Самоходне косачице

какав мотор предлажете да јој метнем? море ли кипор од 8кс или нека хонда?

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
ево ако нешто може да вам помогне....
b4a9ca99828ea7e4428f228c28cf46b9.jpg


Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Drugari, treba mi kuciste menjaca za Nibi Bruno kosacicu, puklo mi na onu stranu gde dolazi rucica blokade. Ima li ko? Ili zna.neko gde moze da se.zavari?

Poslato sa HUAWEI VNS-L21 uz pomoć Tapatoka
 
Ko je proizvodio Olympia kosacice? Nazivaju ih BCS Olympia, jel to Italija, ili kod nas neko pravio po licenci (kao odzaci sto su). Kakve su te kosacice u odnosu na Figaro, Odzaci i ostale... neko je napisao da je BCS najbolji, pa Bertolini itd (a da Figaro i Odzaci ne valjaju)... sta je sa ovom Olympijom?
 
Olimpija je italijanska ali nije vezana za BCS to su dvije različite kosačice. Odžaci su licenca figara. Sad koja je najbolja to je diskutabilno. Svakom je najbolja ona s kom je imao iskustva. Po kvalitetu bi trebao BCS najbolji al je najskuplja. Ako kupuješ gledaj da je u što boljem stanju.
 
Ma BCS je najbolja,ja je imam već 7-8 godina i mogu reći da je lako raditi s njom jer je lagana na ručkama u odnosu na druge kosilice i kad se traži onda samo tražiti dizel,nikakav benzin ili petrolej jer s tim stalno neki problemi ai benzinka voli da popije i to dosta.
 
A jel imate iskustva sa ovim novim korejskim (kineskim) dizel motorima na kosacicama, jel to valja? vidim neki ih stavljaju na takve kosacice tipa BCS, FIgaro, Poljostroj
 
ја имам један такав мотор од агрегата (купио са га поквареним агрегатом), уопште не делује лоше, лепо ради, а и прилично је робустан, е сад како се показао у пракси, и на машинама не знам... али мислим да то није лоше...
 
Ja koristim Bücher M200 iz 1979 godine. U našem kraju inače brdovitom, je to najpoznatija kosačica, kultna Buherica.
To su bile prve koje su se pojavile, a bile su i kvalitetne. Inače su Švajcarske proizvodnje.
Kasnije je Sip počeo proizvoditi po licenci.
Dobra je za brdo i za manje parcele. Ima savršen mjenjač sve na jednoj ručici.
 
Prvi put čujem za taj motor na BCS.Ja u svoju nalijem pun rezervar i kosim cijeli dan i dodjem kući i vidim da je ostalo još malo goriva.
A evo ljute mašine,ide svagdje ko koza....
http upload image
Моја такође на себи има фабрички дизел Ломбардини мотор .
Продао сам жетвени уређај, ротациона коса јој је заузела место на њиви.
Бцс паркиран , задњих пар година по који пут с упали и то је то.
Ако некоме треба може да буде на продају.
 
Trebala bi mi neka manja freza za bastu i u plasteniku da moze proci, tipa mali Goldoni 8ks, tako nesto, gledao sam po oglasima ima svasta ali cene katastrofa, sta bi bilo pametno?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
To je odlicna cena...
Ja sam pre 2 godine platio 900€ nju i frezu, doduse sa novim motorom na njoj i promenutom lamelom.

Poslato sa WAS-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh