Alati i radionice

Meni pre liči da je do nakovanja i čekića. Jedno od ova dva je istrošeno je sa jedne strane (ove koja služi za odvijanje) tako da proklizava pri većoj snazi. Vremenom će krenuti i na 3 da zeza ako se koristi.
Onaj drugi je elektronika.
Slabo se razumem u tu materiju pa nisam ni kompetentan da komentarisem al sta god da je sramota je za tako ime da dva pistolja ne izdrze ni po godinu dana.
 
Slabo se razumem u tu materiju pa nisam ni kompetentan da komentarisem al sta god da je sramota je za tako ime da dva pistolja ne izdrze ni po godinu dana.
Kladim se da su u pitanju nakovanj i čekić. Ako se setiš napiši posle srevisa šta je bio kvar.

Izgleda da je Milfaki više izvikana nego što je stvarno kvalitet. Koliko sam gledao Youtube kanale većina Amerikanaca koji objektivno govore uglavnom nisu zadovoljni njihovim altima. Mada za te udarne kao važe za bolje... al eto. Očigledno ne. :)

Vidim ima u Lidl parkside zeleni za 9990, mislim da ću uzeti to. Koliko vidim većina ljudi ga hvali. Za to koliko meni treba verujem da će biti dobar.
 
Jedno pitanje za iskusnije:
Kako otvarate zz ležajeve da ih namažete a da ne oštetite taj plehić kojim je ležaj zatvoren? Kod ležajeva sa onom gumom nema problema, njih otvorim i vratim i ponovo sve dihtuje kako treba, dok ove metalne zaštite oštetim i onda ne dihtuje kako treba. Radi se o malim ležajevima iz ručnog električnog alata, konkretno 607, 628, 6201. Da li ih uopšte treba otvarati i dodavati masti ako su novi?
 
Ja busim sa strane,namazem ih sa nastavkom za duvanje guma od bicikla,posle ocistim nitro razredjivacem i zamaskiram silikonom ili slicno.tako radim vec godinama.vece lezajeve otvorim iako je metalni stit,ispraksa se vremenom.
 
Meni pre liči da je do nakovanja i čekića. Jedno od ova dva je istrošeno je sa jedne strane (ove koja služi za odvijanje) tako da proklizava pri većoj snazi. Vremenom će krenuti i na 3 da zeza ako se koristi.
Onaj drugi je elektronika.
Ja sam otvarao te udarne odvijace, nema tu sta da se potrosi , moze da se slomi , eventualno opruga , a snaga zavisi samo od snage motora , sto brze vrti , vise udaraca i jaci udarci , tako da je nelogicno na najjacem da je slabiji od setovanja na najsabijoj snazi zavrtanja.

Tu je jednostavna matematika , sto vise ampera u motor, jace zatezanje ili otpustanje , a to je problem milvoki alata , prije odlaze od konkurencije jer recimo makita i ostali konkurenti ne ide na tako veliko opterecenje motora , i vecinom je duzi vjek trajanja udarnih odvijaca.
 
Ja sam otvarao te udarne odvijace, nema tu sta da se potrosi , moze da se slomi , eventualno opruga , a snaga zavisi samo od snage motora , sto brze vrti , vise udaraca i jaci udarci , tako da je nelogicno na najjacem da je slabiji od setovanja na najsabijoj snazi zavrtanja.
Ima i te kako šta da se potroši. Pri svakom udarcu nakovanj klizi preko čekića opirući se snažnoj opruzi. Evo ovde se lepo vidi kako se istroši :


Takodje to što pri zavrtanju radi normalno jasno ukazuje na nakovanj i čekić. Više je koršćen za odvrtanje (možda je isto koršćen za odvrtanje i zavrtanje, ali svakako se više "mučio" pri odvrtanju) tako da je strana koja služi za odvrtanje pre istrošena. Istrošena je taman toliko da na 3 radi normalno, ali kada se dovede veći obrtni moment istrošene ivice nakovanja i čekića nemaju dovoljno trenja tako da proklizaju na manje Nm i samim tim udara nešto bez veze kako kaže Nebojša.
 
Ako je do mehanickog trosenja onda to moze Nebojsa za 2 minuta da utvrdi , odvije 4 vijka i vidi sta je unutra.


Ovaj majstor mi je najjaci , milvoki popravlja sa makitom :)
Razmisljao sam da otvorim da "bacim" pogled al ne bih cackao ipak, to djubre je placeno dosta para pa valjda ce biti toliko ljudi da priznaju neku garanciju kad vec prodaju smece za dobre pare.
 
Moj majstor već nekoliko godina koristi CP uadrni odvijač i bušlicu bez ikakvih problema, samo njegov obim rada je mnogo manji nego Nebojšin.

20200831-143845.jpg
 
Ti ne znaju kako da opisu proizvod i sta je u toj ceni ,2 baterija od 2ah ?,ili 5 ah ?.Inace nikad ne bih uzeo odvijac u toj snazi,pa i dosta slabiji u opciji 1/2 prihvat ,nego bar 3/4.
 
Ako je do mehanickog trosenja onda to moze Nebojsa za 2 minuta da utvrdi , odvije 4 vijka i vidi sta je unutra.
Pa može naravno. Ali on očigledno to želi da preposti profesionalcima.
Može npr. da dodje kod meni i dok on meni zameni dihtung na glavi Rusa, ja njemu zamenim nakovanj i čekić i termo osigurač koji je otišao na ovom drugom milfakiu. :)

Mene samo zanima da li sam bio u pravu sa dijagnostikom kvarova.
 
Pa može naravno. Ali on očigledno to želi da preposti profesionalcima.
Može npr. da dodje kod meni i dok on meni zameni dihtung na glavi Rusa, ja njemu zamenim nakovanj i čekić i termo osigurač koji je otišao na ovom drugom milfakiu. :)

Mene samo zanima da li sam bio u pravu sa dijagnostikom kvarova.
Evo pao dogovor u 3 reci 🙂
 
Jedno pitanje za iskusnije:
Kako otvarate zz ležajeve da ih namažete a da ne oštetite taj plehić kojim je ležaj zatvoren? Kod ležajeva sa onom gumom nema problema, njih otvorim i vratim i ponovo sve dihtuje kako treba, dok ove metalne zaštite oštetim i onda ne dihtuje kako treba. Radi se o malim ležajevima iz ručnog električnog alata, konkretno 607, 628, 6201. Da li ih uopšte treba otvarati i dodavati masti ako su novi?
U mnogo više slučajeva ležajevi na alatima propadaju zato što prašine upadne u njih, a ne što im fali mast. Kako god da vratiš štit biće lošije nego fabrički tako da ... ja to ne bih radio.
 
Nazad
Vrh