Agrimax kukuruz

Ja imam na jednom mestu Rabinu 3,5 jutara, poceo bio da berem i klipovi bili odlicni kao i rod, kako sam se priblizavao sredini njive sve vise klipova sa po 10 zrna i bez zrna pa sam napustio i ostavio za kombajn, pa kako mu bude, pre nedelju dana vlaga bila 27 juce merena 17

- - - - - - - - - -

Ovo je sa prvih 4 reda na njivi 400m duzine, pun kos beraca


zatim je usledilo losih 4 reda, pola kosa i tu sam napustio branje
 
agrimaks rabina , 10200kg skinuto sa 5,5lanaca, vlaga 12%... pre ovoga sam skinuo pionire ,slicna kilaza ,ali sa 3,5lanca, vlaga bila od 12.5 do 13.5%...
 
Evo da napisem i moje konacno misljenje o agrimax hibridima,kao sto sam ranije napisao imao sam blast i duna,imao sam i jednog i drugog u losem i u dobrom zemljistu(predusev duvan i kukuruz).U losem zemljistu pokazao se jako losim i jedan i drugi klipovi nikakvi sa malo zrna skroz izvijeni, uvijeni,posto sam brao beracem na blastu jedva da je ostao zrna,prinos nekih 15 meteri plus oko 300kg zrna na dnu prikolice,Duna to je posebna prica, u zivotu takav klip nisam video tanki ,sa jedva zrna,kad bih preracunao pa sa 1.5 jutra 25meteri.E sad, imao sam 4 reda pored d11 gde je predusev bio duvan,tu je malo drugacija prica,klipovi veliki ali tanki,puno zrna ali ni blizu nije kao d11.Na drugoj njivi gde 20god.nije bilo kukuruza(basta)imao sam 8redi Blasta ostalo d11,tu je blast bio bolji od pionira(bolja oplodnja).Zakljucak,probao sam, ali ga vise necu sejati.Da ,jos jedno,imaju relativno slabu stabljiku a klip dosta visoko pa je bilo i polegnuto u krugovima.
 
Ja sam isto uzeo za probu Agrimax Rabinu, za par dana će doći i ona na red za skidanje, na izgled neizgleda loše.
Zaboravio sam da napišem, skinuo sam Agrimax Rabinu, ali nije nešto posebno, imao sam 2750kg po jutru, nije da nisam zadovoljan, jer su mi ostale domaće sorte zp 606 i ns 640 dali samo 2000kg po jutru. Rabina je izgledala odlično ali ipak nemože ni u kom slučaju da se miri prinosom sa Dkc i Pionirom. Ja najverovatnije da iduće godine neću da sejem ni zrno domaćih hibrida, ali ako neko voli domaće hibride Agrimax Rabina je jedan od boljih.
 
Procitao sam sve postove o agrimax hibridima i primetio sam da ljudi i nisu nesto preterano zadovoljni sa njim. Moj komsija je prosle godine najbolje prosao sa blastom(imao je veci rod i od pionira i od as-a). Ove godine ce da seje agrimax na 60% parcela i to blast da vrse i dunu za berbu beracem. Ja sam mislio ove godine da eksperimentisem sa dunom na 2ha,jel se zna koja je cena semena?
 
Ja imam na jednom mestu Rabinu 3,5 jutara, poceo bio da berem i klipovi bili odlicni kao i rod, kako sam se priblizavao sredini njive sve vise klipova sa po 10 zrna i bez zrna pa sam napustio i ostavio za kombajn, pa kako mu bude, pre nedelju dana vlaga bila 27 juce merena 17

- - - - - - - - - -

Ovo je sa prvih 4 reda na njivi 400m duzine, pun kos beraca


zatim je usledilo losih 4 reda, pola kosa i tu sam napustio branje

ljudi ja gledam i mogu da kazem da je ovo na 1 slici super 2 slika sta reci ako je za utehu sa druge slike izabrati 10 najlosijih klipova e teko je moje najbolje bilo

- - - - - - - - - -

Procitao sam sve postove o agrimax hibridima i primetio sam da ljudi i nisu nesto preterano zadovoljni sa njim. Moj komsija je prosle godine najbolje prosao sa blastom(imao je veci rod i od pionira i od as-a). Ove godine ce da seje agrimax na 60% parcela i to blast da vrse i dunu za berbu beracem. Ja sam mislio ove godine da eksperimentisem sa dunom na 2ha,jel se zna koja je cena semena?

oko 3500 sa insekticidom
 
Opasno su krenuli u reklamnu kampanju,ne prodje neka emisija a da se oni ne pojave.
Vec su dosadni,kod mene su stvorili kontraefekat!
 
Pa kad se nesto mnogo reklamira, onda to stvara odbojnost.

Kako su krenuli, ja mislim da ce biti i naredne nedelje, u jednoj od one 2 najgledanije emisije.
 
ja 8 godine sejem razne hibride i nisam imao kukuruz ni zrnce, e sada ovu godinu strani hibridi zp i ns ne a do agrimaxa jos nisam stigao :)
 
Pre neki dan u poljoapoteci gde kupujem redovno vidim Agrimax hibrid Duna. Morao sam da pitam vlasnika zasto je nabavio ovaj hibrid. Kaze:"Ma traze mi ljudi, raspituju se... Navukli se na pricu o duzini metlice u reklami na tv-u...".
Tako da reklama neke odbija, a neke privlaci...
 
Kad je krenuo kukuruz s proleća mene je oduševio brzinom rasta, terao je po dva priperka u visini stabljike i po 3-4 klipa u odmetanju, ali onda dodje ono sranje od vremena i stade, slabo se oprasio ka sredini njive dok je sa krajeva bio odlican, al opet ga je bilo kod nas za razliku od pionira. Sto mi si takodje svidelo kod ovog kukuruza ni jedno zrno nije bilo kvarno prosle godine

- - - - - - - - - -

Kad je krenuo kukuruz s proleća mene je oduševio brzinom rasta, terao je po dva priperka u visini stabljike i po 3-4 klipa u odmetanju, ali onda dodje ono sranje od vremena i stade, slabo se oprasio ka sredini njive dok je sa krajeva bio odlican, al opet ga je bilo kod nas za razliku od pionira. Sto mi si takodje svidelo kod ovog kukuruza ni jedno zrno nije bilo kvarno prosle godine
 
Sejao sam na jednoj parceli 8 vrsta okolo Dunu a u sredini D11. Nisam pristalica Pionira i ne sejem ga mnogo,ali Agrimaks vise nece u moje njive. Sami zakljucite koliko sam zadovoljan Agrimaksom.
 
Nazad
Vrh