde se to radilo pa sam video.moze ti moj zet napraviti bure za peskiranje jer je to radio. ali kazem treba mocan kompresor pa sam i ja odustao od toga. od automobilskog motora su prepravljali na kompresor ali i to kosta .meni je potreban za autolimariju cesto ali ni posla toliko niti onog ko ce platiti to. vecinom ko radi teretne prikolice i kamione se isplati. skup je to biznis za pocetnike iskreno. mozes ti postaviti i 10 kompresora ako ih imas cime pogoniti i resiti prenos da neproklizava
 
Кажеш да за најмањи уређај за пескарење треба путарски компресор онда за оне највеће треба компресор ко Антонов 225.
Не треба бре мени да пескарим бродове.Има толико мањих пиштоља који троше 300-400л ваздуха.На крају није ни неопходно да направим апарат за пескарење већ уз помоћ камионског компресора покретни компресор за фарбање и дување.Па ако може и ово може ако не ником ништа.
 
slikacu ti moj kompresor pa ces videti . za farbanje idealan i duvanje guma i sl. ali vec slajfericu, brusilicu ili busilicu na vazduh tesko ili nemoze da tera. na ovo crevo od autogenog koje je oko 10mm unutrasnja mera i da taj precnik probam iskoristiti za peskiranje minijaturno sigurno bi mi trebalo bar 8-10 ovakvih dvoklipaca da postigne da radi kako treba. oni moraju na otvoreno crevo ovog precnika da daju protok sa pritiskom od stalnih bar 8bar .ispod toga nema peskiranja. po nekom pravilu treba 10-12 bar i onda cepa sve do lima. brzina peska skida i zato treba veliki konstantan pritisak. mislim da cem me razumeti jer kazem i sam sam nesto hteo da odradim ali u konsultaciji sa onima koji su to radili sam uvideo najveci problem.gledao sam i putarski kompresor pa radi na crevo od 1col i jedva postize a nije odradjen posao valjano. u brodogradnji se limovi prvo peskiraju ako mogu tako reci sa celicnom sacmom.to je pravi posao i bude ko nov i blago hrapav. odmah se farba bojom koja nemoze da izgori pri varenju. klasicno peskiranje se radi samo po zavrsetku radova i pri pripremi za zavrsne slojeve tamo gde su varovi i ostecenja od brusilice ili sl. za takve stvari koriste otprilike kompresor snage kao bar 3-4 putarska i crevo od 1col
 
Путарски компресор је 74л/сек или ти 4440л/мин,па знаш ли ти колики је то ваздух.Зашто се онда продају они полупрофесионални пиштољи који троше 300-500л ваздуха?

- - - - - - - - - -

И шта сад оћеш да кажеш да и за брусилицу треба путарски компресор???
 
Kako su se pokazale ovakve dizalice? Gledao sam ih u Vs na buvljaku, uglavnom imaju plave i crvene, od 5t, 10t, 20t , 25t, 30t. Ove slike su sa neta, nisam slikao dizalice kada sam isao da ih gledam. Uzeo bih ovu od 25t ili vecu, posto mi ove manje gabaritno ne ulivaju poverenje, iako na njima pise 10 ili 15t. NEkako mi ne deluju dovoljno jake za tu tonazu.


 
Kako su se pokazale ovakve dizalice? Gledao sam ih u Vs na buvljaku, uglavnom imaju plave i crvene, od 5t, 10t, 20t , 25t, 30t. Ove slike su sa neta, nisam slikao dizalice kada sam isao da ih gledam. Uzeo bih ovu od 25t ili vecu, posto mi ove manje gabaritno ne ulivaju poverenje, iako na njima pise 10 ili 15t. NEkako mi ne deluju dovoljno jake za tu tonazu.


plava je ok,ali zna da pravi vakum,pa pumpanje nekad ide malo sporije...
 
Nazad
Vrh