АГРЕСИВНИ ОВНОВИ

Ernessse89 , moj deda je vezivao deblji kanap oko vrata ovna i za prednju ili zadnju nogu da nebi mogao da podize glavu , znaci nemoze da podize udara a moze da jede pije ,pase.
Eto i toje alternativno resenje , ja i zaboravio dal je vezivao za prednju ili zadnju nogu
 
Nebitno je kolega gdje se sveze vazno je samo da ga ovan osjeti kao nesto strano na svom tijelu i da mu to okupira paznju i kao sto sam vec rekao da nema samopouzdanja da se zaleti jer taj kanap mu stalno smeta :D
 
Čitao sam dosta u ovoj temi, ali nisam imao potrebu da postavljam pitanja jer sam do sada promenio 3 ovna i svi su bili kao bubice, nisu oni dirali meni, nisam ja dirao njih, radili su redovno domaće zadatke i svi su bili srećni i zadovoljni.
Juče je u naše stado stigao ovan težak oko 120 kg, dok smo ga dovezli, pregledali i sredili pre puštanja u stado bio je dobar, kada je osetio ovce i počeo da ih juri, pretvprio se u pravu zver.
Pustili smo ga malo da pase sa ovcama, da vidimo kako se ponaša i bio je ok, ali u štali je totalno lud.
Kada uđem u štalu kao da reži na mene, shvatio sam da nisam dobrodošao, ali ćemo i to da promenimo.

Ovaj snimak bi mogao i u rubriku: "Nikad ovako".

 
Po meni ovaj malac ne zna da ovako proizvodi pravu zvijer koja ce za par mjesecii mocii da ga povrijedi i da nedaj Boze citav zivot ima fatalne posljedice, znam da svi ljudi vole svoju djecu i da im nabave neku zivotinju da se igra ali nekad treba covjek da gleda i unaprijed, i ovo takodje dovodi do zakljucka da su mu roditelji cisti laici sto se tice drzanja ovaca i ovnova ja licno nikad ne bih ovo ucinio zato ljudi gledajte s cim se vasa djeca igraju Matke tebi svaka cast za ovaj klip....:bravo:
 
Boga mi i moj Micko postaje opasan.tacno od prvog dana kad je noc postala duza od dana,tj.posle ravnodnevnice,on se ponasa cudnije i prema meni,a i ovce nemaju mira od njega.resio sam da mu u ovom periodu ne smetam,pa ih za sad hranim spolja:osmeh:
 
Vala i moj Misko je u zadnje vreme podivljao od debelog lenjog trunte postao je zver.Nije jos poceo da me odmera ali kad skomata kozu ili ovcu od nje ostanu samo dugmici.
 
Danas su stvari mnogo bolje ! :osmeh:
Nisam stigao da ga fotografisem u toku dana pa sam slike napravio sada i postavljam ih.

 
Ovaj cova sa prvog snikma je trebao uzeti lopatu pa onog ovna dobro iznabijati njome! A ne pustiti da mu razbije auto, pa nije bizon da ga se toliko plasi! Dobro, nije svejedno kad napadne ovan, ali ako mu popustis onda ce on biti "gazda" pa ce biti sve gori! Ja sm svog propisno istkao, ali ne tako da ga povrijedim. I kad sam ulazio kod njega u boks na njega se izderem. To ga uplasi i bjezi u cosak. A da sam popustao ko zna kako bi bilo kasnije.
 
na ovom snimku ovan sto udara u auto jeste smesano ali ga treba sto pre na razanj.....
 


evo resenja samo jos da nadjem kako da se nabavi, a ako budem sila, sacuvacu kroj.
 
ma jok to je modni detalj :haha: jer ako nas `srecko` potkaci - onda te nista vise ne boli :spavam:. opasna je to budala od 90-tak kg. zivi u betonskom boksu sa vratima od celicnih cevi, posto je kroz prethodna 3 vrata prosao ko hudinii, napravio materijal za potpalu i gvozdje za otpppad, kad udari u beton zgrada se trese, bez ikakvog preterivanja.
 
Хм, да поделим своје ставове, можда ће некоме бити од користи.
Као што је већина вас овде рекла, превентива и одгој су најбитнији, ако од малена овнић научи да сте ви "алфа" то је најбоље. Нема мажења, пажења, пипкања по глави, храњења из руку, итд. То није куче.
А шта ћемо са онима који не науче или су купљени, из мог искуства, а откако знам за себе, гајимо овце, и имасмо битке с њима и отац и ја, ако је он почео да јури/удара/убија ту се мало шта може исправити. Посебно су батине контра продуктивне.
Може се пробати са неким актом доминантности/субмисивности, то јест да га доведете у њему јако напријатну и неприродну ситуацију, да он схвати да му ви можете у било ком тренутку урадити шта год хоћете, да је беспомоћан, нпр. ухватите га и обалите на леђа, на земљу, и задржите кратко, уз мало вике и халабуке, коју касније можете поновити и без обаљивања, јер ће он повезати те звуке са опасношћу, и непријатном ситуацијом у којој је био, по потреби поновити (ово је упалило са мојим Јованом који је био поприлично несташан и сада је миран).
Али сто овнова, сто ћуди, чак и ако научи да сте ви алфа, и даље ће покушавати да наметне доминацију другим посетиоцима пашњака, тора. Њима је то у генима.

А ако сте ован у хороскопу као ја, онда није тешко бити већа овнина од њега. :osmeh:

Шалу на страну, онај сам савет прочитао у литератури пре неку годину, и испробао на неколико различитих овнова, за сада ради, ако неко буде пробао, молим вас нека подели то са нама. Свакако је боље од батина, јер ће он то схватити као изазов, а има и смисла са становишта психологије животиња. Не боли а лако се изведе. Ако ће то спасити овна кога платисте дебеле паре да оде под нож, вреди пробати, зар не.
 
Izgleda da si ti još mlad (blago tebi),motku ipiči po labrnji,dok mu sve zube ne poizbijaš,pa ako je u dalje lud nož,ovnova će biti ali zdravlja ,bome ne znam.
kakav sam ja teror vršio ,sreća pa ne znaju iz društva za zaštitu životinja za to.
 
Нисам ја ни тврдио да је то један једини неоспориви начин, само ето да убацим још једну идеју у ову дискусију, па ако неко проба, проба, нека јави.

Били смо се и ашовима, мотикама, секирама, аман само још нисмо до пушака дошли, и ништа, то су ђаволски тврдоглаве животиње. А у ових неколико година откако се "рвемо" мање проблема имамо са њима. Може да буде случајност, али,... може и да не буде...

Пробаћу да нађем изворе одакле то прочитах, да поделим.
 
Nazad
Vrh