Akumulatori

Imao sam EXIDE u kolima 5 godina....odličan i onda se zaj...m i kupim crnog konja.Ja sam još veći...:sjasi:
 
Ja se vise ne oslanjam 100% na akumulator:

295rcrm.jpg


Ne moze samostalno da upali traktor, malo mu fali, trebalo je jos vecu redukciju da napravim, ali zato ovako i uz los akumulator pali sigurno.
 
Ja imam na 577 exide akumulator 100 ah ...
Odličan akumulator ali ovo su ovi novi s želatinom nema više kiseline..
 
@kremator
Mozak skola i takticki proracun.
Ja sam dobio i doradio robot za 6 , 12 i 24 volti , ostalo je ssamo da se isproba , a od probe sam odustao jer sam kupio par kablova od 50 kvadrata bakra , ssamo struja od auta ili 2 traktora i nebrini
 
@kremator
Mozak skola i takticki proracun.
Ja sam dobio i doradio robot za 6 , 12 i 24 volti , ostalo je ssamo da se isproba , a od probe sam odustao jer sam kupio par kablova od 50 kvadrata bakra , ssamo struja od auta ili 2 traktora i nebrini

Ma mogao sam bez problema da proracunam tacno sve, i da radi do kraja, ali napravio sam od onog od cega sam imao ::novac::, igrom slucaja sam nasao zupcanike na jednom vojnom otpadu u kraljevu, gledao delove za hidro cepac, a naleteo na ovo, masinica je i ovako odlicna, najbitnije mi je da ne gubim celo jutro na dopunjavanje akumulatora i razmisljanje iz kog ce puta da upali, a radi se o imt-u 533, koji ne voli minus i mraz.
Ubrzavao sam mu i pojacavo alnser, ali sad kad mi je black horse pri kraju, pa rekoh sto da ne , sa ovim ce da "prezimi" i odradi sledecu godinu, cela spravica je izasla oko 45e, e motor je od mlina i cirkulara, isplatice se ona svakako, produzice vek svakom buducem akumulatoru, i jos vaznije sacuvace mi nesto zivaca :osmeh:.
 
imam brata autoelektricara i kaze na EXIDE ni jedna reklamacija na ostale koliko oces, na kombaju mi crni konj sad po ovoj ladnoci ni da bekne a i top la kupljen letos na Torpedu bas nije jako veseo
 
Nemojte tako... Kupujmo domace! :haha: Pa nije valjda blek hors toliko los da nece ni da bekne? Nemojte sad da izadjem napolje i propalim aZdahu-142 sa crnim konjom! :osmeh: Tomice brat ti radi kod Mezeia?
 
@kremator
koliko treba minimalno obrtaja pokrenuti kardan da bi traktor upalio bez anlasera?

Pozaboravljao sam tacne odnose broja obrtaja, odgovoricu ti sutra.

---------- Poruka napisana 23-12-11 u 13:46 ---------- Prethodna poruka je 22-12-11 at 23:04 ----------

Trenutno je situacija ovakva:
e motor je na 1430 o/min, preko kaisa se spusta na 343 o/min, dalje preko zupcanika na 105 o/min samog kardana.
Posto traktor ima odnos izmedju motora i vratila 1:2.78, onda se dolazi do konacnih 292 o/min samog motora.
Tako da mislim i da bih sa nekih 80/5 obrtaja kardana traktor upalio, ali za hladne dane bolje je da ga zajedno sa alnaserom potera na veci broj obrtaja, brze upali.
 
pozdrav ljudi.

imam jedno pitanje u vezi akumulatora, naime imam akumulator black horse 97Ah koji je namjenjen za imt-542 i kupljen je prije nekih 2godine nov. starom covjek bio neke pare duzan pa su se tako nagodili da mu ovaj dao akumulator iz svoje trgovine. danas kada sam provjerio akumulator on je bio totalna nula. probao sam da ga napunim ali on je i dalje nula. kada sam promjenio kiselinu u njemu onda je pokazao znakove zivota ali nisam probao da palim traktor na njega. akumulator sam isprao vodom i nasuo kiselinu. interesuje me dali ce ovaj akumulator da radi ispravno kakva su Vasa misljenja.
pozdrav
 
pa ima kako je stojao u toploj garazi sigurno 24 mjeseca ali nikad nista nije upalio a donesen je nov iz trgovine.
 
Dzabe je sve,mozes probati,al' sumnjam u pozitivan ishod za vas...napravljeni su da izdrze maximalno 25 meseci.
 
Nazad
Vrh