Како сам до пластеника?

  • Začetnik teme milan88
  • Datum pokretanja
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
primera radi u selu dobrinci u sremu u nekoliko kuca ima zajedno nesto vise od 1h povrsine visokih ( do vrha 3,6m) plastenika koji su poljoprivredni proizvodjaci sami izvarili i sklopili i koji funkcionišu vec tri cetiri godine, nije nauka ako imas kalup i nekog da ti pomogne.
posali e-mail pa cuti pslati link gde da ih vidis kako izgledaju.
 
Imaš moj e-mail ispod avatara (slišice) a možeš i na privatnu poruku ::super::
 
@ d.j.grljanac

Probaj malo da guglas ima na netu. Uradi sam › Pravljenje plastenika.

Netreba da si lenj razraduj malo tu tastaturu. Nadam se da ces naci nesto i sto i tebe zanima.
 
peto1
hvala ti na preporuci, napravio sam ja sebi konstrukciju po uzoru sa net-a, a inace slike sam trazio iz radoznalosti jer volim da vidim kako to i drugi rade, a mozda jos nekome posluzi, pozdrav
 
milanso je napisao(la):
Планирам поврће,а да пластеник буде око двеста метара квадратних,али сам тему отворио овако да се уопштено пише.
 
dali moze da se postavi slika ili nacrt kalupa za plastenik od 8 metara sirine :sta:
bilo bi to velika pomoc za svakog koji hoce sam da napravi plastenik
pozdrav Aca
 
Pa valda misli na neki sablon kod savijanja cevi da sve cevi budu jednako savijene, da kad neko pogleda ne kaze da su ga nogom pravili. i esteika je bitna.
 
Nije problem napraviti 8 metarski.Ne moras biti pitagora da bi to sklepao.Moras bit pitagora za osmicu u dve ladje to je pravi objekat. :sta:
 
Kao novi clan pozdrav svima,da se nadovezem na zadnjih par poruka masina za savijanje jeste na izgled prosta ali je nije lako napraviti,sto se tice plastenika od 8 metara nikakav problem ga nije napraviti samo sto se mora ici sa duplom konstrukcijom kako ja to radim to je prva cev 3/4 adruga je ruska armatura 10mm sa zmijom 6mm,pokusacu da napravim par fotografija da vam posaljem od masine za savijanje,gotovog plastenika i konstrukcijom u izgradnji.pozdrav
 
ciak je napisao(la):
primera radi u selu dobrinci u sremu u nekoliko kuca ima zajedno nesto vise od 1h povrsine visokih ( do vrha 3,6m) plastenika koji su poljoprivredni proizvodjaci sami izvarili i sklopili i koji funkcionišu vec tri cetiri godine, nije nauka ako imas kalup i nekog da ti pomogne.
posali e-mail pa cuti pslati link gde da ih vidis kako izgledaju.

mislim na ovde pomenuti kalup !
 
Topalovicu ne znam kakva ti je masina ali po prici mi deluje kao da se nepodesava(fiksna).Za dobijanje vecih lukova moras popustiti srednji kotur i tako otvaras luk.Ti plastenici koje pominjes to su manji da li su sa duplom konstrukcijom?
 
Verujte mi da moze zato sto tako radim imam na masini valjkove koji mogu cevi od1/2 cola i 3/4 da savijaju dotezanja ima samo na prvom luku dok ne dodjes do zeljene dimenzije,ne znam kakva je situacija kod topalovica.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh