Парадајз

topalovic

Moderator
Učlanjen(a)
26 Apr 2009
Poruka
2.657
Zamolio bi za pomoc, dali je ovo plamenjaca kod paradajza ili se radi o neku drugu bolest.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk
Oberi sav paradajiz i uzmi skor on jedini moze pomoći.... Kareca ti je 14 dana ali ima kuarativno i pdotektivno dejstvo

Послато са Redmi Note 4 уз помоћ Тапатока

skal

Član
Učlanjen(a)
8 Avg 2010
Poruka
975
score je malo skuplja varijanta ima i nesto jeftiniju varijantu od galenike ista akt, materija..zove se..sekvenca e sad dal isto uradi ko score neznam,,

bojcetic

Član
Učlanjen(a)
14 Jan 2009
Poruka
12.969
Ima 10 zamena sto ja znam. Svaka uradi isto. Najjeftiniji je bio hemokonazol od Hemoveta, dok ga Agromarket nije kupio. Sada guraju vise Siguru kinesku varijantu.

marko79

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Maj 2017
Poruka
22
meni liči na bakterioznu plamenjaču, koliko vidim plodovi nisu zaraženi, to nije phytophthora infestans i preparati na bazi mangana i cinka neće ništa uraditi. jako zaražene grane iseci, poberi plodove i uradi tretman preparatom na bazi bakar oksihlorida da zaustaviš širenje

bobanmkd

Novajlija
Učlanjen(a)
3 Jan 2016
Poruka
27
Marko 79 u pravu si za plodove, nema za sada ni jedan truli plod.U subotu sam ubrao zrele plodove bez ni jednog trulog a nema ni zelenih trulih , oprskao sam sa Quadris i za 7 dana cu ponoviti jos jednom sa Quadris pa videcu rezultate.

ns10

Član
Učlanjen(a)
20 Jan 2011
Poruka
276
A niko ne koristi folio gold? Jeste skuplji, ali koliko sam citao, pokriva celu "bastu", i ne samo plamenjacu...

marko79

Novajlija
Učlanjen(a)
28 Maj 2017
Poruka
22
jako je važno pokušati postaviti najpre ispravnu dijagnozu, da bismo se opredelili za pokušaj lečenja zasada, odnosno odgovarajući preparat. klasična gljivična plamenjača paradajza phytophthora infestans je vrlo agresivna bolest i širi se na sve nadzemne delove biljke, tako da bi prema stepenu oštećenja lišća koje vidimo gore na slici moralo biti zaraženih plodova, delova stabla i cvetnih grana. nekroza tkiva koja se, kao na gornjoj slici, širi sa krajeva lista prema sredini, bez širenja u ovoj fazi bolesti na druge nadzemne delove biljke, tipičan je školski primer bakteriozne plamenjače, koje ove godine ima veoma mnogo širom regiona, koju jedino mogu zaustaviti preparati na bazi bakra, tj. bolest se može držati pod kontrolom i neće se odraziti na prinos u velikoj meri. Tretiranje klasičnim fungicidima neće pomoći ništa, ako sam u pravu, s tim što se naravno ograđujem u smislu da je ovo mišljenje samo nakon uvida u nekoliko gornjih fotografija.

Svabo

Član
Učlanjen(a)
26 Maj 2015
Poruka
39
meni liči na bakterioznu plamenjaču, koliko vidim plodovi nisu zaraženi, to nije phytophthora infestans i preparati na bazi mangana i cinka neće ništa uraditi. jako zaražene grane iseci, poberi plodove i uradi tretman preparatom na bazi bakar oksihlorida da zaustaviš širenje
Kako mislis bakteriozna palamenjaca, ima vise bakterioza paradajza. Koji joj je latinski naziv?

bobanmkd

Novajlija
Učlanjen(a)
3 Jan 2016
Poruka
27
Samo da napomenem da je Quadris dosta usporio sirenje plamenjace, i mogu da kazem da sam vrlo zadovoljan sa rezultatom ,a danad sam ponovio prskanje jos jednom jednom, i jos uvek nema niti jedan truli plod.Naravno pre prskanja malo berbe za salatu :).

Vrh