Alati i radionice

Ja nisam uspeo naći onaj sa četkicama da je mehanički po mom ukusu.
Vratio sam dva komada, i verovatno ću ipak uzeti ovaj crni profi.
Za uobičajene poslove tu je laka Makita od 300Nm.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Hmmm. Misliš na OVO ?
Nisam siguran ali mislim da je ovo prvi negativni komentar koji sam čuo o ovom alatu.
Ali nekako imam utisak da taj čip može da se nabavi ili šta je već problem. Ovo kako si napisao nisam baš siguran da znaš o čemu se radi tj. šta je uzrok kvara.
Zaboravio da slikam , to je i jedini cip na toj dolje PCB , ne daje nikakve znakove zivota , znaci nista ni led niti trosi bateriju , u kutiji da je bila ne bi krepala sigurno , radila je ono sto joj je posao, prakticno nju ne moze da se preoptereti kao klasicnu busilicu pa da kazes zaglavljena i onda izgorila , ovde to nije slucaj.
 
Inace najjaci kineski udarni odvijaci su vam na aliexpresu , prihvat 3/4 i kazu na yt da su stvarno snazni , da li su snazni kao makita jer njene baterije koristi sumnjam ali je snazniji od ovog lidlovog crnog sigurno.
Test nekih sa aliexpresa i lidl crni , lidl crni najslabiji od svih , najjaci ONEVAN ali to je napravljeno u Korei , imam kutni odvijac , jako kvalitetno napravljen barem ovaj moj , nista losije od makite , plastika i metal , baterija se ne drma i ide makitina baterija.
 
Po ovom testu a ima i drugih za tu cijenu radi jako dobro , na testu ima 40 posto vise snage od crnog lidlovog a gabaritno spada u tu kategoriju.
Ja imam ovaj kutni koji je specifican , slabiji je od klasicnih ali jako dobar jer moze tamo gdje klasican ne moze zbog gabarita da radi.
A kako imam i drilpro sa aliexpresa , radi jos uvijek , ovaj drugi je puno losije napravljen od makite i od ovog onevan.
Ja sam uzeo ovakav kao sa yt
 
Uvih dana mi je dosao sa aliexpresa jedan specificni laser za postavljanje podnih plocica , huepar , navodno ima tu tocnost koju kaze proizvodjac , uporediv sa brendiranim, svijetli zeleno 360 stepeni dolje , 8mm iznad povrsine na koju je postavljem , ima klatno unutra , 3 stepena plus minus samoniveliranje i ima jednu vertikalnu zraku ali samo na jednu stranu , moze da radi samo horizontalno jer nema iskljucivanje klatna.
Platio 95E sa postarinom iz EU skladista , iz Spanije doslo za 5 radnih dana. Greskom mislio da je nesto drugo pa dostavi rekao da prebaci preko kapije :sjasi:, ima kad se ugasi da zablokira klatno, ali nije mu nista u torbici je zapakovan u onu spuzvu/pjenu i ima litijumsku punjivu bateriju , punjac , mogu ici i 3 baterije AA i ima onaj mali metalni nosac za fino niveliranje sa vijkom.
Ovaj
Ovdje pokazuje 2 lasera , kao onaj drugi manji cetvrtasti
 
Kakvu glupost napravim danas. Anlaser na traktoru zezao , prvo mislio da je aku al ispostavi se anlaser . Aj da skinem da ocistim ,pregledam piksne i dr , radio sam nekad ciscenje samo sprejom za odmascivanje i bio ko nov.
Rastavim i vidim sta je problem , potpuno odletovane 2 od 4 zice , nosaca cetkica . Zasto , neznam , pretpostavljam od zuba vremena.
Posto nemam veliku lemilicu samo male ,nece da zagrije kako treba , pa nece , a ja uzmem onaj mali sprej plamenik da potpomognem. Nisam razmisljao izgleda da sam mu j... mamicu.
Aj sto je izgorio buzir na toj zici cetkica , al vjerovatno sam i otopio izolacije namotaja rotora . Opet neradi kako treba ,jos gore , samo okrene i zapusi .
Zurio umjesto razmisljao...
 
Nama je na Kzburu 400 stigao 18 kvadrata, i počela se topiti gumena izolacija pri dužem varenju.
Stavljen je od 25 kvadrata, i za sada se ne greje.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Jedno pitanje za iskusnije.
Da li kod zupcaste pumpe do semeringa dolazi ulje bez pritiska ili pod pritiskom?
Desilo se da je pocelo ulje da izlazi pored osovine, kad sam je otvorio opruga je spala sa semeringa ali mi razlog nije jasan.
Zurio sam da je sklopim pa nisam obratio paznju odakle dolazi ulje do njega, logicno mi je da nema pritiska tu, ulje ima ulogu da podmazuje lezaj samo...
Semering sam stavio nov.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Drugar je koristi u radionici, traje vec 2-3god, skoro profi da radi.
Sekli smo plocevine i svasta, greje se dobro...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ja nalosije iskustvo imam sa njixovom brusilicom,to ona za 3-4k din,tj bar je bila pre valjda 4 god kad je kupljena.Uglavnom potrosila par diskova i ode joj lezaj u glavi i zupcanike sjeb...Nisam hteo reklamirati,zupcanike i lezaj ja licno zamenio,posle je radila dobro jos 20-ak diskova,sto reznih sto brusnih,i nesto u motoru gecrkt ....nisu cetkice.
 
Nazad
Vrh