Бензинске пумпе

NeLe001

Član
Učlanjen(a)
7 Dec 2011
Poruka
700
Јуче сам био на пумпи да наспем гориво и стварно се изненадио да у кантицу од 5 литара стане скоро 6 литара горива. Да ли сте и ви имали сличних искустава и на којим то пумпама?
Размишљам, ако је на 5 литара украдена скоро литра, па шта се онда дешава када сипамо по 200,300 или више литара горива???

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.264
To je sad aktuelno u sezoni "Turaka" da se na pumpama uz autoputeve zavrce tako su radili nasi na MOL-ovim pumpama u zadnjih par godina,a dok je NIS bio glavni to je bio standard.

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.624
pa znam lika koi je tukao pumpađiju jer mu je u plinskoj boci od 50l u kojoj je već bilo oko 10l uspeo na natoči 70l

Quercus

Član
Učlanjen(a)
14 Jul 2009
Poruka
2.656
Nekad se mnogo kralo,pogotovo na starim aparatima za točenje.I sad se krade,samo što je plin preuzeo primat u odnosu na gorivo.Ja,na primer,ne dozvoljavam pumpadžiji ni da priđe rezervoaru.Jedini način je da čovek sam toči gorivo,mada ni to nije 100 % sigurno,jer je još u svežem sećanju afera na ZMAJ-u 1,kada se muvalo sa baždarenjem aparata...Ne verujem da je iko snosio bilo kakve posledice...

sorin

Član
Učlanjen(a)
16 Okt 2009
Poruka
671
Ista stvar. U bocu plina od 33 litra covek mi "ugurao" 42 litra plina. Platio sam 33 litra i otisao, uz komentra da ili primi pare za 33 litra ili da zovem ttrzisnu

pidikanac

Član
Učlanjen(a)
13 Jan 2010
Poruka
3.624
mada to sa plinom i može da prođe ali ne uvek jer je veoma bitno koliki je pritisak koi ubacuje plin u auto jer ako stalno sipate plin na istoj pumpi i uvek vam u bocu od 50l stane 40l ( da napomenem da se plin toči sve dok može da stane u bocu ) i ako bi otišli na drugu pumpu tamo vam natoče 46l neznači da vam je ukradeno 6l nego da je pritisak koi ubacuje plin veći nego na predhodnoj pumpi i samim tim može da ubaci više plina to se meni dogodilo u beogradu napunim auto max.i pođem za novi sad ispred novog sada ajde da ga napunim i da vidim koliko mi troši isto ga napunim max.kad ono stalo samo 3l kad sam pogledao njima pritisak 6bara a u beogradu 10bara

bikacan

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2011
Poruka
1.250
Boca plina ne bi po propisu ni smela da se puni do kraja, nego 80-90% kapaciteta radi sigurnosti. Neko to postuje a neko ne, pa kad iskoci ventil on ponovo ukljuci i napuni je do kraja.

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
23.264
Kad sam kupio auto i sipao na NIS-ovoj pumpi znao je da zatrokira na leru i imao haoticne obrtaje na leru,od kad sipam na MOL-u u NS-u kao da je drugi auto.

- - - - - - - - - -

Jel ima neko iskustva sa Viskol-Vukovic pumpama ? Cene su im dosta manje nego na ostalim pumpama.

NikolaTodorovic

Novajlija
Učlanjen(a)
5 Sep 2012
Poruka
2
Јуче сам био на пумпи да наспем гориво и стварно се изненадио да у кантицу од 5 литара стане скоро 6 литара горива. Да ли сте и ви имали сличних искустава и на којим то пумпама?
Размишљам, ако је на 5 литара украдена скоро литра, па шта се онда дешава када сипамо по 200,300 или више литара горива???
Prijatelju evo sad cu da te posavetujem nesto : Sledeci put kad ides da sipas gorivo u kanticu obavezno sa sobom ponesi onu pljosnatu digitalnu vagicu ili bilo kakvu drugu koja moze da izmeri a kompaktna je..Onda mu NA NOS izmeris koliko litara ti je sipao a koliko je vaga izmerila a onda sledi zurka...Imas potpuno pravo da ih tuzis za prevaru a naknada je ko zna koliko

Vulkan

Član
Učlanjen(a)
26 Okt 2011
Poruka
571
Plastična kantica hoće da se raširi. I ja sam se jednom požalio na kasi što sam u kanticu od 5l nasuo 5,8 i on kaže garantuje da je aparat tačan, skoro baždaren. I ja kući pretočim u flaše i stvarno ima. A i nije iste težine litra svake tečnosti. Mada ima sigurno i gde kradu na meri.

Vrh