Alati i radionice

O brusilici je rec,srednje snage...Polovan Metabo ili nov Einhell?
 
Јел ради још та фабрика? Иначе коју марку бургија препоручујете да се купују у квалитету,ово што се продаје по гвожђарама је чисти фушерај.

Putine probaj da nađeš FRA i IAT

http://www.alatns.rs/rezni_alat.php
http://www.ecomex.co.rs/rezni-i-brusni-alati/fra-cacak.html

Ovo što se prodaje od burgija sa oznakama Bosch, Metabo, Makita nije nizašta.
 
Prije par dana sam dobio neku veliku brusilicu bez ikakvih oznaka, po riječima vlasnika neispravna pa eto ako mogu da je popravim. On kupio na pijaci prije petnaestak godina, kaže nenormalno trese i bacio je na policu.

1_140891460_20140824_184718.jpg


1_140891460_20140824_184746.jpg


Krenem rasturati, sve izgleda uredu. Podmažem zupčanike, sastavim i ajd reko da je probam bez ploče. Mašina radi kao sat, mirnija od male AEG koju inače koristim. :osmeh:
Htio da je probam u gvožđu i tad skontam gdje boči. Neki biser je htio da prilagodi steznu maticu sa male brusilice i onako je odokativno navario pa obrusio. ::lose:: Pošto nije bilo balansirano na par hiljada obrtaja se toliko ritala da je bila neupotrebljiva.

1_140891460_20140824_184917.jpg


1_140891460_20140824_184839.jpg


E sad pošto nemam pojma jesu li te matice univerzalne za velike brusilice interesuje me odgovara li sa neke druge i znate li možda o kojem se proizvođaču radi?
Na slikama djeluje zelenije nego što jeste, boja je nekako između zelene i plave.
 
Meni liči na Bosh. Imam takvu (samo što je plava) pa ću sutra pogledati da li grešim.

edit: iz prethodnog odgovora je očigledno da grešim...
 
To su nareznice za vodovod.. Davno otisle u zaborav.. Sad se sve radi plasticnim cevima tako da se retko vise koriste...

Radio sam ja i sa njima vodovod ali je smesno koliko brze uradim instalaciju sa plasticnim cevima...



Da ti radapcigeri nisu nista posebno ali bas me briga ako ga izlomim kad kosta 600din a lezaj koji vadim kosta vise od njega.. :haha:
Moj nece skidati vise od 2 lezaja godisnje. Lane je trebao za kuciste rasipaca,pa smo se snasli. Sad 3 godine bez diranja kucista rasipaca,sluzice za berac i po koji lezaj od prednjeg tocka ili beraca ako ode u toku godine. Uzeo sam da imam,kad zatreba da ne zajmim.
 
Moj nece skidati vise od 2 lezaja godisnje. Lane je trebao za kuciste rasipaca,pa smo se snasli. Sad 3 godine bez diranja kucista rasipaca,sluzice za berac i po koji lezaj od prednjeg tocka ili beraca ako ode u toku godine. Uzeo sam da imam,kad zatreba da ne zajmim.
Ima jedan u selu sto stalno od tate uzima radapcigere. Cak mu je tata njemu i jos jednom majstoru pre 15-20 godina dao alat za servisiranje rashladnih uredjaja da se osamostali i pocne da radi belu tehniku, a on ga jos nije u celosti vratio, a ovaj drugi jos uvek radi sa tatinim alatom, nikad nece ni vratiti:ppozdrav:
 
Prije par dana sam dobio neku veliku brusilicu bez ikakvih oznaka, po riječima vlasnika neispravna pa eto ako mogu da je popravim. On kupio na pijaci prije petnaestak godina, kaže nenormalno trese i bacio je na policu.

Krenem rasturati, sve izgleda uredu. Podmažem zupčanike, sastavim i ajd reko da je probam bez ploče. Mašina radi kao sat, mirnija od male AEG koju inače koristim. :osmeh:
Htio da je probam u gvožđu i tad skontam gdje boči. Neki biser je htio da prilagodi steznu maticu sa male brusilice i onako je odokativno navario pa obrusio. ::lose:: Pošto nije bilo balansirano na par hiljada obrtaja se toliko ritala da je bila neupotrebljiva.





E sad pošto nemam pojma jesu li te matice univerzalne za velike brusilice interesuje me odgovara li sa neke druge i znate li možda o kojem se proizvođaču radi?
Na slikama djeluje zelenije nego što jeste, boja je nekako između zelene i plave.

Tih matica ima uglavnom po servisima električni alata,nekim pijacama ili vašarima,imaš dve vrste sa rupom fi 14 i fi 16 (mislim da su te dimenzije u pitanju davno sam merio), ja sam sebi za veliku nabavio od male brusilice i odgovara.Znači bitno je da izmeriš prečnik navoja gde naleže matica i po tome tražiš
 
Bravo im ga kad mogu tako. Inace ni po selu ne idem,imam tecu mehanicara i od njega pozajmim ali mi glupo da ga cimam jer i njemu u sezoni trebaju.
 
@Philby
Mi smo imali istu ovakvu,koja je i stara sigurno vise od 25 godina.Isekla je ko zna koliko i zavrsila karijeru pre nekoliko godina.Nosio sam je kod nekoliko majstora i nije mogla da se popravi.Na kraju ni ne znam da li je kod kuce ili je i ostala kod nekog majstora...
 
Hvala svima na odgovorima, ako je zaista bosch ili makita mislim da će izgurati još dosta godina kod mene. :ppozdrav:

Probao sam staviti maticu sa male brusilice i odgovara, izgleda da ta neće biti veliki problem za naći na pijaci.
Sad po uzorku moram tražiti ovu donju podlošku ili kako se već zove. Na maloj je ključ 17, a na ovoj 20 pa ne paše.
 
Nazad
Vrh