Alati i radionice

Cudno...gledao 2 unboxing videa za taj 200lcd gde navodno dolaze sa plavi polikabl tj abicor binzel-ov,ovde je zuto crn pa pretpostavljam da je hugongov i klesta za masu, samo za elektrodu nema...
 
Mozda i nije tako lose to...verovatno se vode time da je to prvenstveno mig aparat iako je kombo pa da smanje cenu ne dolaze sa tim kablovima...a i da dodje mozda bi bili manjeg preseka nego idealno...
 
Majstori, ima li neko preporuku za neki biaks? Treba mi nesto ozbiljnije, ne oni mali modelarski. Nikad nisam imao biaks pa me zanima sta je tu bitno da obratim paznju?
Ovi veci imaju motor od kutne brusilice sa regulacijom , imam boshovu 700W ili i vise, polovnu kupio , trebala mi , vecinom ti treba najveca brzina jer brusevi se brze trose na manjim okretiajima.

Ako radis sa karbidno-tungsten glodalima , kad radis sa zeljezom i celikom obavezno radna jakna dugackih rukava , kapa i naocare , kad skida celik skida iglice.
Ovakvi nastavci
 
Mozda i nije tako lose to...verovatno se vode time da je to prvenstveno mig aparat iako je kombo pa da smanje cenu ne dolaze sa tim kablovima...a i da dodje mozda bi bili manjeg preseka nego idealno...
Veruj mi ja kad sam otiso u radnju da ga kupim reko bolje da dolazi i bez polikabla i pistolja kad ste mu stavili kabal 3m. Naravno da spuste cenu pa ja da kupujem sta mi odgovara. Za divno cudo oni pristanu da mi odbiju taj kabal i pistolj i da uzmem koji mi odgovara, ali posto je moralo da se trebuje jer to sto sam hteo nije imalo na stanju, ja odustanem.
 
Ovi veci imaju motor od kutne brusilice sa regulacijom , imam boshovu 700W ili i vise, polovnu kupio , trebala mi , vecinom ti treba najveca brzina jer brusevi se brze trose na manjim okretiajima.

Ako radis sa karbidno-tungsten glodalima , kad radis sa zeljezom i celikom obavezno radna jakna dugackih rukava , kapa i naocare , kad skida celik skida iglice.
A koliko su sposobni ti od 600-700W sa karbidnim glodalima. Recimo imam lim debljine 10-12mm i sad trebam negde da skinem nekoliko mm, kako se ponasa u tim slucajevima?
 
A koliko su sposobni ti od 600-700W sa karbidnim glodalima. Recimo imam lim debljine 10-12mm i sad trebam negde da skinem nekoliko mm, kako se ponasa u tim slucajevima?
Vise zavisi od kvalitete tih tunstenkarbidnih vrhova nego od ravne brusilice, to je vise namjenjeno za skidanje nekih nepravilnih oblika nego za ravnanje ili slicno. Recimo kod gusa moras paziti skida jako brzo i lako i ne zamazuje kao brusilica.
Imas na videu koji sam okacio , onaj amer testira.
 
A koliko su sposobni ti od 600-700W sa karbidnim glodalima. Recimo imam lim debljine 10-12mm i sad trebam negde da skinem nekoliko mm, kako se ponasa u tim slucajevima?
Pokazuje te bitove , prvo aluminijum, pa inox pa celik , nisam gledao do kraja , ali koristi pneumatski biaks, ovaj elektricni je jaci i sa mekanim materijalima treba paziti jer hoce da odskoci.
Inace ti kineski tungstenkarbon su relativno kvalitetni , kad usporedis cijenu , odlicni.
Kaze ovaj na videu da aluminijum mora da se podmazuje inace lijepi na glodalo jer se topi i onda pravi problem.
 
Poslednja izmena:
Vise zavisi od kvalitete tih tunstenkarbidnih vrhova nego od ravne brusilice, to je vise namjenjeno za skidanje nekih nepravilnih oblika nego za ravnanje ili slicno. Recimo kod gusa moras paziti skida jako brzo i lako i ne zamazuje kao brusilica.
Imas na videu koji sam okacio , onaj amer testira.
Ne treba meni za ravnanje. Nego recimo imam otvor neki u nekom limu i taj otvor trebam malo da prosirim na neku stranu ili imam neki usek koji treba produbiti. Brusilica ne prilazi, busilica ne prilazi, ostaje mi jedino biaks, da turpijam debele limove sporo ide.
Kolko vidim sad na ovaj snimak zavrsavace to meni poso.
 
Nemaš šta promašiti jer na oglasima su uglavnom Pferd glodala a kvalitet im je dobar. Wurth takodje ima glodala u prodaji i čini mi se da je i to Pferd u njihovoj kutiji. Ima raznih izvedbi i vrede svaku paru a ne trose se mnogo. Moja preporuka je da ne razmisljas o glodalima u aluminijumu jer nahvata na glodalo i postane neupotrebljivo. Ne pitaj me kako znam 😁
 
Nemaš šta promašiti jer na oglasima su uglavnom Pferd glodala a kvalitet im je dobar. Wurth takodje ima glodala u prodaji i čini mi se da je i to Pferd u njihovoj kutiji. Ima raznih izvedbi i vrede svaku paru a ne trose se mnogo. Moja preporuka je da ne razmisljas o glodalima u aluminijumu jer nahvata na glodalo i postane neupotrebljivo. Ne pitaj me kako znam 😁
Gledaj amera na videu , treba emulzija i nema problema , kaze da je problem hladjenje aluminijuma da se ne pocne topiti , skida kao sir kad sipa emulziju.
Ja skidao mozda debljine do 5 mm ali ga topi i lijepi , nisam znao da treba hladjenje i podmazivanje, onda nema problema.
 
Imam onu malu na baterije parkside busilicu sa sds + prihvatom,jednu rupu sto sam busio sa burgijom 16mmx300mm ,dubina rupe,jedva je izdrzala,grejala se dosta i jako sporo uz cesto izduvavanje rupe od prasine.Da je ne bih pokvario,a sluzi dobro evo 3 godine mislim sad,kupio ovu Villager,sds max,10j udara,ako ne lazu na specifikacijama.Ali spram male parkside ova se igra sa ovom burgijom ...Jedino je bas teska,lomio sam i neki serklaz sa njom,ruke otpadaju skroz ...

 
Nazad
Vrh