Ajnslag tockova

Vozio sam traktora i traktora od 18 do 220 konjskih snaga i od svih ja mislim da je MF 245 imao najveci ajnslag on gotov skroz upravi tockove sa prednjim mostom!!!!
 
pa lepo se vidi da se kod đon dira sa povečanje ajnslaga povečava i nagib točka što mu itekako pomaže pri skretanju to vam je isto kao i kod marcedes automobila stim da kod automobila postoi raspon , nagib i zatur točka a kod večine traktora samo raspon a evo đon dir ima i nagib
 
pa lepo se vidi da se kod đon dira sa povečanje ajnslaga povečava i nagib točka što mu itekako pomaže pri skretanju to vam je isto kao i kod marcedes automobila stim da kod automobila postoi raspon , nagib i zatur točka a kod večine traktora samo raspon a evo đon dir ima i nagib

Jah, baš tako, pričao sam ranije na temi o tome kada sam gledao jedan JD 2040S, sjeo ja i krenuo da motam, pa motaj, pa motaj, a točkovi se uvrnuli baš kao kod starih mečki, skroz se ukosili, slično kao što oni veliki grederi imaju. Totalno dobro rješenje, jedino što mislim da bi na asfaltu skroz jako trošilo gume sa strane.
 
90 stepeni je nemoguce smotati. Sve zavisi od stanja sponi i spojeva i geometrije tockova. Kada traktor zaokrece,vrsi se veci pritisak na prednje tockove zbog tezine motora tako da inzinjeri koji konstruisu upravljacki sklop nikako ne stavljaju fabricki tolike uglove zaokretanja.Naravno, unutrasnji tocak uvek ima VECI ugao zaokretanja od spoljnjeg ali to je zbog manjeg trosenja pneumatika i pravilne geometrije tockova. Kad je hidraulicni prenos onda mozda i moze da se smota dosta,kad je puzni mehanicki onda tesko. To vam kaze student saobracajnog fakulteta ;)
 
Meni na t40 imao sam jako mali ajnslag kao sto uostalom svi imaju.Sada sam ugradjivao hidro volan ustvari to je jos u zavrsnoj fazi i kada sam skinuo sponu koja je vezivala tockove i upravljac tockovi su za jos jednu trecinu imali vise ajnslaga skoro kao 565 sto sam imao.Podigao sam tockove tj prednj deo traktora i pokusao da obrnem i sve lepo sljaka,kardani pogonski lepo rade.Posle sam gledao i razmisljao pa nemoguce da birus ostavio rizika za prednji diferencijal tj da nije stavio blokirac za ajnslag.I kao sto sam i mislio ima blokirac na dobosu na oba tocka ito belegija znas kakva.Sada mi tockovi idu do blokade i ima ajnslag nedaj boze.Znam da ce mnogi reci da je to fabricki stavljen tako mali ajnslag ali ja sam povecao jer sam imao dosta veliki cilindar pa ako nesto rikne menjacu sta da radim.Bice slika danas
 
Pa ja sam ljubitelj rusa in eznam tacno kako idu oznake za MF znam da je 60 konja,nema kabinu i to je to.Sto se upravljaca tice ima orbitrol ali i puz tj mehanicki volan cija je osovina takodje i osovina za pokretanje orbitrola znaci vratilo ide kroz mehanicki i ulazi u orbitrol tako u nekom slucaju da otkaze orbitrol tj hidraulika moze da se odvuce do kuce.Skidam kapu za ideju.Pomocni volan ja zovem upravljac koji nije orbitrol nego sistem kao kod auta.A drugarov MF nema prednju vucu iako ja licno mislim da je imao pa je negde dobro sleteo i sve to lepo pokidao pa mu stavili samo zadnju.Ne radi mu ni blokada a ima dosta mesta na prednjem trapu koja su varena cak i oba cilindra na kuglama su lomljeni i tako na nekoliko specificnih mesta sto bi ja reko da je on dobro roknut negde mozda cak razbijen prednji diferencijal ali ovaj kupac je to skarabudzio i uvezao ga kod nas.Traktor je lep zaista,vuce on kao lud pun dizel nema grejace ma san ali.....jebes traktor koji ima 60 konja a nema prednju vucu.
 
IMT 560 IMAmasli ajnslag zbog malog hoda klipa . Moj komsija rasklopio klip izvadio neku cauru kuja je nesto ogranicavala ponovo sastavio i drugi traktor.:bravo:
 
30dl9xl.jpg
 
Nazad
Vrh