Како сам до пластеника?

  • Začetnik teme milan88
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@Madella
Sta bi sa tim slikama sto obeca ti kao da pravis te plastenike!!!Ne razumem zasto bi stavljao cev 3/4 na visini 2.20 od zemlje kad to sve mozes resiti pocinkovanom zicom 4mm koja je mnogo jeftinjija. ::novac::
 
sasa j je napisao(la):
@Madella
Sta bi sa tim slikama sto obeca ti kao da pravis te plastenike!!!Ne razumem zasto bi stavljao cev 3/4 na visini 2.20 od zemlje kad to sve mozes resiti pocinkovanom zicom 4mm koja je mnogo jeftinjija. ::novac::
Zdravo. Ulovicu te slike, nestale sa novim serveromm. Po meni zato trebaju jer kad vezujes paradajz, paprike na 1 ili 2 kanapa i u jednom plasteniku imas po 4000 biljaka nesto treba to i da drzi.
 
2gxiwbq.jpg
[/img]
 
@Madella
Zica koja ide popreko koja ide na visini od 2.20 se na tri cetiri mesta vezuje pa se kaci gore za luk i ujedno sila koja vuce na dole plastenik(teret na plasteniku primer sneg)tako da zateze zicu.Ne znam da li me razumes ali u svakom slucaju ima vise varijanti ja sam vidjao ovu za koju mislim da je po meni mnogo ekonomicnija.
@Topalovic dobra ti je cena.
 
ja sada u prolece trebam da napravim nov plastenik , povrce gajim za sopstvene potrebe , plastenik bio pravljen od plasticnih cevi ali te cevi su stari 5 godine pa su propala pa se pacela i brobusila najlon. sta mi vi preporujete da stavim mesto tih plasticnih cevi ??
 
Iz Ovče sam i planiram da obnovim proizvodnju rasada koju su nekad davno moji počeli.Ono što sam javideo kod drugara mi je jako zanimljivo a želeo bih i vaše mišljenje.Mislim da su moji upravo grešili zato što su svake 2'3 god.kupovali novu foliju pa su realno i gubili ::novac::a i mnogo im je promrzlo.Mada mislim da sam ove god malo okasnio ali bar za probu pa videćemo.
2qvyxpy.jpg
 
Odg: Kako sam do plastenika od Lexan ploca

da li neko zna gde i pokojoj ceni moze da se kupi Lexan ploca,hteo bi napraviti plastenik za rasadu
Hvala unapred
 
Pozdrav svima,
Joco neznam odakle si kod nas u Leskovcu se moze naci kvalitetna grcka folija, kritis, kritilen, cena joj je oko 3.5 e. antikapajuca,Imam je par godina na plasteniku i izuzetno sam zadovoljan. inace 125 mikrona je.mada je prisutna i deblja 150 mikrona. za duzinu od 50 m i sirinu plastenika od 8 m izaslo je 80 kg. sirina folije je 13m.
 
Mislim da ti je peto 1,postavio lepo pitanje.
Da li si tu foliju placao 3.5e po 1metru ili si je kupovao na kilogram pa je 1kg.iznosio3.5e :cao:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh