Alati i radionice

Jasic i Hugong su ozbiljni kinezi sa garancijom i servisom tako da je smešno porediti ih sa Stanliom (bez Olija).
 
Da li je bolja kupovina od Jasic-a, Hugonga, Kzubr??
[/URL]

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Kzubr najbolji za male pare :D Ili sam ja imao sreće za 110€ bolja kupovina nije postojala.Mislio sam da bude pomoćni da ne teglim Jasic,a 80% stvari završava on.

2,5 6013 i udri do zore,navarivao sam i nož na kašici Dur 600 4mm mu je već previše odvrnut do maksimuma 2 elektrode pa pauza :D Za kuću više nego ok,pa i za sitnu bravarija tipa kapije i slično više nego ok.

I 110€ otplati sebe posle prvog posla.
 
Koliko je to A, koliko sad kosta?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Zavrsavace kzubr pricu ako se za njega odlucis samo tako, jedino sto kablovi kratki sto dolaze uz njega...
 
Шта је практичније(свестраније, корисније..) CO2 или TIG, инвертер имам, Womax160. хоћу да купим плазму и једно од та два? Плазма је по мом мишљењу нешто најбоље што сам видео.

Послато са M2004J19C помоћу Тапатока
 
Plazma je preskupa,ako kupujes nesto za sebe da ponekad koristis za neko secenje,autogeno je mnogo bolji izbor.Sa plazmom ne mozes grejati nista,oblikovati,variti....Jedina prednost plazme je sto nema troskova sem dizni ,autogeno je tu puno skuplje zbog dopune gasa ,sad je oko 15 000 dinara dopuna onih velikih visokih boca,1 acetilen(oko 12-13k dinara),1 kiseonik(oko 2k din).Ali acetilen ti traje dosta dugo,ja sam potrosio 3 boce kiseonika na 1 acetilena,najvise sam sekao metal,nisam puno grejao nista niti vario.
 
Arkadije sto ne koristis BUTAN?
Naj vise radim sa butan i kiseonik grejem secem jeftino je
Regulator je oko 25e
Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ne koristim ja mnogo autogeno,cuo sam da se butan brze trosi,i pogotovo kiseonik ...e sad jel to tacno nzm.Sta ti kazes ?.Pretpostavljam da si koristio i jedno i drugo.Morao bih i dizne kupiti druge za butan ?.
 
Boca butana 12l traje bar dve kiseonika
Jeste treba drugi regulator i dizne to je sva mudrost
Bocu naspem na benziskoj 1000din
A kiseonik se nista brze ne trosi!!!
Naravno da moze da greje!!!! I to mozda nijansu dve slabije od acetilena ali je jeftiniji 13 puta
Iskreno acetilen koristim kad moram da hatlertujem isl


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Sekli su meni na jednom otpadu plocevine butanom i za vece debljine uopste nisam zadovoljan. Sad, dal je do butana ili do dizne to ne znam, a bas me zanima.
 
Gasno rezanje butanom je bolje, glatkije i preciznije i od plazme a slabije od lasera.
Time mislim, naravno, na mašine za rezanje. Loš kvalitet reza je posledica slabo naštelovanog brenera ili neodgovarajuće dizne prema debljini materijala.
Tako da butan radi dobar posao ali treba to podesiti kako treba.
 
Koja je onda prednost skupljeg acetilena?

Plazmom mi secu kruzno ploce od 12mm i 15mm u jednoj gvozdjari i tu sam prezadovoljan. Kad obradjujem posle na strug malo ga samo nozem prodjem i to je to.
 
Ljudi moji gvozdje ne sece ni BUTAN NI ACETILEN!!!!!
Oni malo ugreju i onda KISEONIK oksidira i izduvava!!!!!!!!!!!!!!
Ja cu butanom iz ruke odseci skoro kao plazma!!!!!!
Ali sam isekao kilometre brenerom!!


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh