Парадајз

Rio grande nemoze dase poredi sa ovim toje stara sorta nije losa al jedno 30% manji prinos nju koristim samo za popunu većviše od 10 god..ako nemam dosta ovog rasada uvek posejem 300-400 kom za nedaj bože pa ako mi zafali posadim a ako ne na kraju razdelim prijateljima nije to loša po ukusu al ja prodajem paradajz na litre ceđeni a ne po ukusu i ovo sto sejem je identicno po ukusu rio grandu samo bolje plus sto je sve pod sistemom intenzivna proizvodnja pa gledam sa manje povrsine izvuci što vise riogrande i ostale jeftinije varijante su većinom za direktnu setvu velike povrsine zbog jeftinog semena
 
Poslednja izmena:
Onda smo kolege ;) I ja se bavim istim poslom već 15 godina,i do sad sam radio celu paletu sorti.I iskreno rio grande mi je u najboljem skladu sa aromom i gustinom,jer dzaba ako je gust paradajz ako nije aromatičan... Danas uslikano,rasadjen 20 maj,razmak izmedju reda je 1,70m izmedju biljki 50 cm.Za sad šiba super.
 
Koji fungicid je dobar za

Virus bronzavosti paradajza (TSWV) ?​


Za bele vasi deltametrin je isto dobar?
 
Šta koristite za trips?..lambda-cihalotrin ili nesto skuplje?Meni sad u apoteci preporučili neki Muffly insekticid ili sta je već je odradio solidno mada posle 2 dana jos tu i tamo se nađe u cvetu poneki...i polako već zavrsava sa intenzivnim cvetanjem industriski psradajz
 
може ли савет од оних који се разумеју парадајз ми се суши креће од доле прво гране после и стабло ишао у апотеку носио гранчицу нису знали да кажу шта је чак неможе да оцени ни дали је болесна па дала витамине ако може савет искуснијих
 
Fizioloski problem verovatno,ja bi rekao višak nekog makro elementa,koji verovatno blokira biljku da usvaja mikro elemente.Moj savet ti je da odneseš zemlju na analizu,pa ćeš biti načisto o čemu je reč.Ja sam na jednoj parceli imao problem sa velikim viskovima fosfora i kalijuma,sa istim simptomima kao i ti ,žutilo lista od dole prema gore.Prihranu na toj parceli radim sa baktronom(mikrobiolosko djubrivo) i konstantan unos mikro elemenata što folijarno što sistemom,od tad nemam problem.Pozdrav
 
може ли савет од оних који се разумеју парадајз ми се суши креће од доле прво гране после и стабло ишао у апотеку носио гранчицу нису знали да кажу шта је чак неможе да оцени ни дали је болесна па дала витамине ако може савет искуснијих
Da li si isčupao biljku iz zemlje da vidiš kakav je koren? Možeš i fotografiju postaviti. Da li su samo pojedine biljke ili sve?
 
Nazad
Vrh