Alati i radionice

Zašto ne menja na Zemlji? Dobro sad ulazim u sitna crevca, ali na odgovarajućim temeraturam ili pritiscima promeniće zapreminu i na Zemlji.
Mada je to totalno nebitno za našu priču. Nama je bitno da fluidi (ulje) za razliku od gasova (mada su tehnički i gasovi fluidi, al... aj sad :)) nisu kompresabilni tj. povećenjem pritisak ne smanjuje im se zapremina.
Zato je taj uljani pritsak da kažemo lažan.
Znaci treba samo "neki baypass" ventil i stvar radi 8-)
 
Zašto ne menja na Zemlji? Dobro sad ulazim u sitna crevca, ali na odgovarajućim temeraturam ili pritiscima promeniće zapreminu i na Zemlji.
Mada je to totalno nebitno za našu priču. Nama je bitno da fluidi (ulje) za razliku od gasova (mada su tehnički i gasovi fluidi, al... aj sad :)) nisu kompresabilni tj. povećenjem pritisak ne smanjuje im se zapremina.
Zato je taj uljani pritsak da kažemo lažan.
Pa da li su sada tečnosti postale stišljive ili nisu? Nešto nisam ispratio na času,kod mene su za sada stišljiva samo gasovita agregatna stanja, tečna još uvek nisu. Gde grešim?
 
Pa da li su sada tečnosti postale stišljive ili nisu? Nešto nisam ispratio na času,kod mene su za sada stišljiva samo gasovita agregatna stanja, tečna još uvek nisu. Gde grešim?
Tečnosti nisu stišljive, ali neki fludi jesu. Gasovi se takodje smatraju fluidima. U tome je stvar.
Al je sve to moje nepotrebno pros. koje je totalno nebitno za temu. :)
 
Tečnosti nisu stišljive, ali neki fludi jesu. Gasovi se takodje smatraju fluidima. U tome je stvar.
Al je sve to moje nepotrebno pros. koje je totalno nebitno za temu. :)
Nas su ucili o 3 agregatna stanja , svaki element na planeti zemlji ih ima samo neki ne mogu na planeti zemlji da imaju sva tri , cvrsto, plinovito i tecno , recimo neki metali tesko na zemlji da odu u plinovito stanje kao voda.

A da bi sabio vodu(5%) treba krenuti tamo od 100000 bara a ne sa ovom presicom , da se sabija tekucina na tako niskom tlaku i komon reil motori bi sabijali naftu :)

Ako uzmemo malo dalje od planete zemlje ima 5 agregatnih stanja (kaze teorija) plazma i kvagma , ne keksi a nema veze ni sa sjecenjem:)
 
Nas su ucili o 3 agregatna stanja , svaki element na planeti zemlji ih ima samo neki ne mogu na planeti zemlji da imaju sva tri , cvrsto, plinovito i tecno
Još davne 1970 nam je jedan profesor skrenuo pažnju na pogrešku kod takvog naziva za 3 agregatna stanja. Isprvano je: kruto, kapljevito i plinovito. Naime tvari i u kapljevitom i u plinovitom stanju mogu teči ta samim time tekuće označava oba agregatna stanja. Smatram da je bio u pravu, iako je tekuće u praksi rasprotranjenije i pod njim gotovo svi pograzumijevaju kapljevito stanje.
 
Ne vidi se sa slike baš najbolje kakva je glava šrafa, ima li u sredini rupa za neki imbus ili torx?
 
Kao da je zalomljeno nesto u glavi srafa...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ma nece bas zapeklo probao sam.Evo ovde se sad bolje vidi.

Rece brat da njegov kolega ima neki pravljen alat ali je pitanje da li odgovara velicina.On vinkluje motore pa stalno se bakce sa tim.

https://ibb.co/PD4txbX


@ Sapatnik

Kompresor, diretna veza kompresora i motora.Treba da zamenim semering pustao ulje i tata stopio kompresor.Sada rastavljanje i narucivanje orginalnih delova iz Austrije.Naso sam katalog delova na netu.
 
Nazad
Vrh