Agro Dan

E moj prijatelju,pa sve rade naopako i sa dugorocnim ciljom da uniste ovo malo jada sto je ostalo od poljoprivrede,a i od ove zemljice zvane Srbija.
Palo mi je na pamet da trazim kredit za setvu secerne repe...neka se bece i cude.Valjda ce im biti jasno da smo ukapirali zajebanciju.Da me pogresno ne shvate vocari u Vojvodini,nemam protiv njih nista licno i zelim im sve najbolje,ali ako je strateski interes ove lude zemlje da od zitnice stvote ,,vocarski raj,,e,tu neko nekoga istinski z......a i to u zdrav mozak.To ni Zaharije ne moze da objasni.
 
::jako_besan::::jako_besan::::jako_besan::ma jad i beda,doneli odluku da daju bespovratno 1000 plastenika u Sjenicu, a svi znate kakve su ovde temperature,sad treba verovatno da razoremo pasnjake i da prodamo krave i bikove pa umesto sira i mesa da pocnemo da gajimo paradaiz i papriku,u ovoj zemlji se neko ozbiljno zajebava sa nama.
 
Da nije zalosno bilo bi smesno....!!!

Ovo je sigurno off,ali ne mogu a da ne ponovim.......guraju nas u provaliju i za to je neko placen i to oho-ho.
 
Ljudi polako, ima voca itekako iznad reka. Nije sva zemlja I klase, ima i peska koliko oces, i tu samo neko voce moze. Ima i vinograda i oduvek ih je bilo. Pomenucu samo Vrsacki reon, pa Suboticki, pa fruskogorski. Puno se gaji i jabuka. Ima i ostalog. Nisu to neke velike povrsine ali ih ima. I to sto neko dobija, ne znaci da neko gubi. Ima tu drugih problema, a to je kod onih sto raspoeljuju sredstva, na koji to nacin rade, ali ovo nije mesto za sirenje te price.
 
Slažemo se mi sa tim, i "marko22" ponavljam u ime svoje i ime svih kolega da mi nemamo ništa protiv vojvođanskih voćara, ali shvati jedno, ja posedujem preko 15 hektara zemlje bogom dane za voće, na prosecnoj nadmorskoj visini od oko 420 do 450m. To bi mogla da bude industrija brate. Moj zivotni standard je u gradu opao 4,5 puta u odnosu na pre sedam godina, i cilj mi je da se ozbiljno posvetim voćarskoj proizvodnji. Planiram da nakon zasađenih 3 hektara voća pobegnem iz ovog j.....g grada i budem svoj na svome. Polako sam počeo da zasađujem parcele, ali bi to bilo mnogo brže i bezbolnije kada bi se podržalo kreditom, ali naime takvi krediti kod nas imaju neki grejs period od 12 meseci, a kada u banci pitam za kredit službenici me gledaju kao da im tražim bubreg na zajam.
Ove godine je cena maline bila u početku 74 dinara, proizvođači nezadovoljni pa izašli na ulice, država poslala žandarmeriju na njih da ih tuče. A zašto. Eto prost odgovor, država je otkupljivačima maline poslala rešenja da od kilograma otkupljene maline plate državi 30 dinara, a to sve da bi se napunio budžet za isplatu dugovanja vojvođanskim ratarima (bez uvrede). Šta to znači, do kada će seljak da bude gažen?
Slažem se i da je ovo otišlo predaleko, i da ovo nije tema za ovu priču...
 
@ razarach
Čemu ovoliki offtopic, ne razumem, za sve što si piso postoje već teme na forumu, a ti si baš odabrao da o svemu malo napišeš u temi o emisiji Agro dan. Upotrebi pretragu na sajtu, videćeš da teme o ovome svemu postoje na forumu, nemoj pogrešno da rzumeš, nije zabranjeno da se piše o bilo čemu što ima veze sa poljoprivredom, ali sve u svojoj oblasti.
 
Ne mora sve da se razume.
Ja bi sad nešto trebao da odgovorim na gore pomenuto ??


68gcgw.jpg
 
Ako ste saglasni da i mi nešto kažemo :osmeh: . Podržavamo svaki vid rasprave samo dok je konstruktivna, razložna bez vređanja. Ovo jesu stranice emisije, ali nema ništa lepše kada ima reakcija na neku informaciju. U svakom slučaju i novii je u pravu ima na ovom forumu odeljaka gde se priča i o ovim stvarima, ali možda ne idu svi na sve, kao što sasvim sigurno ima forumaša koji još nijednom nisu bili na stranici Agro Dana, kao što i ja još nisam pregledao sve stranice foruma. Doduše za takav poduhvat trebalo bi sad već jedan radni vek :ppozdrav:. I da ne dužimo ni mi novi Agro Dan...
P.S.
Ostali smo dužni odgovor za marko22, 10 miliona evra gubitak na jabukama u slučaju da se sve bace, kao što neće. Dakle biće prodate kao II ili III klasa, otiće u rakiju, sokove itd. Još jednom pozdrav za sve koji nas gledate i hvala.

 
Država utvrdila minimalnu cenu hleba.
U pripremi propis po kome će biti obavezno osiguranje grla stoke kupljenih od podsticajnih sredstava države.
Hibridi Pioneer-a na trećini njiva u Srbiji.
 
Poštovani,
Obaveštavamo Vas da se od danas 03.10. vraćamo na staru šemu realizacije emisije. AgroDan ćete ubuduće moći da pratite svaki dan, 7 dana u nedelji. Još jednom Vas pozivam da nam ukoliko imate pitanje ili neku informaciju slobodno prosledite na naš mejl: urednik.agrodan@gmail.com, a mi ćemo se potruditi da nađemo i objavimo odgovor. Želimo i da se zahvalimo svima koji nas redovno prate na ovim stranicama
Svako dobro
Tibor Petrik
urednik

 
Nazad
Vrh