Како сам до пластеника?

  • Začetnik teme milan88
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Jos da dodam da se sa strana celom duzinom na visini od 1 m razvlaci sajla,a na nju se prebacuje folija i ukorava se,kao zastita od zemnih stetocina.Folija na bokovima celom duzinom se dize i spusta poput roletni,tako da se prakticno sav plastenik moze otvoriti(osim krova)
 
Pozdrav svima,nov sam korisnik na sajtu kao i u proizvodnji povrca u plasteniku.Imao bih jedno pitanje a to je da li je potrebno gajiti 3-4 kulture povrca(paradajz,paprika,krastavci i sl.) godisnje da bi se obezbedio kontinuitet zarade,ukoliko jedna ili vise kultura ima slabu cenu za tu godinu?Ili za koliko kultura bi se trebalo opredeliti.Hvala unapred
 
samo bez pauze u plasteniku 24h proizvodnje i nema zarade ako radis manje od 700 m2 i vise

jedina pauza je dok pripremas zemliste u plasteniku :)
 
:bravo: :bravo: Jel radis sve sam ili ti neko pomaze? Koliko sada kvadrata radis sto nemas zarade? Ne mogu da razumem da bas nemas racuna!
 
Krenes Dunavom od pancevackom pa ka dorcolu i naci ces:sekula,dzip komerc......!Mada je po meni najeftiniji dzip komerc pogotovo sto imam tamo coveka pa nesto moze da se iskombinuje.Napisi koliko je kod tebe u Obrenovcu ako je mala razlika ne isplati se onda prevoz naplacuju.Napisi otprilike cene za 3/4;1/2 mada mislim da bi trebalo da znas prave sigurno si se vec raspitivao.
 
Ma ja sam nekad kupovao u Lestanima u valjaonici cevi ali nisam kupovao tamo odavno tamo je stvarno moglo za bagatelu da se kupe cevi,inace kod nas su cevi 1/2x1.7x8 =485 din
 
Ovo su cene kod nas dzip komercu zaboravio sam da imam cenovnik:1/2x1.8x6m=338.78din,3/4x1.5x6m=369.46din,3/41.8x6m=397.58din.
Uporedi.
 
Odg: Како сам до пластеника?

Sve najbolje pohvale za forum, normalno i za sve forumase, aktivne, razume se.
Dolazim vam iz Makedonije, ali nemam veceg poljoprivrednog iskustva. Zelim uci u biznis za gajenja povrca i voca u plastenicima i polako istrazujem, pa tako evo i do ovog foruma.

Mozda je moje prvo pitanje za drugu temu gde se pise o staklenicima ali mi se ova ucinila nekako aktivnija, ona o staklenicima je nekako zastarela.

Ima li neko iskustvo sa staklenicima pokrivenim Lexan-on, ili tacnije ime Lexan Thermoclear Dripgard, to su providne plasticen ploce, imaju veliku cvrstocu, imaju zastitu od UV zracenja, imaju zastitu od kondenzaciju, dobri su termoizolatori itd. Jos uvek tragam i nemam cene i nesto vise konkretnije ali zato i postavljam pitanje ovde da skratim malo i dojdem do informacija skracenim putem.

Hvala i pozdrav za sve,
 
:bravo: :bravo:spektrum zx bio bi red da se prvo predstavis u rubrici clanovi foruma ili u cafeeu, pa da pricamo ndalje.
 
:bravo: :bravo:Kazi sta te tacno interesuje? Morao bi se raspitati kakva je sitvacija kod tebe u kraju! Vidi sta ima dobro trziste, sta mozes dobro da prodas i.... ::novac:: :ppozdrav:
 
Ma raspitujem se, ima potencijala kod nas uvek za ovakvo nesto, samo treba volja i rad, normalno i pare za investiciju.
Neleteo sam na nekakve plasticne table koje zovu Lexan, jos uvek tragam za cenama. Pa sam mislio da mozda vec neko ima iskustvo i da je vec uradio staklenik s tim materijalom.
 
Ja imam drugara koji radi sa lekxan-om ali on radi terase i nadstresnice neradi jer je jos on skup za nas obicne smrtnike.Ja mislim da je folija jos prava stvar za nas povrtare juce sam orao i video sam na imanju poljoprivredne skole 2 plastenika koji su pripremljeni za duplu foliju svidja mi se sistem postavljanja idealno je resen nisam imao telefon da slikam ali cu slikati pa cu okaciti slike :cao:
 
Pozdrav povrtlarima! 20g bavim se plstenickom proizvodnjom ranog povrca, na 1kj. U zadnjih 5 godina nisam prosirivao povrsinu pod plastenicima , jer nisam video neku veliku isplativost, mada svu robu plasiram na zelenoj piaci u Beceju. Folije uvek sam, sam izgradjivao i podizao, ove uvozne su jako lepe, jako prakticne jako dugotrajne, ali dok se isplate ode 10 godina, narocito ako se uzmu na kredit. Od prve strane sam prolistao forum, ima puno jako korisnih informacija u vezi izgradnje satora. Dodao bi da za nase podneblje , zbog snega , koja za jednu noc ume da nanese i do 30cm , nije lose za najlone od 12 m sireine satre postaviti na 7,5 m da budu strmiji, da nikad ne morate cistiti sneg sa njih. Lukovi ovako ojacani sa 10 armaturom i cik cak zavareni jako su dobri , ali nije lose popreko ih povezati na 2,20 od tla, sa 3/4 cola cevi tako se dobija i drzac za uzduzno postavljane zica za vezivanje biljaka. Postavicu par slika da se vidi na sta sam mislio, Ove plastenici su 100m duzine, stoje desetak godina bez problema kod mene, gde su jaki vetrovi i sneg goze da iznenadi. Pozz
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh