Agrotehnika u soji

Odg: agrotehnika u soji

Pitanje za Voju, koji prinos je Rubin imao u tvom kraju?
Kod mene u Rumi u ogledu prinos za 700kg veći od Balkana po ha.
 
Odg: agrotehnika u soji

pokazuje redove što je otišlo u vlagu,problem je ova što je u suvom.Tu se sad javlja nejednako nicanje :nono:. Nezgodno za prskanje, a i za sazrevanje.
 
Odg: agrotehnika u soji

radin, U makroogledu u Rumi Rubin (II grupa zrenja) je imao prinos od 5313 kg/ha, a Balkan (I grupa zrenja) 4575 kg/ha ili 712 kg/ha manje, na Rimskim Šančevima Balkan 2594 kg/ha, a Rubin 3086 kg/ha. Nova sorta Iskra NS-L- 210284 (I grupa zrenja) 3513 kg/ha na Rimskim Šančevima i 4592 kg/ha u Rumi.
 
Odg: agrotehnika u soji

Vojo, znači Rubin znatno bolje standarda (Balkana).
Imaš li još neke rezultate o prinosima drugih sorti?
 
Odg: agrotehnika u soji

Imam prinose svih 19 NS sorti i linija soje na 23 lokaliteta za 2008. godinu. Rimski Šančevi, Bečej, Sombor, Karavukovo, Titel, Bački Maglić, Vrbas, Bačka Topola, Subotica, Senta, Pančevo, Kovin, Vršac, Hajdučica, Zrenjanin, Kikinda, Ruma, Laćarak, Kukujevci, Šabac, Loznica, Bijeljina i Banja Luka.
 
Odg: agrotehnika u soji

voja je napisao(la):
Imam prinose svih 19 NS sorti i linija soje na 23 lokaliteta za 2008. godinu. Rimski Šančevi, Bečej, Sombor, Karavukovo, Titel, Bački Maglić, Vrbas, Bačka Topola, Subotica, Senta, Pančevo, Kovin, Vršac, Hajdučica, Zrenjanin, Kikinda, Ruma, Laćarak, Kukujevci, Šabac, Loznica, Bijeljina i Banja Luka.

Jel se mogu dobiti ti rezultati?
 
Odg: agrotehnika u soji

cime da prskam soju protiv samoniklog suncokreta a soja je nikla?
 
Odg: agrotehnika u soji

kloki je napisao(la):
cime da prskam soju protiv samoniklog suncokreta a soja je nikla?
Harmony 75-WG zadovoljavajuce suzbija samonikli suncokret 8g./H + Trend
 
Odg: agrotehnika u soji

Ako nije Rimi onda pulsar rastura! A trebalo bi da znas koju sortu suncokreta si sejao prosle godine!
 
Odg: agrotehnika u soji

sejao sam prosle godine gricko moja reprodukcija znaci sa tavana sto bi rekli narodski.
 
Odg: agrotehnika u soji

Danas poprskana soja 1l/h flex+8g.harmony[bolje reci veceras].Sirak ceka da izadje jos koji.
 
Odg: agrotehnika u soji

ostalo mi jos 2kj soje da poprskam sirokolisno el ima neko predlog? Bitno da pakovanje hemije bude dovoljno a ne previse za 2 kj nebi da cuvam za dogodine, inace moja dobitna kombinacija je kobra 0,25l harmony 4g po kj i to mi je taman mera za 4 jutra sad mi ova dva strce.
 
Odg: agrotehnika u soji

imam, al mi ostane pola mere po litre kobre i 8 g harmony da cuvam za dogodine a to hocu da izbegnem, rec je o pakovanju hocu da kupim liru dve, tri necega i da to uklopim za dva kj
 
Odg: agrotehnika u soji

fali 2 dcl i ostaje 12 meseci u zemlji al obavio sam ogrebo se 1,5dcl kobre i uzo 0,5l pivota
( sve to na 2kj) pa ce vidimo
 
Odg: agrotehnika u soji

kazu da se razlozi za 160 god ,nikad nisam skonto ko to proveri ,kako to znaju :sta: elem za pulsar mi je apotekar danas tako rekao a za pivot prporucena kolicina je od 0,8 do 1l po h kada ide cist, moja mera je ipak malo manja 0,56
 
Odg: agrotehnika u soji

sasa22 je napisao(la):
kazu da se razlozi za 160 god ,nikad nisam skonto ko to proveri ,kako to znaju :sta: elem za pulsar mi je apotekar danas tako rekao a za pivot prporucena kolicina je od 0,8 do 1l po h kada ide cist, moja mera je ipak malo manja 0,56
Pivot oko 1 god.Ako to gledas , a trebalo bi onda nemoj da gledas kroz prste, navijacki i koliko ce ti ostati-100-500gr.
 
Nazad
Vrh