Парадајз

Zamolio bi za pomoc, dali je ovo plamenjaca kod paradajza ili se radi o neku drugu bolest.
34e327e0d4a0139cbf6bb734443df291.jpg
45d27a58d043c52554876ab82f53fb69.jpg
8d822951bd074d76e70dca10b6776400.jpg
7ecccb0665920a7ba9a644c759de55d4.jpg
b15251f440e2695af482f65210ec9eb3.jpg


Sent from my SM-J530F using Tapatalk
Oberi sav paradajiz i uzmi skor on jedini moze pomoći.... Kareca ti je 14 dana ali ima kuarativno i pdotektivno dejstvo

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока
 
score je malo skuplja varijanta ima i nesto jeftiniju varijantu od galenike ista akt, materija..zove se..sekvenca e sad dal isto uradi ko score neznam,,
 
Ima 10 zamena sto ja znam. Svaka uradi isto. Najjeftiniji je bio hemokonazol od Hemoveta, dok ga Agromarket nije kupio. Sada guraju vise Siguru kinesku varijantu.
 
meni liči na bakterioznu plamenjaču, koliko vidim plodovi nisu zaraženi, to nije phytophthora infestans i preparati na bazi mangana i cinka neće ništa uraditi. jako zaražene grane iseci, poberi plodove i uradi tretman preparatom na bazi bakar oksihlorida da zaustaviš širenje
 
Marko 79 u pravu si za plodove, nema za sada ni jedan truli plod.U subotu sam ubrao zrele plodove bez ni jednog trulog a nema ni zelenih trulih , oprskao sam sa Quadris i za 7 dana cu ponoviti jos jednom sa Quadris pa videcu rezultate.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
A niko ne koristi folio gold? Jeste skuplji, ali koliko sam citao, pokriva celu "bastu", i ne samo plamenjacu...
 
jako je važno pokušati postaviti najpre ispravnu dijagnozu, da bismo se opredelili za pokušaj lečenja zasada, odnosno odgovarajući preparat. klasična gljivična plamenjača paradajza phytophthora infestans je vrlo agresivna bolest i širi se na sve nadzemne delove biljke, tako da bi prema stepenu oštećenja lišća koje vidimo gore na slici moralo biti zaraženih plodova, delova stabla i cvetnih grana. nekroza tkiva koja se, kao na gornjoj slici, širi sa krajeva lista prema sredini, bez širenja u ovoj fazi bolesti na druge nadzemne delove biljke, tipičan je školski primer bakteriozne plamenjače, koje ove godine ima veoma mnogo širom regiona, koju jedino mogu zaustaviti preparati na bazi bakra, tj. bolest se može držati pod kontrolom i neće se odraziti na prinos u velikoj meri. Tretiranje klasičnim fungicidima neće pomoći ništa, ako sam u pravu, s tim što se naravno ograđujem u smislu da je ovo mišljenje samo nakon uvida u nekoliko gornjih fotografija.
 
meni liči na bakterioznu plamenjaču, koliko vidim plodovi nisu zaraženi, to nije phytophthora infestans i preparati na bazi mangana i cinka neće ništa uraditi. jako zaražene grane iseci, poberi plodove i uradi tretman preparatom na bazi bakar oksihlorida da zaustaviš širenje
Kako mislis bakteriozna palamenjaca, ima vise bakterioza paradajza. Koji joj je latinski naziv?
 
Samo da napomenem da je Quadris dosta usporio sirenje plamenjace, i mogu da kazem da sam vrlo zadovoljan sa rezultatom ,a danad sam ponovio prskanje jos jednom jednom, i jos uvek nema niti jedan truli plod.Naravno pre prskanja malo berbe za salatu :).
185cb858c880ed695aaff51c81d4e418.jpg
189dec211b8119b635fe809024288299.jpg


Sent from my SM-J530F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh